Son Güncellemeyle Gelen WhatsApp Sticker Özelliği

Facebook hem iletişim hem de fotoğraf ve yayın paylaşma özelliklerini birleştiren, en büyük sosyal platformlardan bir tanesi. Bu özellikleriyle bir milyardan fazla takipçiye ulaşan bu uygulama, aynı zamanda WhatsApp’ı da yönetiyor. Tüm faaliyetlerini takip ederek, sürekli yeni güncellemelerle kullanıcıların memnuniyetini üst düzeyde tutmayı amaçlıyor. Bunlardan biri de WhatsApp sticker özelliği.

WhatsApp, son zamanların hızla büyüyen ve takipçisi git gide büyüyen mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. İnsanların mesajlaşma ve iletişim denilince akla ilk gelen uygulaması, sürekli yeni güncellemelerle kullanıcılara farklı deneyimler yaşatıyor. Önceki yıllarda bir yenilik yaptığında, bunu hemen sosyal medyada paylaşıyorlardı ve anında tüm dünyada yankılanmaktaydı. Son yıllarda ise bu sistemde değişikliğe gidilerek, yeni güncellemeler hakkında açıklama yapılmaz oldu. İstedikleri ise bu yeniliklerin tamamını kullanıcıların keşfetmesi.

Son özelliği ise WhatsApp sticker özelliği. Aynı şekilde herhangi bir açıklama yapılmamasına karşın, kullanıcılar aracılığıyla duyuldu. Bu özellik, çok uzun zamandan beri WhatsApp’tan bekleniyordu ve sonunda geldi. Bu özelliği sayesinde artık WhatsApp üzerinde, daha eğlenceli vakitler geçirebileceksiniz.

WhatsApp sticker özelliği nedir?

WhatsApp sticker özelliği ile Facebook ile benzer özelliklere sahip olmaya başladığı gösteriyor. Stickers noktasında, kendini kanıtlayan ve bu şekilde milyonları çeken Facebook sonrasında WhatsApp’ta aynı akımı devam ettiriyor. Birbirinden farklı sticker modelleri ile büyük bir mağaza sizlerin hizmetine sunulacak.4

Sticker mağazası içinde, birbirinden farklı ve her kategoriye uygun sticker modelleri yer alacak. Şu anda yapılan güncellemeyle, WhatsApp’ı yenilediğinizde 12 adet modelle karşılaşacaksınız. İstemeniz durumunda ise mağaza içinden istediğiniz ürünleri indirip kullanabilirsiniz. Emojilerden sonra çıkan bu stickerlar oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor. Bu şekilde basit ve sıradan mesajlar yerine renkli ve özgün, birbirinden eğlenceli mesajların tadını çıkarabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Mina Somer Instagram Paylaşımıyla Yeni Bir Tartışma Başlattı

Sticker özelliğini kullanma

Yeni gelen özellik Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda 2.18.329 Beta güncellemesi ile geldi. Aynı zamanda IOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise 2.18.100  güncellemesi ile, bu sticker özelliği kullanıcılarla buluşturuldu. Bu durumda yeni güncellemelerle geldiği için WhatsApp sticker özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonunuza son güncellemeleri yüklemeniz gerekiyor. Uygulama güncellendiğinde, bu özellikte beraberinde aktif hale gelecektir.

https://www.instatakipci.com/

Son Güncellemeyle Gelen WhatsApp Sticker Özelliği
5 (100%) 3 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Müzik Eklemek İçin Video Düzenleme Programları başlıklı makalemizde instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Son Güncellemeyle Gelen WhatsApp Sticker Özelliği” üzerine 4 düşünce

 1. Aslı Şahin

  Sonunda beklediğimiz haber. Facebookta olan bir özelliğin whatsapta olmaması büyük eksiklikti. Bilgi için teşekkürler

  Cevapla
 2. Mustafa ÇALTEPE

  Bence ileride daha da iyileri yapılacak. Bunu şimdilik küçük bir adım olarak görebilirsiniz. Whatsap ileride sosyal medyaların lideri haline gelecek.

  Cevapla
 3. Emre SARTAN

  WhatsApp sticker özelliği gelmesi iyi oldu. Değişik ikonlar var bence çok güzel. Sizde yükleyince göreceksiniz. Yakında diğerleri de aynısını yapar

  Cevapla
 4. Ali SERTA

  Sticker özelliğini kullanmayı pek sevmiyorum. Aslında her sözden sonra yapılan bir paylaşım olması lazım. Bizim millet her kelimenin önüne arkasına bir ikon ekliyor.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir