Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır

Whatsapp en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer almaktadır. Yoğun kullanıcı kitlesine sahip bu uygulama, kullanıcılarını kaybetmemek için yeni hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda gündemde olan konu ise Whatsapp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır konusu. Peki, böyle bir şey mümkün mü? Whatsapp üzerinde silinmiş bir mesaj tarafınızca görüntülenir mi?

Whatsapp silinen mesajları geri getirme ne işe yarar? Whatsapp silinen mesajları geri getirme konusunda hangi adımların uygulanması gerek? Aklınıza takılan tüm sorulara detaylı olarak cevap vereceğiz. O zaman ilk olarak bu özelliğin ne işe yaradığı hakkında bilgi sahibi olalım.

whatsapp silinen mesajlari geri yükleme

Whatsapp sildiğiniz mesajları geri getirme hizmeti ne işe yarar?

Whatsapp uygulaması oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Telefonların kendi mesajlaşma uygulaması kadar popüler olan bu uygulama, tüm telefonlarda kendine yer bulmuştur. Hal böyle olunca bazı mağduriyet durumları oluşabilir. Konuştuğunuz kişi gönderdiğini mesajı silebilir. Siz de bu işlemi ‘’bu mesaj silindi’’ şeklinde görürsünüz. Sonrasında ise size sadece merak etmek kalır. Böyle sorunlarla karşılaşmak istemeseniz de bazen sonuçlar istediğiniz gibi olmayabilir. Peki, silinen mesajlar geri getirilebilir mi? Bu sorunun cevabı evet ise silinen mesajları kolay bir şekilde görebileceksiniz.

whatsapp silinen mesajlari geri yükleme nasıl yapılır

Whatsapp sildiğiniz mesajları geri getirme adımları nasıl uygulanır?

Whatsapp silinen mesajları geri getirme adımları son derece basit. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Silinen mesajları geri getirme:

  • Karşı taraf gönderdiği mesajı sildi ve bu mesaj silindi şeklinde bir yazı görünüyor. Bunun için yapmanız gereken son derece basit.
  • Bu mesaj silindi uyarısını görür görmez Whatsapp uygulamasını kaldırın. Sonrasında geri yükleyin. Yükleme sonrasında silinen mesaja kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İşlem bu kadar basit!

Bu yolla istediğiniz sonuca ulaşmanızın temel nedeni, uygulamanın düzenli olarak yedekleme yapması. Düzenli yedekleme sonucunda, gönderilen mesajlar silinse bile yedekleme devam ediyor. Böylece uygulamayı silip yükledikten sonra, karşı taraf mesajları görüyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Bu uygulama Android işletim sistemine sahip cihazlar için son derece kolaydır. Fakat IOS işletim sistemine sahip cihazlarda durum daha farklıdır. Çünkü Android telefonlarda otomatik olarak yedekleme yapılırken, bu alt yapıya sahip cihazlarda yedekleme otomatik olarak yapılmamaktadır. Bu ayarlamayı sizin yapmanız gerekiyor. Bu durumun kişiye bırakılmış olması da bazı mağduriyetlerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Sonuç

Bu yazıda Whatsapp silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır ne işe yarar ve bu mesajları geri getirmek için hangi yolların izlenmesi gerektiği konularına değindik. Artık bu mesajların geri gelmesi sürecinde neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Umarım yazımız, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulmuştur.

Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

https://www.youtube.com/watch?v=L8LK9W6BQp0
Whatsapp silinen mesajlar geri gelir mi?

Evet. Whatsapp üzerinde sildiğiniz mesajları bir yöntem aracılığıyla geri getirebilirsiniz.

Whatsapp üzerinden silinen mesajlar nasıl geri gelir?

Whatsapp üzerinden silinen mesajları geri getirmek için uygulamanın yedekleme özelliği devreye girmektedir. Yedekleme sayesinde mesajları silseniz bile geri getirebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Hümeyra Ö.

Yazılar: 44

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapmaktayım. Bilginin payl...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir