Vimeo’dan Video Nasıl İndirilir?

Vimeo’dan Video Nasıl İndirilir?

Vimeo video indirme hakkında tüm detaylı bilgiler bu blogda. Video paylaşım ve izleme devi Youtube’tan sonra Dünya’nın en popüler video izleme sitesi olan Vimeo hakkında en çok yöneltilen sorulardan biri de bu siteden video içeriklerinin nasıl indirileceği konusunda olmaktadır. İnsanlar Vimeo’dan bilgisayar, telefon ve diğer cihazlarına hoşlarına giden videoları indirmek ve çevrimdışı olarakta izlemek istemekteler. Bu yazımızda ise size bunu en kolay ve kaliteli şekilde nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Öncelikle internet üzerinde bu konuda size yardımcı olabilecek onlarca site olduğunu bilmenizi isteriz, siz de Vimeo’da hoşunuza giden videoları 720p, 1080p hd kalitede dahil her çözünürlükte mp4 formatında indirerek bütün cihazlarınızda çevrimdışı oynatabilirsiniz.

Vimeo Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak internet üzerinde vimeo video downloader, vimeo video indir, vimeo download varyasyonlarıyla bir arama yapalım. Karşımıza bu konuda bize yardımcı olacak binlerce site çıkacak. Bunların arasından en güvenilir olanlardan bazıları tr.savefrom.net ve savevideo.me siteleridir. Bu tarz sitelerin çoğunun işleyiş şekli aynıdır, siteye giriş yaptıktan sonra sizden video linkini girmeniz istenecek. Video linkini olduğu gibi sizden bu bilginin istendiği alana yapıştırın, bu alanın etrafında göreceğiniz download butonuna tıklayın. Kısa bir bekleyişin ardından ilgili videonun indirme sayfasına yönlendirileceksiniz, bu sayfada size videoyu hangi çözünürlükte cihazınıza indirmek istediğiniz sorulacak.

Dilerseniz 480p, dilerseniz 720p ve 1080p hd, yüksek çözünürlüklü bir şekilde videoları mp4 formatında cihazınıza indirebilirsiniz. İndirmek istediğiniz çözünürlük kalitesini seçtikten sonra tekrar ilgili download butonuna basınız. Vimeo video indir işleminiz başlayacaktır. İnternet hızınıza ve seçtiğiniz çözünürlük kalitesine bağlı olarak işlemin süresi uzayıp kısalacaktır. Bu konuda bilmeniz gereken ise videoyu ne kadar yüksek kaliteli indirmek isterseniz boyutunun o kadar fazla olacağıdır. Yani 480p çözünürlükte indirmek istediğiniz videonun boyutu daha ufak olduğu için cihazınıza daha hızlı inecek, 1080p çözünürlükte indirmek istediğiniz videonun boyutu daha fazla olduğu için daha yavaş inecektir.

vimeo video indirme

Vimeo Video İndirme İşlemi Güvenli midir?

Doğru alternatifler tercih edildiğinde internet üzerinden vimeo videoları indirme işlemi son derece güvenlidir. Fakat her konuda olduğu gibi bu konuda da internet üzerinde zararlı siteler bulunmaktadır. Yukarıda vimeo video indirme konusunda güvenebileceğiniz sitelerden bazılarına örnek vermiştik. Kesinlikle bu işlem için sizden bilgisayarınıza, telefonunuza bazı programlar indirmenizi isteyen sitelere güvenmeyin. Bu işlem sadece web tarayıcısı üzerinden de kolay şekilde yapılabilmektedir. Video linkini girmeniz ve download butonuna basmanız yeterli olmaktadır.

Sizden bu işlem için bazı programlar indirmenizi isteyecek olan siteler büyük ihtimalle zararlı yazılımlar barındırmaktadırlar. Kişisel bilgilerinizin güvenliği için ve kullandığınız cihazın sağlığı için bu yazılımları bilgisayarınıza yüklemeyin. İşlemi sadece internet tarayıcısı üzerinden yapmanıza imkan veren video indirme sitelerini tercih edin.

Vimeo’dan HD Kalitede Nasıl Video İndirebilirim?

Vimeo’dan da diğer bütün video izleme sitelerinde olduğu gibi hd kalitede video indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey video indirme işlemi yapacağınız sitede bulunan indirme sayfasında indirmek istediğiniz çözünürlüğü seçmenizdir. Video linkini yapıştırıp download butonuna bastıktan sonra yönlendirileceğiniz sayfada bu çözünürlüğe karar verebilir, isterseniz 480p isterseniz 720p ve 1080p çözünürlükte videoları cihazınıza indirebilirsiniz.

Örneğin savevideo.me sitesini ele alalım. İndirmek istediğiniz videonun linkini kopyaladık ve savevideo.me sitesine girdik. Anasayfada kolay bir şekilde görebileceğiniz alana video linkimizi yapıştırıp download butonuna basalım. Birkaç saniyelik bekleyişten sonra video indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Size videoyu hangi kalitede indirmek istediğiniz sorulacak ve her çözünürlüğün yanında videonun tahmini boyutu yazacak. Size en uygun olan çözünürlüğü seçtikten sonra download video file butonuna basmanız yeterli olacaktır. Vimeo video indirme işleminiz anında başlayacak, dilediğiniz videoyu dilediğiniz kalitede dilediğiniz cihaza kolay bir şekilde indirebileceksiniz! Daha sonra bu videoları çevrimdışı bir şekilde de istediğiniz zaman izleyebileceksiniz.

Siteimizi ziyaret ederek Vimeo ürünlerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz; https://www.instatakipci.com/vimeo-izlenme-satin-al

Vimeo Video İndirme İşlemi Ücretli midir?

Vimeo video indirme işlemi ücretsizdir.

Vimeo Video İndirme İşlemi Güvenli midir?

Yazıda belirtilen siteler test edilmiş ve bir tehlike arz etmemektedir.

Vimeo Google Hesabı İle Giriş Yapılır mı?

Vimeo video içerik platformuna gmail hesaplarınız ile giriş sağlayabilirsiniz.

Vimeo ile Kazanç Sağlanabilir mi?

Vimeo kullanarak ve içerikler üreterek reklam gelirleri sağlayabilirsiniz.

Vimeo Kullanım Yaş Sınırı Kaçtır?

Vimeo kullanmak adına en azından 13 yaşında olmak gerekir.

720p Ne Demektir?

720 P bir video kalite ölçüsüdür. Videolar 144,256,360,480,720,1080 ve 2040 ölçülerinde olabilirler.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir