Web Sitesine WhatsApp Ekleme

Web Sitesine WhatsApp Ekleme

Çok daha hızlı bir şekilde yükselme adına web sitelerin etkileşimlerinin arttırılması gerekli olurken web sitesine whatsapp ekleme bu açıdan değerlidir. Yeni müşterilerin çeşitli konularda sorularına yanıt bulmasını sağlamak, var olan problemlerin anında çözülmesini mümkün kılmak adına yapılmaktadır. Ayrıca devamlı iletişim halinde bulunulması, kolay ulaşılabilir bir yapıya sahip olunması da web sitesinin cazip olmasını sağlayacaktır. Bilhassa e-ticaret siteleri için olmazsa olmaz olan web whatsapp destek hattı için birçok farklı yöntem mevcuttur. Bunların uygulanmasıyla yapılacak ekleme sonrasında hemen her gün iletişim platformu olarak kullanımı yapılır.

Siteye Whatsapp Canlı Destek Ekleme

Web sitesi işleyişinde belki de en önemli unsurların başında gelen iletişim özelinde siteye whatsapp eklemesi yapılabilmektedir. Bunun için eklenti olmadan kod yapıştırma işlemleriyle süreçler tamamlanabilir. Ayrıca daha pratik seçim olan eklentiler aracılığıyla eklemelerde oldukça kullanışlıdır. Hızlı iletişim olması da vakit kaybının önüne geçer ve sorunların büyümeden çözümlenmesini sağlar.

whatsapp ekleme

Neden Siteye Whatsapp Destek Eklenir?

  • Müşteri ve kullanıcılarla iletişim içinde olunması daha kolaydır.
  • Çok daha hızlı iletişime geçerek problemler ve geri dönüşler alınır.
  • Web sitesi içerisinde etkileşim durumları yükseltilir.
  • Müşteri odaklı çalışma prensibine sahip online ticaret sitelerinin maddi getirileri arttırılır.
  • Var olan kullanıcıların siteyi kullanma oranları arttırılır.
  • Siteye Whatsapp Kodu Ekleme

Herhangi bir eklentiye gerek duymadan whatsapp kod kullanımıyla işlemler yapılır. Hazır olan kodun “head” bölümüne yapıştırılmasıyla kullanımı başlayacak olup istenilen cep telefonu numarası da ilgili kısma yazılır. Var olan kodun yalnızca üç bölgesinde değişiklikler yapılır. Onun haricinde whatsapp ekleme kodu aynıdır. Şirket profili özelleştirilir ve logo ile diğer bilgilerin girişi yapılır. Whatsapp ekleme çerçevesinde buton çıkarken genellikle sağ-alt kısımda olur. “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazısı eklenebilir ya da istenilen bir başka yazıyla değişimi yapılabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

  • Eklentiyle Whatsapp Destek Oluşturma

Kod kullanımı haricinde wordpress whatsapp eklentisi yoluyla da canlı destek hattı oluşturulmaktadır. WhatsHelp Chat Button yardımcı olurken eklentinin kurulması, yüklenmesi ve sonrasında kodun yapıştırılmasıyla çok daha zahmetsiz bir süreç ortaya çıkacaktır. Mobil kullanıcılar var olan logo üzerinden eklentiye girerek iletişim başlatabilir, masaüstü versiyonda ise web uygulaması açılarak whatsapp kullanılabilir.

Siteye Whatsapp İletişim Butonu Ekleme

Manuel olarak da web sitesine Whatsapp ekleme yapılması söz konusudur. Yönetici panelinden Düzenleyici kısmı açılır. Sonrasında header.php dosyasına girilir. </head> yazan satıra kod yapıştırılır. Bunun neticesinde ise istenilen şekilde sağ ya da solda olacak şekilde destek butonu çıkar ve kullanımı olur. Son derece işlevsel yöne sahip olmakla beraber wordpress html kod ekleme yapılarak tüm web sitelerde kullanılmaktadır. Sizlerde hemen kişisel ya da kurumsal nitelikteki web siteleriniz için farklı yöntemlerle Whatsapp ekleme süreçlerine başlayabilirsiniz. Potansiyel müşterilerle etkileşim içerisine girebilirsiniz.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

Web Sitesine Whatsapp Neden Eklenir?

Webs sitelerinize whatsapp ekleyerek, sunduğunuz hizmetler ile ilgili olarak anlık destek verme şansına sahip olursunuz. Böylece müşteri memnuniyetiniz yükselir ve bu memnuniyet satışlarınıza da yansıyabilir.

Web Sitesine Whatsapp Nasıl Eklenir?

Whatsapp destek hattı eklemek ve böylece daha fazla müşteri memnuniyeti oluşturmak için yapmanız gerekenleri sizlere blog yazımızda detaylı bir şekilde sunmaktayız.

Web Sitesine Whatsapp Destek Hattı Eklemek Ücretli mi?

Whatsapp destek hattı eklemek için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler ücretsiz seçenekler olarak karşımıza çıkar. Ücretli seçenekler bulunsa da ücretsiz olarak destek hattından yararlanabilirsiniz.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir