İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla
WhatsApp Çıkartma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Çıkartma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, mesajlaşırken karşı tarafa çıkartma gönderme şansını sizlere sunmaktadır. Özellikle arkadaşlarınızla şakalaşırken kendi ruh durumunuzu bu çıkartmalarla birlikte çok daha net bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere WhatsApp çıkartma nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

WhatsApp Çıkartma Yapma

Sohbet esnasında arkadaşlarınız sizlere öyle stickerlar gönderebilir ki bunları siz de göndermek isteyebilirsiniz. İşte böyle zamanlarda karşı tarafa sizler de her zaman en kaliteli şekilde sticker göndermek isteyebilirsiniz. Ancak bunun nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu durum biraz canınızı sıkabilir. Hatta bunu daha önce yapmadıysanız birkaç sticker paketi indirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Şimdi uygulama kapsamında WhatsApp çıkartma nasıl yapılır sorusunu şu şekilde cevaplayacağız.

 • Öncelikle WhatsApp mesajlaşma uygulamasında arkadaşlarınızla konuştuğunuz sohbet kanalına gelmeniz gerekiyor.
 • Burada gülme işareti bulunan, gönderdiğiniz ve mesaj yazma kutusunun yanında bulunan kısma gelin.
 • Hemen ekranın altında sticker kısmını göreceksinizdir. Oraya tıkladığınızda karşınıza birden fazla sticker çıkmalıdır.
 • Ancak bu uygulamada daha önce bu alanı kullanmadıysanız o zaman bu alanda sticker görme şansınız bulunmaz. Bununla birlikte “+” kısmına dokunarak uygulamada karşınıza çıkan sticker ve çıkartma paketlerinden bir tanesini yüklemeniz gerekiyor. Böylelikle sizlerde artık çıkartma gönderebilirsiniz.

WhatsApp çıkartma yapma ile birlikte kendi çıkartmalarınız sayesinde sohbet esnasında arkadaşlarınızla dalga geçebilir, kendi durumunuzu çok iyi bir şekilde yansıtabilirsiniz. Özellikle gençler tarafından kullanılıyor olsa da orta yaşlı insanların kullanımı da bir hayli güzel neticeler doğuruyor. Sohbetleri daha keyifli bir hale getirmenize faydası olacaktır.

whatsapp çıkartma indirme

WhatsApp Çıkartma İndir

Bazı zamanlarda WhatsApp uygulamasından çıkartma indirmek için yukarıdaki yolu deneyebilirsiniz. Ancak bu zaman dilimlerinde yapmanız gereken en temel şeylerden bir tanesi uygulamanın çalışmasını kesinlikle sağlamanızdan geçiyor. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra yapmanız gereken şey ise yukarıdaki anlattığımız kısımlardan yola çıkarak bol bol çıkartma indirmenizdir. WhatsApp çıkartma ekleme özelliği ile birlikte sizler de çıkartma haznenizi genişletebilir ve son derece profesyonel bir şekilde olaya el atabilirsiniz.

WhatsApp ülkemizde ve dünyada son derece profesyonel bir şekilde kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Bu uygulama sayesinde sizlere sunulan en temel hizmet ise karşınızdaki kişi nerede olursa olsun onunla internet üzerinden görüntülü veya sesli bir şekilde konuşma yapabilir olmanızdır. Böylelikle kısa süre içerisinde iletişim kurma şansınız bulunmaktadır.

WhatsApp çıkartma oluşturma ile birlikte konuşma yapmadan mesajlaşma yapmak istiyorsanız harika bir özellik kullanmış olursunuz. Çıkartma paketi oluşturarak mesajlarınızı çok daha eğlenceli bir boyuta taşıyabilirsiniz. Bu yolla en kaliteli şekillerde arkadaşlarınıza durumunuzu anlatma şansınız bulunur. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.

WhatsApp Profilime Kim Baktı? öğrenmek için yazımıza tıklayın!

whatsapp çıkartma nasıl yapılır

WhatsApp sticker kullanımı konusunda da bonkör davranmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü uygulama genel olarak sizlere en kaliteli şekilde haberleşme olanağı vermektedir. Tamamen ücretsiz bir şekilde oluşturacağınız stickerlar ile keyif oranlarınızı arttırabileceksiniz. Ancak bu haberleşme kanallarını sticker, çıkartma gibi şeylerle doldurmanız çokta hoş gözükmeyecektir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?
Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzün sosyal medya ve teknoloji çağı oluşu ile her geçen gün yeni bir teknolojik gelişme ya da sosyal medya bazında yeni bir güncelleme yaşanabili...

Instagram Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?
Instagram Canlı Yayın Engeli Nasıl Kaldırılır?

Her geçen gün değişen algoritması ve eklenen yeni özellikleri ile Instagram, büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu platformun kullanıcılarına sunduğ...

Sonuç olarak; bu yazımızda sizlere WhatsApp sticker yapma konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Aslına bakarsanız oldukça kolay olan bu sticker yapma ve indirme işlemlerini artık siz de hemen uygulayabilirsiniz.

Whatsapp ile ilgili diğer yazımız için: Whatsapp Geçici Olarak Yasaklandınız

Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WhatsApp sohbetleriniz için çeşitli çıkartmalar yapmanız ve sohbetlerinizde kullanmanız mümkündür. Bu sayede kendi tasarım çıkartmalarınızı yapabilir ve daha renkli sohbetler için kullanabilirsiniz.

WhatsApp sohbetleriniz için çıkartma yapmak adına kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz uygulama mevcuttur. Bu sayede hiç ücret ödemeden kolaylıkla çıkartmalarınızı yapabilirsiniz.

WhatsApp çıkartmaları yapmak adına kullanacağınız uygulamaları güvenli bir platform üzerinden indirmeniz gerekir. Aksi halde güvenlik sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

WhatsApp kullanmak için telefon hattı sahibi olmak gerekir. Telefon hattı olan herkes kullanım gerçekleştirebiliyor.

WhatsApp tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Herhangi bir ücrete tabi değildir.

WhatsApp uygulaması internete bağlı olarak hizmet sağlar. İnternetsiz olarak kullanılamaz.

Bu yazımızı okuyarak siz de kaliteli çıkartmalara sahip olabilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 469

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Seda Tuncer
  Seda Tuncer

  Whatsapp sticker yaptıkdan sonra stickerlarım silindi. Geri nasıl yükleyebilrim?

 2. Gokcek Erem
  Gokcek Erem

  Whatsapp stickerlarını kendimiz özel olarak yapabilir miyiz? Eğer yapabiliyorsak nasıl yapılıyor?