Waze Nedir ve Waze Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Waze Nedir ve Waze Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Google tarafından satın alınan uygulama Waze nedir? Waze, 2013 yılında Google tarafından satın alınmış efektif bir navigasyon uygulamasıdır. Uygulama sayesinde, bulunduğunuz bölge ile ilgili taha aktif bilgilere ulaşabilir ve bu bilgileri arzu ettiğiniz taktirde paylaşabilirsiniz. Sağladığı hizmetlerle Google Maps ve Yandex Haritalar’a güçlü bir alternatif olduğu gibi; yol, kaza, trafik durumu ve diğer bilgileri doğrudan kullanıcıların eklemesiyle bir noktada sosyal medya işlevi de sağlamaktadır. Waze sayesinde kullanıcılara daha rahat ulaşmak isteyen işletmeler, işletme hesaplarını tanımlayarak kullanıcıları yönlendirmeyi de başarabilmektedir.

Waze Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Waze 2006 yılında kurulmasının ardından, Google Maps gibi servislere karşı sağladığı güçlü opsiyonlarıyla kısa sürede yüksek oranda üye kazanmayı başardı. Google, Waze’i 2013 yılında satın alarak Google Maps ile eşgüdümlü hale getirmeyi amaçladı. 2020 yılında Google Maps üzerinde yapılan güncellemelerle birlikte, iki uygulamanın yapısı birbirine oldukça yaklaştı.

waze reklamcılığı

Ancak halen daha anlık kullanıcı deneyimini doğrudan paylaşabilen Waze, spesifik olarak kullanmayı tercih edenler için sağladığı hizmetlere aralıksız devam etmektedir. Dünya üzerinde aktif 150 milyon kullanıcıya imkan sağlayan servis, Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlamıştır. Uygulamayı kullanmak için Android ya da IOS cihazınıza indirmeniz ve üye girişi yapmanız yeterli olacaktır.

Waze Reklamcılığı

Waze hem ulusal hem de yerel işletmeler için reklam kampanyaları sunmaktadır. Ulusal firmalar için Waze of Brands hizmet sağlarken, lokal işletmeler için ise Waze Lokal hizmet sağlamaktadır. Waze temelinde bir navigasyon uygulaması olmasına karşın, reklam geri dönüşleri konusunda oldukça yapıcı sonuçlar sağlayabilmektedir. Sağladığı yaya trafiği sayesinde, kullanıcılarınızın markanıza yönlendirmesine katkıda bulunacaktır. Türkiye’de aktif olarak 15.000 civarında bulunan kullanıcıları her geçen gün Waze’nin sağladığı katkılarla artış göstermektedir. Waze içerisinde yer alan reklam biçimleri:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Churn Analizi Nedir?

  • Branded Pin
  • Promoted Search
  • Zero-Speed Takeover
  • Arrows

Branded Pin

Branded Pin, kullanıcıların A noktasından B noktasına giderken iş yerinizin logosunu gösteren bir pin ile yolculuklarını geçirmesini sağlamaktadır. Pin’e dokunan kullanıcılar, ekranın üst kısmında reklam boyutu büyür ve adres bilgileriniz gösterilir. Buna ek detaylar da ekleme ihtimaliniz var. Ayrıca pin üzerine harekete geçirici kampanyalarınızı da ekleyebilirsiniz.

Promoted Search

Promoted Search; Belirli bir lokasyon sabitliği olmadan, Waze içerisinde arama yapan kullanıcılara doğrudan önerilmenizi sağlamaktadır. Waze üzerinde yapılan aramalarda yakın yerler, yazılan karakterlere uygun sonuçlar getirirken, işletmeniz için bu formüle yakın olan ihtimallerini arttırabilir ve daha fazla kişiye erişebilmeniz mümkün kılınabilir.

waze reklam

Zero-Speed Takeover

Zero-Speed Takeover, kullanıcılar rotalarını izlerken duraklama yaptıklarında sadece gösterilen bir reklam biçimidir. Bu reklam uygulaması araç ile seyahat eden kullanıcıların kırmızı ışık da durduğu koşulda ekrana baktıklarında uygulanan bir reklam biçimidir.

Arrows

Uygulamayı açan kullanıcılar eğer işletmenize yakınsa, marka logonuz ile birlikte yönlendirme çıkartan bir reklam biçimi olan Arrwos, işlek muhitlerde uygulama kullanan kullanıcılara yönelik bir kampanyadır.

Waze nedir?

Waze, 2013 yılında Google tarafından satın alınmış efektif bir navigasyon uygulamasıdır.

Waze nasıl kullanılır?

Waze uygulamasını Android ya da IOS işletim sistemlerine sahip cihazlarınıza indirerek, Google Maps gibi hizmetlerle eşgüdümlü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Waze reklamcılığı nasıl yapılır?

Waze içerisinde yer alan reklam biçimleri Branded Pin, Promoted Search, Zero-Speed Takeover ve Arrows’tur. Bu reklam biçimleri marka logosunu tanıtma ve önerme üzerine kuruludur.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir