VPN Nedir? En İyi VPN Servisleri

VPN Nedir? En İyi VPN Servisleri

VPN nedir? Son günlerde sıkça duyduğumuz bu sorunun cevabı bu yazımızda! Birçok farklı teknolojiyi bir aradan kullanarak bir bilgisayardan diğer bir bilgisayara güvenli bir şekilde veri akışını sağlayan VPN ile ilgili merak ettiğiniz sorular özellikle VPN nedir, nasıl kullanılır, en iyi VPN servisleri nelerdir? gibi sorular ise bu yazımızda VPN hakkında merak ettiğiniz her soruyu cevaplayacağız.

VPN (Virtual Private Network), yani Türkçe anlamı ile Sanal Özel Ağ terimine karşılık gelmektedir. Fakat en basit anlatımı ile bilgisayarınızı internete bağladığınız zaman gerçek IP adresinizi gizleyerek farklı bir IP adresi ile bağlanmanızı sağlamaktadır. Yani internette dolaştığınız tüm siteler 3. Şahıslar tarafından görüntülenemeyen bir sistemdir. Bilgisayarınıza kurabileceğiniz ücretsiz VPN adresleri ile VPN bağlantısını oldukça kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Ne kadar karmaşık bir olay gibi gözükse de aslında kurulumu epey basit. Eğer siz de bilgisayarınıza VPN eklemek istiyorsanız aşağıda anlatacağımız işlemleri gerçekleştirerek oldukça kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

VPN Nedir, Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

VPN’nin asıl kullanım amacı farklı kurumlar arası ya da kurum içi iletişimi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için kullanılmaktaydı. Farklı yerlerde bulunan şirketlerin iletişimler böylelikle güvenli bir şekilde muhafaza edilebilecekti. Fakat zaman geçtikçe bu durum değişti. Artık sadece kurumlar değil bireyler de internet üzerinde yaptıkları araştırmaların ya da girdikleri sitelerin internet korsanları tarafından ele geçirilmemesi amacı ile VPN kullanmakta. Bunların yanı sıra ülkemiz dahil olmak üzere birçok ülkede çok farklı siteler ya da uygulamalar yasaklanabiliyor ya da kısıtlanabiliyor. VPN aracılığı ile bu yasaklar ya da kısıtlamalar ortadan kaldırılabiliyor. Kullanıcı böylelikle istediği siteye ya da istediği uygulamaya ulaşabiliyor. VPN kullanımının bir diğer güzel özelliği ise DNS istekleriniz dahil tüm bilgilerinizi diğer insanların ulaşımına engelliyor. Yani internet korsanlarına karşı ya da hükümetlerin takibini engelliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: En İyi Müzik İndirme Programları

VPN ile yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Aşağıda güvenli özelliklere sahip VPN hizmetleri sunulmuştur. Bunları inceleyerek, gerçekleştiremediğiniz işlemleri kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Belirtilen programlar gizlilik konusuna önem veren ve dikkat eden popüler programlardır. Bu nedenle güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Yasaklanan web siteleri bu programlar ile artık kullanılabilecektir. Ücretsiz VPN’lerin çoğu bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Ancak güvenilir bir program indirmeniz bu konuda önem arz etmektedir.

VPN Nasıl Çalışır?

VPN bağlantısının çalışma stili aslında çok basit. VPN bağlantısını gerçekleştirdiğiniz servisin ağına gerçekten oradan bağlanıyormuşsunuz gibi gösterilerek o ağın içerisinde bulunan tüm servisleri kullanabiliyorsunuz. Bağlanmak istediğiniz VPN ağına bağlandıktan sonra aranızda özel bir bağ oluşur. O bağ sayesinde güvenliğiniz sağlanmaktadır. Tabii tüm bunları gerçekleştirebilmek için VPN bağlantısını cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir.

Aşağıda öneri olarak sunulan programları güvenli bir şekilde cihazınıza indirebilirsiniz. Böylece problem yaşamadan istediğiniz ssiteye girebileceksiniz. Bahsedilen programlar en çok kullanılan ve kullanıcılar tarafından en iyi yorumları alan programlardır. Rahat bir şekilde bu programları kullanabilirsiniz. İçeriğin devamını inceleyerek VPN ve VPN programları hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. En iyi ve en güvenilir VPN programlarını siz değerli okuyucularımız için derledik.

vpn nedir

En güvenilir VPN hizmetlerinden biri olan Hotspot Shield kullanarak VPN hizmetinden güvenle faydalanabilirsiniz. Ücretsiz VPN servislerinin en kalitelilerinden biri olan program, ağınızın gizlilik ve güvenliğini de kaliteli bir şekilde sağamaktadır. Ücretli VPN hizmetleri üst düzey özellikler taşımakla birlikte son derece kullanışlıdır. Dilerseniz ücretli hizmet desteği de alabililirsiniz.

En İyi VPN Servisleri

En çok bilinen arama motorlarından biri olan Opera geçtiğimiz yıllarda yaptığı yeni bir girişim ile kullanıcılarına ücretsiz VPN bağlantısı kullanımını sundu. Opera VPN ile birlikte artık kullanıcılar hiçbir ücret ödemeden ve farklı bir uygulama yüklemeden VPN hizmetini kullanabilecekler. Opera VPN’i kullanabilmeniz için yapmanız gereken tek şey ise Opera Geliştiriciler Sürümünü kullanmanız. Bir diğer ücretsiz VPN adresi ise Touch VPN android telefonlarda ya da cihazlarda kullanabileceğiniz ücretsiz bir VPN adresidir. Kullanmak için yapmanız gereken tek şey ise uygulamayı cihazınıza indirmek. Opera VPN ve Touch VPN kişisel bilgisayarlarda ya da telefonlarda kullanabileceğiniz bağlantı adresleridir. Fakat isteğiniz daha geniş kapsamlı bir bağlantı adresi ise aşağıda sizin için hepsini derledik. (Opera Destek)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WDS (Wireless Distribution System) Nedir?

  • ExpressVPN

94 ülkede 2000’den fazla sunucu seçeneği ve 3 ay ücretsiz deneme süresi ile kullanıcılarından 9.9 puan alan başarılı bir VPN adresi.

  • CyberGhost

Kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmiş ve 30 gün içerisinde para iade garantisi veren başarılı bir VPN adresi.

  • Surfshark

Diğer VPN adreslerine göre en büyük avantajı aynı anda sınırsız bağlantıya izin vermesidir. Kullanıcıları tarafından 9.1 gibi yüksek bir puana layık görülmüş. Yüksek hızla çalışan program son zamanların en iyileri arasındadır.

  • NordVpn

Kullanıcıları tarafından 8.9 puan alan bir diğer başarılı VPN adresi. Ayrıca Dns ayarlarını değiştirmek ve yenilemek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Önerileri değerlendirerek güvenilir VPN hizmetlerinden kolay ve hızlı bir şekilde faydalanabilir ve yasaklı sitelere kolayca giriş sağlayabilirsiniz.

VPN Kullanmak Zararlı mıdır?

VPN kullanırken güvenilir araçları seçmeniz gerekir. Güvenilir araçlar sayesinde zarar görme ihtimaliniz bulunmaz.

VPN Neden Kullanılır?

VPN erişim engelli sitelere, başka proxyler üzerinde bağlanmanızı sağlar. Eğer erişim engelli sitelere girmek istiyorsanız VPN kullanmalısınız.

En İyi VPN Servisleri Nelerdir?

Dünya üzerinde tarayıcılar için binlerce VPN çeşidi bulunur. En iyi VPN çeşitlerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı detaylıca okumanızı tavsiye ederiz.

VPN Kullanmak Yasal mı?

VPN kullanımı yasal bir sürece tabiidir. Yasa dışı bir işlem olarak algılanmaz.

VPN Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

VPN kullanımı sırasında bilgisayarınız tehditlere açık hale gelecektir. Bu nedenle güvenilir kaynakları tercih etmelisiniz.

VPN Ne İşe Yarar?

VPN, bilgisayarınız ile internete farklı Ip adresileri üzerinden bağlanmanıza olanak tanır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir