Whatsapp Link Oluşturma Nasıl Yapılır?

Whatsapp Link Oluşturma Nasıl Yapılır?

WhatsApp link oluşturma nasıl yapılır, konusunda bir kişinin telefon numarasını eklemeden efektif ve kolay bir şekilde WhatsApp’ta nasıl sohbet bağlantısı oluşturabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

WhatsApp, ülkemizde ve dünyada internet üzerinden iletişim kurma konusunda en popüler uygulamalardan biridir. Uygulamaya yapılan geliştirmelerle birlikte pek çok şeyi bir arada yapabilmek mümkün hale getirildi. WhatsApp link ekleme yoluyla etkileşim kurabilme de bunlardan biri. Yazımızın devamında “WhatsApp link oluşturma nasıl yapılır?” konusuna detaylı bir şekilde açıklık getireceğiz.

İnsanlarla basit bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız eğer bunu WhatsApp aracılığı ile yapabilirsiniz. Özellikle bir hizmet verdiğinizde ve bunu ticari olarak kullandığınız bu özellik son derece faydalıdır. İnsanlar telefonunuza sizin numaranızı kaydetmeden hemen sizinle iletişim kurmaya başlayabilirler. Birazdan bunu nasıl yapacağınızı ve karşınızdaki ile 1 saniyenin de altında bir sürede nasıl iletişim kurabileceğinizi yazımızda sizlere göstereceğiz.

web sitesine whatsapp ekleme

WhatsApp Link Nasıl Oluşturulur?

Ticaret yaptığınız platformlar üzerinden sizinle rahat bir şekilde iletişim kurulabilmesi için WhatsApp link ekleme özelliğini kullanmak isteyebilirsiniz. Özellikle insanların tek tek telefon numarasını girmesine gerek kalmadan bu linklere tıklayarak karşısındaki kişilerle daha aktif bir şekilde iletişim kurdukları gözlemlenmiştir. Yani sizinle iletişim kuracak olan kişi sayısındaki artış gözle görülür boyutlarda olacaktır. Bunun haricinde aşağıdaki yollarla sizlerde bu şekilde link oluşumu yapabilirsiniz.

Link paylaşımı yapacağınız platforma giderek tırnak işareti içerisindeki şu kodu eklemeniz yeterlidir. “https://api.whatsapp.com/send? phone=telefonnumarası” bu aşamadan sonra yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadardır. “Telefon numarası” yazan yere “905” ile başlayarak kendi numaranızı eklemeniz halinde artık sizde diğer insanlar gibi bir link paylaşımı yapabilir hale geleceksiniz.

Whatsapp günümüzde en çok iletişim kurulan platformlardan bir tanesidir. Milyarlara kadar ulaşan program yüklü telefon sayısı ile birlikte sadece ülkemizde değil, dünyada en çok kullanılan programlardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Sizlerde bu uygulamayı kullananlar arasında olmalısınız ki böyle bir arayış içerisine girdiniz. İşte sizlere bu yazımızda anlattığımız Whatsapp tıkla sohbet et özelliği ile birlikte sizinle etkileşim içerisine giren insan sayısını ciddi ölçüde arttırabilirsiniz.

whatsapp link oluşturma

WhatsApp Otomatik Mesaj Oluşturma

Ticaret yaptığınız platformlar üzerinden sizinle rahat bir şekilde iletişim kurabilmeniz için WhatsApp link ekleme özelliğini kullanmak isteyebilirsiniz. Özellikle insanların tek tek telefon numarasını girmesine gerek kalmadan, bir link üzerinden doğrudan sohbete erişim sağlayabilmesi kullanım açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Bu linke otomatik olarak mesaj ekleyerek, iletişim noktasında linki daha efektif kullanabillirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler:

 • Tıkla sohbet et özelliği ile oluşturduğunuz koda aşağıdaki örnekte olduğu gibi text= istediğiniz mesajı ekleyiniz.
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=90530xxxxx&text=Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?

Bu sayede bağllantı linkine tıklayan kişi doğrudan “Merhabalar, size nasıl yardımcı olabilirim?” otomatik mesajı ile karşılaşacaktır.

WhatsApp Sohbet Butonu Ekleme

Daha öncesinde sizlere aktardığımız sohbet linkine talep ettiğiniz takdirde sohbet butonu ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz link bağlantısına özel bir sohbet simgesi ya da türevi bir görsel ekleyerek, kişiselleştirebilirsiniz. Kullanacağınız tasarımı yine bu linke doğrudan yönlendirebilirsiniz.

WhatsApp Grup Davet Linki Oluşturma

WhatsApp’ın güncel kullanımında, 256 kişilik grup oluşturmaya izin vermektedir. Standart kullanımında olduğu gibi oluşturulan gruplara da kulllanıcı ekleyebilmeniz için kullanıcının telefon numarasını rehberinize kaydedetmeniz gerekecektir. Ancak grubun davet bağlantısını başka bir kullanıcıya gönderip kolayca kullanıcı ekleyerek, sohbete dahil edebilirsiniz. Grup yöneticisi iseniz dilediğiniz zaman bağlantıyı sıfırlayarak, geçersiz hale getirebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma

Instagram, diğer sosyal medya uygulamaları gibi takipten çıkanları, geri takip etmeyenleri kendi uygulaması üzerinden göstermiyor. Bu yüzden takibi bı...

Sosyal Medya Takvimi
Sosyal Medya Takvimi

İnsanların sosyal medyadaki paylaşımlarını ve davranışlarını belirleyen belli başlı trendler bulunuyor. Örneğin aynı özel günlerde, sosyal medya kulla...

Grup bağlantısı oluşturabilmek için yapmanız gerekenler:

 • WhatsApp grubunu açın ve grubun konusuna tıklayın. (Ek olarak sohbetler sekmesi üzerinden Diğer seçenekler> Grup bilgisi’ne tıklayabilirsiniz.)
 • Katılımcılar sekmesinin altında yer alan Bağlantıyla Gruba Davet Et seçeneğine tıklayın.
 • Bağlantıyı Paylaş, Bağlantıyı Kopyala, QR Kodu seçeneklerinden birini tercih ederek istediğiniz kişilere davet bağlantısı gönderebilirsiniz.

Sonuç olarak; sizden hizmet ya da ürün satışı talep eden müşterilerinizle dijital platformlar üzerinden kolay bir şekilde etkileşim kurabilirsiniz. WhatsApp’ın özelliklerini kullanarak, pazarlama ve satış stratejilerinizi daha etkin hale getirebilirsiniz. Bu sayede müşteri geri dönüşümlerinizi anlamlı ölçüde arttırabilirsiniz.

Sonuç olarak; kaliteli bir şekilde hizmet aldığınız bu ortamlarda sizinle yapılacak olan alışverişin artışına neden olacaktır. Sizlerde kaliteli bir şekilde bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız eğer bloğumuza göz atarak profesyonellik anlamında bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca web sitenize WhatsApp eklemek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Genel kategorisi yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Whatsapp, sahip olunan telefon numarasına bağlı olarak internet üzerinden mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama üzerinden mesaj gönderilebilir, fotoğraf paylaşılabilir ve sesli mesaj yollanabilir

Whatsapp linkini ile whatsapp profilinizi istediğiniz kullanıcı ile sohbet linkinizi kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bu sayede daha fazla kullanıcı ile kolayca sohbet kurabilirsiniz.

Whatsapp linkini oluşturmak için yapmanız gerekenler çok basit. Bu konuda sizlere verdiğimiz bilgilere ulaşmak için blog yazımızdan kolayca yararlanabilirsiniz.

Telegram, online mesajlaşma uygulamasıdır. Kişilerin birbirlerinin rehberine kayıtlı olmadan iletişim kurmasına olanak tanır.

Whatsapp mesajlaşma sistemi ile kurduğunuz grup sohbetlerine en fazla 256 kullanıcı dahil edebilirsiniz.

Whatsapp üzerinden yapılan görüntülü konuşmalara en fazla 4 kişi dahil olabilmektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 479

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 59 Ortalama: 5 )

3 yorum

 1. Humeyra
  Humeyra

  Umarım olur, olcak gibi duruyor

 2. Engin
  Engin

  Whatsapp üzerinden link olusturma islemini bir türlü yapamıyordum artık yapabiliyorum tesekkurler iyi çalışmalar 🙂

 3. Burhan Bagci
  Burhan Bagci

  Whatsapp link oluşturma işleminin nasıl yapılacağını gayet açıklayıcı anlatmışsınız faydalı bir blog