WhatsApp Mesaj Silme Özelliği Neler Sunacak?

WhatsApp Mesaj Silme Özelliği Neler Sunacak?

Sosyal medya uygulamalarından daha önde yer almaya başlayan WhatsApp, güncellemelerine yeni bir seri daha ekledi ve WhatsApp Mesaj Silme özelliğini duyurdu. Bu özelliğin gündeme gelmesinin çok daha uzun bir geçmişe sahip. Uygulama ilk çıktığı andan bu yana yanlış gönderilen mesajlar için mesaj silme özelliği tartışılıyor. Resmi olarak ise ilk kez geçtiğimiz yıl gündeme gelmiş olan mesaj silme özelliğinin, şimdi ise yayınlandığını görüyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi kullanıcıların mesajları daha iyi kontrol etmelerini ve geri almalarını sağlayacak olan özelliğin detaylarına bakalım.

WhatsApp Mesaj Silme Nasıl Kullanılacak?

WhatsApp Mesaj Silme özelliği, adından net bir şekilde anlayacağınız gibi gönderdiğiniz mesajın sonradan silinmesini sağlayan bir özellik. Mesajınızı silmek istediğiniz de yeni özellik sayesinde hem kendi uygulamanızdan hem de karşıdaki kullanıcının uygulamasından mesajları silme imkanınız bulunuyor. Bunun için sadece mesaj seçeneklerinden mesajı silmeniz yeterli olacak. Mesajı sildiğiniz anda sadece sizin uygulamanızda değil, karşı tarafta da mesajın hem uygulamadan hem de depolandığı alanda silindiğini göreceksiniz.

Söz konusu özellik bir ayrıcalık olarak sunulmasının yanında bazı sınırlara sahip olacak. Yani WhatsApp Mesaj Silme özelliğini istediğiniz gibi kullanamayacaksınız. Bunun için kullanıcıların 7 dakika süresi olacak. Yani yanlış kişiye ya da yanlış mesaj gönderilmesi gibi durumlarda elinizi çabuk tutmanız gerekecek.

WhatsApp Mesaj Silme

7 dakika boyunca uygulamada mesaj silme özelliğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Bu sürenin sonunda ise WhatsApp Mesaj Silme özelliği kullanılamayacak. Geçtiğimiz hafta içerisinde duyurulan yeni özelliğin şu an için doğrudan kullanıma alındığını da ekleyelim. Fakat burada da bir sınır söz konusu. Hemen her kullanıcıya yeni güncelleme gelmedi.

Bu özellik için WhatsApp’ın bir süre daha testlere devam edeceği, bu nedenle de sınırlı bir kullanıcı kitlesine yeni özellik sunulmuş durumda. Bölge bölge yayınlanmaya devam edecek olan güncellemeler, özelliğin sorunsuz çalışması durumunda daha da hızlandırılacak ve kısa süre içerisinde güncelleme tamamlanacak. Hem iOS hem de Android için gelecek özelliğin, ne şekilde tepkiler alacağı konusunda ise çok fazla tahmin olmamasına karşın, özelliğin uzun bir süredir kullanıcıların talebi olarak gündeme geldiğini biliyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Ettiği İçin Kapatılmıştır Çözüm

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
4.5
241
  1. Özkan

    Bu mesaj silme özelliği çok iyi olmuş. Bir ara sevgilime atacağım mesajı yanlışlıkla arkadaşlar oluşturduğumuz bir gruba atmıştım. Ne günlerdi bayağı bir alay konusu olmuştum. Artık silebileceğiz yani ne güzel.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir