WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından bir tanesinin WhatsApp olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar çok kullanıcıya sahip olması nedeniyle, her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de durumlar. Bu konuda WhatsApp durumuna baktığımı görmesin diyorsanız doğru yerdesiniz. Böyle bir şeyin olup olmadığını tartışacağız.

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü? WhatsApp durumuna baktığımı görmemesi için ne yapmam gerekir? Tüm sorulara detaylı olarak cevap bulacağız.

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü?

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü diye merak ediyorsanız bu sorunun iki cevabı var. Hem evet hem de hayır diyebiliriz. Uygulama bu noktada kullanıcılara kolaylık sağlıyor ve farklı seçenekler sunuyor. Böylece bir kişinin durumuna baktığınızda görmemesini sağlamanız mümkün. Peki nasıl? WhatsApp durumuna baktığınızda görülmeme şansının olduğunu öğrendiğinize göre, konunun uygulama boyutuna geçebiliriz.

WhatsApp durumuna baktığımı görmesin ne yapmalıyım?

WhatsApp durumuna baktığımı görmesin diyorsanız yapmanız gerekenler son derece basit. Bunun için birden fazla yol olduğunu söyleyebiliriz.

1.yöntem

 Durumuna baktığınız kişinin sizi görmemesi için yapmanız gerekenler:

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Karşıdaki kişinin durumuna bakmadan önce, telefonun uçak modunda olduğuna dikkat edin. Ve yüklenmiş olan durumu açın. Durumu uçak moduna aldığınız sırada açtığınız için, karşı tarafa durumu gördüğünüze dair bir işaret gitmeyecek.
WhatsApp durumuna baktığımı görmesin

 

2.yöntem

  • WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamanın ayarlar kısmına girin ve bu kısımda yer alan gizlilik ayarlarını bulun.
  • Gizlilik ayarları kısmından, uygulamaya ait tüm gizlilik değişikliklerini yapabilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısım ise okundu bilgisi alanı. Aktif olan gördüğünüz okundu bilgisi kısmını kapatın. İşlem bu kadar basit. Bu uygulama sonrasında hem karşı taraf durumuna baktığınızı anlayamaz hem de gönderdiği mesajları okuduğunuzu anlayamaz.

Unutmayın! Aynı durum sizin içinde geçerli. Okundu bilgisini kapattığınız için sizde başka kişilerin durumunuza baktığını göremezsiniz. Aynı şekilde gönderdiğiniz mesajı okuyup okumadıklarını anlayamazsınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Sonuç

Bu yazıda karşı tarafın WhatsApp durumuna baktığını görmeme nasıl yapılır onu öğrendik. Artık ayarlardan nasıl düzenlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir