Instagram selfie çılgınlığı

Waterton Kanyon’u Selfie Çekimleri Nedeniyle Ziyarete Kapatıldı

Son günlerde ardı ardına çılgın selfie çekimleri haberleri gelmeye başladı. İlk olarak selfie çekenlerin yaşadıkları kazalar nedeniyle bazı selfie araçlarının yasaklandığı haberleri, ardından dünyanın en yüksek 50 binasına tırmanarak yapılan selfie çekimleri derken şimdide ayılarla selfie çekenlerin haberleri gelmeye başladı. İlk bakışta oldukça ilginç gelen ifade aslında tam olarak doğru. Waterton Kanyon’u olarak bilinen ve yıl içerisinde binlerce turistin ziyaret ettiği bölgede artık selfie çılgınlığı nedeniyle yasaklar var.

Yasakların nedeni ise insanların selfieleri bölgede yaşayan ayılarla beraber çekmeye çalışmaları. Bölgede ki doğal yaşama aykırı olan bu durum hayati tehlikelerde yaşanmasına neden olmaya başladı. Zira birçok ziyaretçi selfie çubuklarını kullanarak ayılara aşırı yaklaşmaya ve selfie çekmeye başladı. Bu tehlike sonrasında ise yetkililer harekete geçti. Önce söz konusu çekimlerle doğal yaşamın ve vahşi hayvanların rahatsız edilmemesi yönünde uyarılar yapıldı. Fakat yapılan tüm uyarılara rağmen selfie çılgınlığı hız kesmeden devam edince yetkililer çareyi kanyonu ziyaretçilere kapatmakta buldu. Hali hazırda şuan girişlerin yasak olduğu bölgede yeni yasakların gelip gelmeyeceği merak konusu. Ama söylenenlere bakacak olursak selfie çekilmemesi ve vahşi yaşamın olumsuz etkilenmemesi için bir takım çalışmalar yapılıyor. Yapılan bu çalışmalar sonucunda etkili bir sonuç elde edilirse yani hayati tehlike içeren selfie çekimleri durdurulabilirse bölge yeniden ziyaretçilere açılacak.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/facebook/post-fotograf-begeni

Waterton Kanyon’u Selfie Çekimleri Nedeniyle Ziyarete Kapatıldı
4.4 (88.28%) 157 votes

Bir önceki yazımız olan Gizem Karaca Instagram Hesabından İtiraf Gibi Paylaşımda Bulundu başlıklı makalemizde Gizem Karaca, Gizem Karaca Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Fotoğraf Çerçeveleri Güncellemesi Aldı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir