Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Yoğun kullanıcı kitlesine sahip bu uygulama, kullanıcılarını kaybetmemek için yeni hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda gündemde olan konu ise Whatsapp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır konusu. Peki, böyle bir şey mümkün mü? Whatsapp üzerinde silinmiş bir mesaj tarafınızca görüntülenir mi?

Whatsapp silinen mesajları geri getirme ne işe yarar? Whatsapp silinen mesajları geri getirme konusunda hangi adımların uygulanması gerek? Aklınıza takılan tüm sorulara detaylı olarak cevap vereceğiz. O zaman ilk olarak bu özelliğin ne işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olalım.

whatsapp silinen mesajlari geri yükleme

Whatsapp Silinen Mesajlar Geri Gelir mi?

Whatsapp uygulaması oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Telefonların kendi mesajlaşma uygulaması kadar popüler olan bu uygulama, tüm telefonlarda kendine yer bulmuştur. Hal böyle olunca bazı mağduriyet durumları oluşabilir. Konuştuğunuz kişi gönderdiğini mesajı silebilir. Siz de bu işlemi ‘’bu mesaj silindi’’ şeklinde görürsünüz. Sonrasında ise size sadece merak etmek kalır. Böyle sorunlarla karşılaşmak istemeseniz de bazen sonuçlar istediğiniz gibi olmayabilir. Peki, silinen mesajlar geri getirilebilir mi? Bu sorunun cevabı evet ise silinen mesajları kolay bir şekilde görebileceksiniz.

whatsapp silinen mesajlari geri yükleme nasıl yapılır

Whatsapp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Whatsapp silinen mesajları geri getirme adımları son derece basit. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Whatsapp uygulaması getirdiği yeni güncellemeye göre, bir kullanıcının karşı tarafa gönderdiği mesajı her iki taraftan da silebilmesine olanak tanımıştır. Yani, bir kullanıcıya Whatsapp uygulaması üzerinden mesaj gönderdiğinizde o görse de görmese de gönderdiğiniz mesajı her iki taraftan da silebileceksiniz. Aşağıdaki aşamalar üzerinden, karşı tarafın sizin ekranınızdan da sildiği mesajları nasıl geri getirebileceğinizi inceleyebilirsiniz.

  • Karşı taraf gönderdiği mesajı sildi ve bu mesaj silindi şeklinde bir yazı görünüyor. Bunun için yapmanız gereken son derece basit.
  • Bu mesaj silindi uyarısını görür görmez Whatsapp uygulamasını kaldırın. Sonrasında geri yükleyin. Yükleme sonrasında silinen mesaja kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İşlem bu kadar basit!

Bu yolla istediğiniz sonuca ulaşmanızın temel nedeni, uygulamanın düzenli olarak yedekleme yapması. Düzenli yedekleme sonucunda, gönderilen mesajlar silinse bile yedekleme devam ediyor. Böylece uygulamayı silip yükledikten sonra, karşı taraf mesajları görüyor.

Bu uygulama Android işletim sistemine sahip cihazlar için son derece kolaydır. Fakat IOS işletim sistemine sahip cihazlarda durum daha farklıdır. Çünkü Android telefonlarda otomatik olarak yedekleme yapılırken, bu alt yapıya sahip cihazlarda yedekleme otomatik olarak yapılmamaktadır. Bu ayarlamayı sizin yapmanız gerekiyor. Bu durumun kişiye bırakılmış olması da bazı mağduriyetlerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Sonuç

Bu yazıda Whatsapp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır ne işe yarar ve bu mesajları geri getirmek için hangi yolların izlenmesi gerektiği konularına değindik. Artık bu mesajların geri gelmesi sürecinde neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Umarım yazımız, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulmuştur.

Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın. Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Whatsapp Silinen Mesajlar Geri Gelir mi?

Evet. Whatsapp üzerinde sildiğiniz mesajları bir yöntem aracılığıyla geri getirebilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Silinen Mesajlar Nasıl Geri Gelir?

Whatsapp üzerinden silinen mesajları geri getirmek için uygulamanın yedekleme özelliği devreye girmektedir. Yedekleme sayesinde mesajları silseniz bile geri getirebilirsiniz.

Whatsapp Yedekleme Nedir?

Whatsapp yedekleme sistemi sizin seçtiğiniz günler ve saatler içerisinde tüm konuşmalarınızı belirlenen konuma yedekler.

Whatsapp Güvenilir Bir Uygulama mı?

Whatsapp uçtan uca şifrelenmektedir. Bu nedenle çok güvenilir olduğu söylenebilir.

Whatsapp Ücreti Ne Kadar?

Whatsapp herhangi bir ücrete tabii değildir. Tamamen ücretsiz çalışabilir.

Whatsapp Görüntülü Konuşmak Mümkün mü?

Whatsapp ile görüntülü konuşma gerçekleştirmek mümkündür. İnternet bağlantısı yeterli olur.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 25 Ortamala: 4.7]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, blog yazımızda yer alan yöntemler ile yedeklememe yapmamış olsanız bile mesajlarınızı geri getirme ihtimaliniz olacaktır.