WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2021

WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2021

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından bir tanesinin WhatsApp olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar çok kullanıcıya sahip olması nedeniyle, her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de durumlar. Bu konuda WhatsApp durumuna baktığımı görmesin diyorsanız doğru yerdesiniz. Böyle bir şeyin olup olmadığını tartışacağız.

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü? WhatsApp durumuna baktığımı görmemesi için ne yapmam gerekir? Tüm sorulara detaylı olarak cevap bulacağız.

instagram beğeni satın al

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü?

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü diye merak ediyorsanız bu sorunun iki cevabı var. Hem evet hem de hayır diyebiliriz. Uygulama bu noktada kullanıcılara kolaylık sağlıyor ve farklı seçenekler sunuyor. Böylece bir kişinin durumuna baktığınızda görmemesini sağlamanız mümkün. Peki nasıl? Aşağıdaki başlık üzerinde Wp durumlarına baktığınız kişinin, sizin baktığınızı görmemesini sağlayacak ayarların nereden yapıldığını sizlere detaylarıyla anlattık. WhatsApp durumuna baktığınızda görülmeme şansının olduğunu öğrendiğinize göre, konunun uygulama boyutuna geçebiliriz.

WhatsApp durumuna baktığımı görmesin ne yapmalıyım?

WhatsApp durumuna baktığımı görmesin diyorsanız yapmanız gerekenler son derece basit. Bunun için birden fazla yol olduğunu söyleyebiliriz.

1.yöntem

 Durumuna baktığınız kişinin sizi görmemesi için yapmanız gerekenler:

 • İlk olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • Karşıdaki kişinin durumuna bakmadan önce, telefonun uçak modunda olduğuna dikkat edin. Ve yüklenmiş olan durumu açın. Durumu uçak moduna aldığınız sırada açtığınız için, karşı tarafa durumu gördüğünüze dair bir işaret gitmeyecek.
WhatsApp durumuna baktığımı görmesin

 

2.yöntem

 • WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamanın ayarlar kısmına girin ve bu kısımda yer alan gizlilik ayarlarını bulun.
 • Gizlilik ayarları kısmından, uygulamaya ait tüm gizlilik değişikliklerini yapabilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısım ise okundu bilgisi alanıdır.
 • Aktif olarak gördüğünüz okundu bilgisi butonunu yeşil durumdan gri duruma getirerek kapatabilirsiniz. Okundu bilgisini kapattığınızda mesaj attığınız kişilerden mavi tik alamayacaksınız ve onlar da sizin okuduğunuz mesajlardan mavi tik alamayacaklar. Bununla beraber paylaştığınız durumları kimlerin gördüğünü göremeyecek ve onlar da durumlarınızı sizin gördüğünüzü göremeyeceklerdir. 
 • İşlem bu kadar basit. Bu uygulama sonrasında hem karşı taraf durumuna baktığınızı anlayamaz hem de gönderdiği mesajları okuduğunuzu anlayamaz.

Unutmayın! Aynı durum sizin içinde geçerli. Okundu bilgisini kapattığınız için sizde başka kişilerin durumunuza baktığını göremezsiniz. Aynı şekilde gönderdiğiniz mesajı okuyup okumadıklarını anlayamazsınız.

Sonuç

Rehberinizdeki kullanıcıların Wp durumlarına baktığınızı görmelerini istemiyorsanız mavi tik yani okundu bilgisini kaldırarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Böylece ne siz karşıdaki kişinin okundu bilgisini alabileceksiniz ne de onlar sizin mesajı okuduğunu görebilecekler. Bu özelliği kaldırdığınızda otomatik olarak, rehberinizde bulunan kişilerin Wp durumlarının görüldü bilgisi karşı tarafa ulaşmazken, sizin Wp durumu olarak paylaştığınız gönderiye de kimlerin bu gönderiye baktığı bilgisi gelmeyecektir. Yani, bu özelliği kapattığınızda siz de karşı tarafın durumlarınıza bakıp bakmadığını göremeyeceksiniz. 

Bu yazıda karşı tarafın WhatsApp durumuna baktığını görmeme nasıl yapılır onu öğrendik. Artık ayarlardan nasıl düzenlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Sıkça Sorulan Sorular

WhatsApp Görüldü Özelliği Nasıl Kapatılır?

WhatsApp görüldü özelliğini kapatmak için öncelikle uygulamaya giriş yaptıktan sonra Ayarlar- Hesap – Gizlilik seçeneklerini sırayla açıyoruz. burada aşağıya inerek Okundu Bilgisi’ni kapalı yaparak görüldü özelliğini kapatabiliriz.

WhatsApp’tan Gönderilen Mesajı Nasıl Silebilirim?

WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz mesajı silme özelliği gelmiştir. Gönderdiğiniz mesajın üstünde basılı tutarak Sil seçeneğinde Herkesten Sil diyerek mesajları silebilirsiniz. Sildiğiniz mesajları kullanıcı göremez fakat mesaj silindi bilgisi gidecektir.

WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp’ta son görülme kapatmak için Ayarlar- Hesap – Gizlilik kısmında son görülme ayarlarını “Hiç Kimse” yaparak tüm kullanıcılara kapatabilirsiniz.

Whatsapp Gruplarına Kaç Kişi Dahil Olabilir?

Whatsapp gruplarına en fazla 256 kişi dahil olabilmektedir.

Whatsapp Sesli Mesaj Göndermek Mümkün mü?

Whatsapp üzerinden sesli mesaj gönderimi yapmak mümkündür.

Whatsapp Silinen Mesaj Tekrar Görünebilir mi?

Whatsapp üzerinde yolladığınız mesaj eğer biri tarafından ekran görüntüsü ile kaydedilmediyse, silindikten sonra tekrar görüntülenemez.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 70 Ortamala: 4.7]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

27 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba, evet mavi tik (okundu bilgisi) isteğe bağlı olarak kapatılabilir. Bu, mesajı görmediği anlamını taşımaz. Dolayısıyla çift mavi olmasa dahi mesajınızı okumuş olabilir. Ayrıca paylaştığınız durumları da görebilir.

 1. Merak ettiğim konu karşı tarafın durum mesajlarını ben görürken benim durum mesajlarımı karşı taraf görmüyor bunun sebebini merak ediyorum iyi günler

 2. Gizlilikten mavi tik kapamayı yapıp duruma baktık diyelim. Baktıktan kısa bir süre sonra açsak okundu bilgisini, karşı tarafın durumu görenler listesine düşer miyiz? :/

 3. Ben okundu bilgisini kapatmadan durum videosuna baktım ve sonradan kapattım karşı tarafa benim gördüğüm çıkmış mıdır.Numarasını hemen sildim ama o benim durumuna baktığımı görür mü.Silmeyi nasıl yapacağım baktığımı görmesin diye.Okundu bilgisini kapattım şimdi ama görmemesi lazım ne yapmalıyım acil yardım eder misiniz

 4. Hayırlı günler bir kişi bana , kendi telefonumdan watsapta ismini yazıyorum hiçbir şekilde ismi watsap rehberimde gözükmüyor. Ama başka telefondan numarasını kaydettim watsapta gözüktü. Ne yapmış olabilir ki benim onun watsapta görmemi engelledi. Sanki watsap kullanmıyormuş gibi. Böyle bir ayarlama mevcut mu? Teşekkür ederim

   1. Normalde engellediğimiz kişinin ismi watsap rehberinden kaybolmaz ki. Nasıl bir engelleme bu bir bilginiz var mı. Aynısını bende yapmak istiyorum çünkü

 5. Engellenen kişinin watsapta ismi kaybolmaz ki. Nasıl bir yöntemle engellemiş olabilir ki. Aynısını bende yapmak istiyorum çünkü. Eğer bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim

 6. Merhaba paylaştığım Whatsapp durum hikayesini görenler listesinde gördüğüm kişi daha sonra görenler listesine baktığımda görünmüyordu.Bu nasıl oluyor acaba .Teşekkür ederim.

 7. Merhaba,benim durum gizlilik ayarlari tamamiyle kapali.Karsidaki durum mesajlarini ben gorebiliyorum;onlar benim baktigimi goremiyor buraya kadar tmm.Karsi taraftan birisi de herhangi bir ayar yada programla benim gizlilik ayarlarima ragmen benim durum mesajina baktigimi gorebilir mi?