WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2020

WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2020

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından bir tanesinin WhatsApp olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar çok kullanıcıya sahip olması nedeniyle, her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de durumlar. Bu konuda WhatsApp durumuna baktığımı görmesin diyorsanız doğru yerdesiniz. Böyle bir şeyin olup olmadığını tartışacağız.

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü? WhatsApp durumuna baktığımı görmemesi için ne yapmam gerekir? Tüm sorulara detaylı olarak cevap bulacağız.

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü?

WhatsApp durumuna baktığımı görür mü diye merak ediyorsanız bu sorunun iki cevabı var. Hem evet hem de hayır diyebiliriz. Uygulama bu noktada kullanıcılara kolaylık sağlıyor ve farklı seçenekler sunuyor. Böylece bir kişinin durumuna baktığınızda görmemesini sağlamanız mümkün. Peki nasıl? Aşağıdaki başlık üzerinde Wp durumlarına baktığınız kişinin, sizin baktığınızı görmemesini sağlayacak ayarların nereden yapıldığını sizlere detaylarıyla anlattık. WhatsApp durumuna baktığınızda görülmeme şansının olduğunu öğrendiğinize göre, konunun uygulama boyutuna geçebiliriz.

WhatsApp durumuna baktığımı görmesin ne yapmalıyım?

WhatsApp durumuna baktığımı görmesin diyorsanız yapmanız gerekenler son derece basit. Bunun için birden fazla yol olduğunu söyleyebiliriz.

1.yöntem

 Durumuna baktığınız kişinin sizi görmemesi için yapmanız gerekenler:

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Karşıdaki kişinin durumuna bakmadan önce, telefonun uçak modunda olduğuna dikkat edin. Ve yüklenmiş olan durumu açın. Durumu uçak moduna aldığınız sırada açtığınız için, karşı tarafa durumu gördüğünüze dair bir işaret gitmeyecek.
WhatsApp durumuna baktığımı görmesin

 

2.yöntem

  • WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamanın ayarlar kısmına girin ve bu kısımda yer alan gizlilik ayarlarını bulun.
  • Gizlilik ayarları kısmından, uygulamaya ait tüm gizlilik değişikliklerini yapabilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısım ise okundu bilgisi alanıdır.
  • Aktif olarak gördüğünüz okundu bilgisi butonunu yeşil durumdan gri duruma getirerek kapatabilirsiniz. Okundu bilgisini kapattığınızda mesaj attığınız kişilerden mavi tik alamayacaksınız ve onlar da sizin okuduğunuz mesajlardan mavi tik alamayacaklar. Bununla beraber paylaştığınız durumları kimlerin gördüğünü göremeyecek ve onlar da durumlarınızı sizin gördüğünüzü göremeyeceklerdir. 
  • İşlem bu kadar basit. Bu uygulama sonrasında hem karşı taraf durumuna baktığınızı anlayamaz hem de gönderdiği mesajları okuduğunuzu anlayamaz.

Unutmayın! Aynı durum sizin içinde geçerli. Okundu bilgisini kapattığınız için sizde başka kişilerin durumunuza baktığını göremezsiniz. Aynı şekilde gönderdiğiniz mesajı okuyup okumadıklarını anlayamazsınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Sonuç

Rehberinizdeki kullanıcıların Wp durumlarına baktığınızı görmelerini istemiyorsanız mavi tik yani okundu bilgisini kaldırarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Böylece ne siz karşıdaki kişinin okundu bilgisini alabileceksiniz ne de onlar sizin mesajı okuduğunu görebilecekler. Bu özelliği kaldırdığınızda otomatik olarak, rehberinizde bulunan kişilerin Wp durumlarının görüldü bilgisi karşı tarafa ulaşmazken, sizin Wp durumu olarak paylaştığınız gönderiye de kimlerin bu gönderiye baktığı bilgisi gelmeyecektir. Yani, bu özelliği kapattığınızda siz de karşı tarafın durumlarınıza bakıp bakmadığını göremeyeceksiniz. 

Bu yazıda karşı tarafın WhatsApp durumuna baktığını görmeme nasıl yapılır onu öğrendik. Artık ayarlardan nasıl düzenlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

WhatsApp görüldü özelliği nasıl kapatılır?

WhatsApp görüldü özelliğini kapatmak için öncelikle uygulamaya giriş yaptıktan sonra Ayarlar- Hesap – Gizlilik seçeneklerini sırayla açıyoruz. burada aşağıya inerek Okundu Bilgisi’ni kapalı yaparak görüldü özelliğini kapatabiliriz.

WhatsApp’tan gönderilen mesajı nasıl silebilirim?

WhatsApp üzerinden gönderdiğiniz mesajı silme özelliği gelmiştir. Gönderdiğiniz mesajın üstünde basılı tutarak Sil seçeneğinde Herkesten Sil diyerek mesajları silebilirsiniz. Sildiğiniz mesajları kullanıcı göremez fakat mesaj silindi bilgisi gidecektir.

WhatsApp son görülme nasıl kapatılır?

WhatsApp’ta son görülme kapatmak için Ayarlar- Hesap – Gizlilik kısmında son görülme ayarlarını “Hiç Kimse” yaparak tüm kullanıcılara kapatabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 5 Ortamala: 3]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, evet mavi tik (okundu bilgisi) isteğe bağlı olarak kapatılabilir. Bu, mesajı görmediği anlamını taşımaz. Dolayısıyla çift mavi olmasa dahi mesajınızı okumuş olabilir. Ayrıca paylaştığınız durumları da görebilir.