WhatsApp GIF Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp GIF Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulaması ülkemizde ve dünyada hızlı bir şekilde aksiyon almanızı sağlamaktadır. Bu uygulama ile birlikte sizler de dünya genelindeki kişilerle rahatça sohbet edebilirsiniz. WhatsApp, mobil hatların haricinde özellikle internet gibi ortamlarda kullanılmasından dolayı son derece profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Bu yazımızda arkadaşlarınızla konuşurken sık sık gördüğünüz WhatsApp gif ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

WhatsApp Gif Yapma

WhatsApp uygulamasında sohbet esnasında arkadaşlarınız tarafından sizlere sticker, komik gifler, emoji gibi görsel içeriklerin gönderildiğine şahitlik edebilirsiniz. İşte bu durumlara karşı yapmanız gereken en temel şey bu uygulamanın hangi bölümünde, yukarıdaki saydığımız görsel içeriklerin bulunduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenmektir. Bununla birlikte aşağıdaki adımları izlerseniz eğer sizlerde başarılı bir şekilde gif ekleyerek, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

  • Göndermek istediğiniz kişi ile yapılan sohbet bölmesini açın.
  • Sohbet ekranında bulunan “+” simgesine tıklayınız.
  • Bu işlemden sonra video seçmeniz gerekecektir.
  • Video seçtikten sonra yukarıda sarı bir kısım belirecektir.
  • Bu kısımda videonun nerede başlayıp nerede bitmesi gerektiğini seçin ve gönderin. (WhatsApp Destek)

5 tane madde halinde yazdık ama WhatsApp gif yapma aslında sizin birkaç saniyenizi alacak bir işlemdir. Tek yapmanız gereken bir kere deneyip acemiliğinizi atmaktan geçer. Bunun yanında kısa sürede sizler de harika ve komik gifler yapabilirsiniz.

whatsapp gif yapma

WhatsApp Gif Özelliği

WhatsApp ülkemizde ve dünyaca oldukça popüler bir şekilde kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Günümüzde 1 milyar civarında kullanıcısı vardır. Bu rakam dahi uygulamanın ne kadar korkunç derecede kullanıldığını gözler önüne sermektedir. Uygulama bunun yanında her yaşa hitap etmektedir. İlkokul çocukları dahi bu uygulama üzerinden birbirleri ile haberleşmekte, yüksek mevkili iş insanları dahi kendi aralarında konuşurken bu uygulamayı kullanmaktadırlar.

whatsapp gif kullanımı

WhatsApp gif ekleme özelliği ile birlikte sizlerde uygulamadan daha fazla keyif almayı deneyebilirsiniz. Bu özellikle birlikte aşağıdaki yollarla arkadaşlarınızla hoş sohbetler edebilirsiniz.

  • WhatsApp gif atma işlemi ile birlikte kendi durumunuzu arkadaşlarınıza görsel olarak ifade edebilirsiniz.
  • Bu özellik ile birlikte sizlerde resim, çıkartma ve daha pek çok konuda profesyonel hareketlere imza atabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızı güldürmek istediğiniz gif iyi bir yol olarak karşınıza çıkar.
  • Tüm ilginin size kaymasını sağlayabilir. Elbette profesyonel bir şekilde hazırlamanız şarttır.

Yukarıdaki gibi küçük birkaç saniyelik bir “gif” ile birlikte sizlerde bir anda ilgi odağı haline gelebilirsiniz. WhatsApp gibi çoklu bir şekilde kullanılan bu uygulamalarda kısa zamanda yaptığınız gif yaygınlaşabilir. WhatsApp hareketli gif ekleme özelliği ile birlikte bir anda sizde fenomen olabilirsiniz. Özellikle kendi videolarınızla yapacağınız bu işlemler sonrasında gönderiniz milyonlara aynı anda ulaşabilir.

WhatsApp ülkemizde ve dünyada çok yaygın bir şekilde kullanıldığından dolayı fenomen olma yolunda dahi önemli bir adım atmış sayılırsınız. O nedenle kaliteli şekilde gif hazırlamak sizlere her zaman avantaj sağlar. Ayrıca sohbetlerinizin e-posta olarak dökümünü alabildiğiniz için, bu dokümanları da renkli bir hale getirebilirsiniz.

Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WhatsApp GIf Eklemek Mümkün mü?

Yazışmalarınız için çeşitli GIF’ler oluşturmanız ve sohbetlerinizde kullanmanız mümkündür. Bu sayede kendi tasarım GIF’lerinizi yapabilir ve daha renkli sohbetler için kullanabilirsiniz.

WhatsApp GIF Yapmak Ücretli mi?

Yazışmalarınızı süslemek için GIF yapmak adına kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz uygulamaya ulaşabilirsiniz. Bu sayede hiç ücret ödemeden kolaylıkla GIF yapabilirsiniz.

WhatsApp GIF Yapmak Zararlı mı?

Hayır, sadece WhatsApp GIF yapmak adına kullanacağınız uygulamaları güvenli bir platform üzerinden indirmeniz gerekiyor kısacası aksi halde güvenlik sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

WhatsApp Mesajları Nasıl Silinebilir?

WhatsApp mesajlarını silmek için, mesajın üzerine basılı tutunuz ve “Herkesten Sil” deyiniz fakat sadece kendi mesajlarınızı silebilirsiniz.

Silinen Mesajlar Tekrar Görünebilir mi?

WhatsApp silinen mesajları tekrar görüntüleyemezsiniz.

WhatsApp Sesli Mesaj Gönderimi Nasıl Yapılır?

Sohbet içerisinde yer alan mesaj yazma kısmının en sağında ki mikrofon simgesine basılı tutarak ses kaydı yapılabilir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir