WhatsApp Geçici Olarak Yasaklandınız

WhatsApp Geçici Olarak Yasaklandınız

WhatsApp geçici olarak yasaklandınız hatası ile karşılaştıysanız, hatanın çözümünü içeriği inceleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp akıllı telefonlar için geliştirilmiş ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulamadır, fakat uygulama kullanılırken geçici olarak yasaklandınız ifadesi ile karşılaşılabilir. Bu ifadenin anlamı Whatsapp uygulamasının resmi olmamasından kaynaklıdır. Tamamen ücretsiz olan mesajlaşma, konuşma ve görüntülü konuşma gibi seçenekleri olan uygulamanın resmi olmayan ek alternatifleri bulunmaktadır. Bunun tespit edilmesi durumunda Whatsapp kişiyi geçici olarak yasaklamaktadır. Çözümü kolay olmasına rağmen, gerekli çözüme ulaşılmazsa kişi Whatsapp uygulamasından kalıcı olarak uzaklaştırılmaktadır. Can sıkıcı sonuçlara sebebiyet verdiği için bu tarz bir durumla karşılaşılması durumunda resmi whatsapp hesabına geçilmelidir.

Whatsapp Geçici Olarak Yasaklandınız Sorunu Neden Olur?

Dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı uygulama akıllı cihazlar için uyumludur. Resmi Whatsapp uygulamasına geçilmesi halinde yasaklama ortadan kalkmaktadır. Bu işlemi yapmadan önce sohbetlerin yedeklenmesi gerekebilir. Orijinal Whatsapp uygulaması dışında kullanılan ve Whatsapp’a benzeyen uygulamalar sebebiyle yasaklama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu durum birçok kişini fark etmeden çakma Whatsapp kullanmasından kaynaklanmaktadır. Bu tarz orijinal olmayan Whatsapp çakması uygulamalar güvenli olmadığı için resmi Whatsapp tarafından yasaklanma çözümü üretilmiştir. Kişi bilerek veya bilmeden bu tarz uygulamalar indirerek kullanmaya başlar ve bu durum tespit edilirse ilk geçici daha sonra ise kalıcı yasaklanma alarak sistemden uzaklaştırılır.

whatsapp geçici olarak yasaklandınız

Whatsapp Geçici Olarak Yasaklandınız Çözümü

Whatsapp’dan geçici olarak yasaklanılması durumunda sistem otomatik olarak bir süre belirlemektedir. Bu süre içerisinde herhangi bir işlem yapılması durumu çözmeyeceği için verilen sürenin dolması beklenmelidir. Bu süre Whatsapp uygulamasından geçici olarak ne kadar süre uzaklaştırıldığını ifade etmektedir. Sürenin dolması sonrasında çakma olarak nitelendirilen uygulama mutlaka silinmelidir. Uygulama silinmez ve kullanılmaya devam ederse sonuçları ilk uyarıdan çok daha ağır olacaktır. Uygulamanın silinmeden kullanılması mümkündür, yasaklanma süresi bittikten sonra uygulama tekrar açılarak kullanılabilir hale gelmektedir. Fakat bu durum uzun sürmeyeceği için yasaklanan sürenin dolması halinde uygulama telefondan mutlaka silinmeli ve orijinal olan whatsapp yüklenmelidir. Çakma whatsapp kullanımına devam edilmesi halinden sistemden kalıcı olarak uzaklaştırılma yapılacağından çözümü çok daha zor olacaktır. Uygulama yasaklaması kalktığından geçmişin yedeklenerek silinmesi tavsiye edilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

  • Uygulamanın ayarlar kısmına girilerek sırayla Ayarlar> Yardım > Uygulama bilgisi kısmına girilmelidir.
  • Bu uygulamanın bilgilerine ulaşılması için gerekli olan bir adımdır.
    Uygulamanın adının ne olduğunu öğrendikten sonra yedekleme işlemi hızlı ve kolay şekilde yapılabilmektedir.
  • Eğer uygulama WhatsApp Plus veya GB WhatsApp ise yedekleme yapılabilmektedir. Fakat bu uygulamalardan farklı bir uygulama kullanılıyorsa yedekleme işlemi yapılamamaktadır.
  • Yedeklenme işleminin yapılması sohbet geçmişini koruyacağından önerilmektedir.
  • Gb Whatsapp uygulaması için yedekleme Diğer Seçenekler> Sohbetler > Sohbetleri yedekle şeklinde yapılmaktadır. Sonrasında telefon ayarlarına girilerek depolanan bilgiler görüntülenebilmektedir.
  • WhatsApp Plus uygulaması için ise yedeklenen sohbetler otomatik olarak resmi Whatsapp uygulamasına aktarılacaktır.

Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Whatsapp Engel Yiyebilir miyim?

İnternet üzerinde ki çoğu sosyal platformda olduğu gibi Whatsapp üzerinden de engellenmeniz ve artık uygulamaya girememeniz olası bir durumdur. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için Whatsapp kurallarını ihlal etmemeye özen gösterin.

Whatsapp Engellendim. Ne Yapmalıyım?

Whatsapp üzerinden yasaklanma aldıysanız, durum ile ilgili olarak direkt Whatsapp destek ile iletişime geçmeniz ve detaylı olarak bilgi edinmeniz gerekmektedir. Ardından bu durumda ne gibi bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili bilgileri blog yazımzıdan edinebilirsiniz.

Whatsapp Neden Engellenir?

Whatsapp kullanırken topluluk kurallarını ihlal etmemeye ve diğer kullanıcılara zarar göstermemeye çalışmanız gerekir. Aksi durumda Whatsapp hesabınız hem diğer kullanıcılar hem de Whatsapp tarafından engellenebilir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. duo mobile adlı uygulama yuzunden 2 factor giriş yapmıştım suan hesabıma erişimim yok sifrem dogru verilen kodlar yanlış umarım yardımcı olursunuz simdiden tesekkur ederim