WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Dünyada en popüler sohbet yazılımı olan WhatsApp, zaman zaman sorunlarla başbaşa kalabilir. “WhatsApp mesaj gitmiyor” sorunu da kullanıcılar için önemli durumlardan birisi olmakta. Kullanıcılar bir kullanıcıya ulaşırken mesaj gönderemeyebilir veya bu gibi mesaj gönderme sorunları yaşayabilir. Bu durumda yapılması gereken birçok çözüm yöntemi mevcuttur.

WhatsApp Mesaj Gitmeme Sorunu Neden Kaynaklanır?

Dünyanın popüler sohbet uygulaması WhatsApp’ta yaşanan bu sorunun çeşitli sebepleri bulunur. WhatsApp’ta mesaj gitmemesinin nedenlerinden birisi sunucu kaynaklı olabilir. Zaman zaman WhatsApp sunucularında çökmeler veya yavaşlamalar meydana gelir. Bu durum WhatsApp kullanıcılarının sohbet etmesini etkileyen bir unsurdur. Bu konuda yapılabilecek bir şey yok, yapılabilecek tek şey sabırla bekleyip uygulamanın kısa sürede düzelmesini ummak veya Telegram gibi farklı bir uygulama kullanmak.

WhatsApp platformunda yaşanan bu sorunun bir diğer nedeni ise tarih ve saat kaynaklı olabilir. Tarih ve saatin farklı olması uygulamanın kullanılmasını önleyebilir. Bu da uygulamanın doğru bir şekilde çalışmamasını sağlar. Bir diğer neden ise internet kaynaklıdır. Eğer ki telefon internete bağlı değilse veya modemden uzak iseniz bu da mesajın geç gitmesine veya hiç gitmemesine neden olabilir. WhatsApp’ta bir mesajın gitmemesinin bir diğer nedeni karşı tarafın sizi engelliyor olmasıdır. Eğer ki karşı tarafta engelli listesinde iseniz mesaj karşı tarafa ulaşmayacaktır. Engelli olup olunmadığının anlaşılması için karşı tarafın profil görüntüsünün yer alıp almadığı kontrol edilmeli.

WhatsApp’ta mesajların gönderilmemesi sorununun bir diğer sebebi ise doğrulama kaynaklı olmaktadır. Eğer ki bir hesap doğrulanması ise WhatsApp’ta mesaj gitmeyebilir. Bir diğer neden ise hatalı bir telefon numarası kullanmaktır. Eğer ki karşı tarafın telefon numarası yanlış girildiyse bu telefon numarası boş olabilir, bu da mesajın gitmemesine sebep olur. WhatsApp uygulamasında mesajların gitmemesinin bir diğer nedeni bellek sorunu olabilir. Bellek dolduğunda veya önbellek şiştiğinde bu tür sorunların yaşanma olasılığı da bulunur. Bu sorunları tek başına gideremeyeceğinizi düşünüyorsanız WhatsApp Yardım Merkezi sitesini ziyaret ederek yardım alabilirsiniz.

WhatsApp Mesaj Gitmeme Sorunu için Çözüm Yolları

WhatsApp uygulamasında mesajların gitmemesi eğer ki size bağlı bir sorun ise bu konu yapılabilecek ilk çözüm tarih ve saati kontrol etmektir. Eğer ki yanlış ise düzeltilmelidir. Eğer ki bu konuda bir hata yok ise diğer adımda yapılması gereken uygulamanın doğrulanmış olmasıdır. Uygulama doğrulandı ise diğer çözüm yöntemine geçilebilir. WhatsApp verilerini ve önbelleği temizlemenin yanı sıra depolama alanında yer açmak da bu tür sorunların çözümünü sağlayabilir.

Çok seyrek yaşansa da eğer ki depolama alanı neredeyse tamamen dolu ise bu sorunların yaşanması muhtemeldir. Eğer ki telefon numarası yanlış girildiyse bu da hataya sebep olur, düzeltilmesi gerekir. Bununla birlikte “WhatsApp mesaj gitmiyor” sorununa çözüm olarak cihazı yeniden başlatma, modeme yakın olma ve uygulama güncelleme gibi çözümler de öneri olarak sunulabilir. Ayrıca sitemizden WhatsApp profilime kim baktı yazısını inceleyerek profilinizi ziyaret edenleri tespit edebilirsiniz.

Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma

Instagram, diğer sosyal medya uygulamaları gibi takipten çıkanları, geri takip etmeyenleri kendi uygulaması üzerinden göstermiyor. Bu yüzden takibi bı...

Sosyal Medya Takvimi
Sosyal Medya Takvimi

İnsanların sosyal medyadaki paylaşımlarını ve davranışlarını belirleyen belli başlı trendler bulunuyor. Örneğin aynı özel günlerde, sosyal medya kulla...

Sıkça Sorulan Sorular

Whatsapp mesajlaşma uygulaması internet bağlantısı ile çalışmakta olan bir uygulamadır. İnternet bağlantısı sağlanmadan mesajlaşma yapılamaz.

Whatsapp sunucu hataları genellikle bölgesel faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bölgesel sunucularda yaşanan teknik arızalar mesajlaşmaya engel olabilmektedir.

Whatsapp sohbetlerinizi arşivlemek için Ayarlar bölümünden Sohbet ayarlarına giriniz ve buradan “Yedekleme” seçeneklerinizi belirleyiniz.

Sunucular, teslim edilmeyen mesajları 30 gün saklıyor, bu süre içerisinde mesaj teslim edilmemişse siliniyor.

Eğer kişilerinizin isimleri yerine numaraları görünüyorsa, WhatsApp’ın kişilerinizle senkronizasyonunu sıfırlamanız gerekiyor olabilir. Yani bir tür senkronizasyon sorunudur.

Gönderilen içeriklerin yalnızca siz ve iletişim kurduğunuz kişi tarafından okunabilmesini veya dinlenebilmesini sağlayan bir Whatsapp özelliğidir.

Enes Bulut

Yazılar: 479

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 54 Ortalama: 5 )

1 Yorum

  1. selahattin
    selahattin

    Whatsapp mesaj gitmiyor sorununu sayenizde çözdüm. Çok teşekkürler