WhatsApp Parmak İzi

WhatsApp Parmak İzi

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olan Whatsapp’da yalnızca gündelik değil özel konuşmalar da yapılmaktadır, bu sebeple güvenlik için Whatsapp parmak izi kilidi kullanılmaktadır. Parmak izi kilidi kullanılabilmesi için öncelikle cihaza tanımlı bir parmak izi olmalıdır. Parmak izi özelliğini desteklemeyen cihazlar da Whatsapp uygulamasının bu özelliği kullanılamamaktadır. Cihaza bağlı olan bu özellik milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Birçok konuşmanın bulunduğu platformun güvenliği oldukça önemlidir. Telefonu eline alan kişilerin mesajları okumayacağından emin olmak ne yazık ki imkansızdır bu sebeple telefona ekran kilidi koymak yeterli olmayacaktır.

Mesajların en iyi şekilde korunduğundan emin olmak her an güvende hissettirecek bir durumdur. Yalnızca aile ve arkadaş çevresi için değil telefonun çalınması durumunda da mesajlara erişim sağlanamayacağından emin olmak güvende hissettirecektir. Tam olarak bu detaylar düşünülerek geliştirilmiş olan Whatsapp el izi özelliği oldukça kullanışlıdır. Yalnızca Whatsapp için parmak izi kilidi güvenlik performansı açısından idealdir. Whatsapp uygulamasına girildiği anda parmak izi kilidi devreye girecek ve parmak izi okutulmadan mesajlar açılamayacaktır. Tam anlamıyla güvende hissetmek isteyen kullanıcıların vazgeçemediği bir özellik haline gelmeyi başarmıştır. WhatsApp plus apk kullanarak da bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Whatsapp Parmak İzi Android İçin Nasıl Kullanılır?

Kullanılan android işletim sistemine sahip cihazlar da Whatsapp için güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Whatsapp el izi android için uyumlu olduğundan cihazın da bu özelliğe uyumlu olması gerekmektedir. Aksi durumda seçenek görüntülenemeyecek ve kullanılamayacaktır. Cihaza tanımlı bir el izi olması halinde Whatsapp uygulamasının bu özelliğinden faydalanılabileceği için cihazın el izine uyumlu olması gerekmektedir. Android cihazın sürümünün güncel olduğundan emin olunması halinde bu özellikten faydalanılabilir.

  • Cihazın parmak izine uyumlu olduğundan emin olunduktan sonra whatsapp uygulamasına giriş yapılmalıdır.
  • Açılan mesaj bölümün sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine girilmelidir.
  • Ayarlar bölümüne giriş sağlandıktan sonra “Hesap” seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Hesaplar kısmında yer alan gizlilik ögesi seçilmeli ve ardından parmak izi kilidi aktif hale getirilmelidir. (WhatsApp Destek)
whatsapp parmak izi

iOS İşletim Sistemine Sahip Cihazlar İçin WhatsApp Parmak İzi


iOS işletim sistemine sahip olan cihazların neredeyse hepsinde parmak izi tanımlama özelliği bulunmaktadır. Fakat yine de İos işletim sistemine sahip olan cihazlarda da cihazın parmak izine uyumlu olduğundan emin olunması gerekilmektedir. Oldukça güvenli ve kullanışlı olması sebebiyle tercih edilen bir seçenektir. Whatsapp izi kilidini aktifleştirmek için aşağıda yer alan sıralama izlenmelidir.

  • Whatsapp uygulamasına girildikten sonra sağ alt kısımda yer alan ayarlar çarkına giriş yapılmalıdır.
  • Ayarlar kısmından sonra sırayla gizlilik ve en altta yer alan ekran kilidine tıklanmalıdır.
  • Ekran kilidinde “Touch ID” iste seçeneği aktif edilmelidir, bu işlemin anında, 1 dakika sonra,

15 dakika sonra ve 1 saat sonra gibi süre seçenekleri seçildikten sonra kullanılmaya başlanabilir.

Sosyal Medya konuları üzerine tüm bilgilere kategorilerimizden erişebilirsiniz.

Whatsapp Güvenilir Bir Uygulama mı?

Whatsapp Dünya üzerinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamasıdır. Ücretsiz bir uygulama olmasının da bu duruma etkisi de büyüktür. Ancak şu ana dek Whatsapp güvenlik açısından hiçbir sıkıntı yaşatmayan bir uygulama olmayı başarmıştır.

Whatsapp Parmak İzi Kilidi Nedir?

Whatsapp el izi kilidi, Whatsapp’ın güncel olarak kullanıcılarına sunduğu bir özelliktir. Artık kullanıcılar kendi parmak izleri ile Whatsapp uygulamalarına kilit uygulayabilecekler.

Whatsapp Parmak İzi Kilidi Ne İşe Yarar?

Whatsapp el izi kilidi sayesinde mesajlarınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede başkalarının siz etrafta yokken mesajlarınıza erişmesini engelleyebilirsiniz.

Whatsapp Güvenilir mi?

Whatsapp uçtan uca şifrelenmiş bir uygulamadır. Tüm mesajlaşmalar ve profiller şifre ile korunmaktadır.

Whatsapp Sohbetleri Hacklenebilir mi?

Whatsapp sohbetleri herhangi bir zarar görme riskine karşın güvenlik altındadır. Hacklenme durumları yoktur.

Parmak İzi Kaydı Güvenilir mi?

Parmak izi kaydı konusunda kvkk konusunda endişeler mevcuttur. Ancak şu ana dek herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 23 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 473

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir