Son Güncellemeyle Gelen WhatsApp Sticker Özelliği

Son Güncellemeyle Gelen WhatsApp Sticker Özelliği

instagram takipçi satın al instatakipci

Facebook hem iletişim hem de fotoğraf ve yayın paylaşma özelliklerini birleştiren, en büyük sosyal platformlardan bir tanesi. Bu özellikleriyle bir milyardan fazla takipçiye ulaşan bu uygulama, aynı zamanda WhatsApp’ı da yönetiyor. Tüm faaliyetlerini takip ederek, sürekli yeni güncellemelerle kullanıcıların memnuniyetini üst düzeyde tutmayı amaçlıyor. Bunlardan biri de WhatsApp sticker özelliği.

WhatsApp, son zamanların hızla büyüyen ve takipçisi git gide büyüyen mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. İnsanların mesajlaşma ve iletişim denilince akla ilk gelen uygulaması, sürekli yeni güncellemelerle kullanıcılara farklı deneyimler yaşatıyor. Önceki yıllarda bir yenilik yaptığında, bunu hemen sosyal medyada paylaşıyorlardı ve anında tüm dünyada yankılanmaktaydı. Son yıllarda ise bu sistemde değişikliğe gidilerek, yeni güncellemeler hakkında açıklama yapılmaz oldu. İstedikleri ise bu yeniliklerin tamamını kullanıcıların keşfetmesi.

Son özelliği ise WhatsApp sticker özelliği. Aynı şekilde herhangi bir açıklama yapılmamasına karşın, kullanıcılar aracılığıyla duyuldu. Bu özellik, çok uzun zamandan beri WhatsApp’tan bekleniyordu ve sonunda geldi. Bu özelliği sayesinde artık WhatsApp üzerinde, daha eğlenceli vakitler geçirebileceksiniz.

WhatsApp sticker özelliği nedir?

WhatsApp sticker özelliği ile Facebook ile benzer özelliklere sahip olmaya başladığı gösteriyor. Stickers noktasında, kendini kanıtlayan ve bu şekilde milyonları çeken Facebook sonrasında WhatsApp’ta aynı akımı devam ettiriyor. Birbirinden farklı sticker modelleri ile büyük bir mağaza sizlerin hizmetine sunulacak.4

Sticker mağazası içinde, birbirinden farklı ve her kategoriye uygun sticker modelleri yer alacak. Şu anda yapılan güncellemeyle, WhatsApp’ı yenilediğinizde 12 adet modelle karşılaşacaksınız. İstemeniz durumunda ise mağaza içinden istediğiniz ürünleri indirip kullanabilirsiniz. Emojilerden sonra çıkan bu stickerlar oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor. Bu şekilde basit ve sıradan mesajlar yerine renkli ve özgün, birbirinden eğlenceli mesajların tadını çıkarabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hileleri Nelerdir Resimli Anlatım Nasıl Kullanılır?

Sticker özelliğini kullanma

Yeni gelen özellik Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda 2.18.329 Beta güncellemesi ile geldi. Aynı zamanda IOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise 2.18.100  güncellemesi ile, bu sticker özelliği kullanıcılarla buluşturuldu. Bu durumda yeni güncellemelerle geldiği için WhatsApp sticker özelliğini kullanabilmek için akıllı telefonunuza son güncellemeleri yüklemeniz gerekiyor. Uygulama güncellendiğinde, bu özellikte beraberinde aktif hale gelecektir.

https://www.instatakipci.com/

Facebook altında çalışan uygulamalar bir bir yenilenmeye başladı. Özellikle Instagram kısa bir periyot içerisinde ardı ardına birçok güncelleme aldı. Gerek ana sayfa yapısında değişiklikler gerekse de uygulamanın ana hatalarında değişikliklere neden olan gelişmeler derken Instagram’ın yeni bir oluşum içerisine girdiği haberleri yayınlanmıştı. Henüz Instagram’ın ortaya çıkardığı yeni güncellemeler konusunda tartışmalar devam ederken bu kez bir başka sosyal medya uygulamasından da benzer bir güncelleme haberi geldi. İki uygulamada ki ortak nokta ise iyi uygulamanın da Facebook çatısı altında çalışıyor olması oldu.

Zira bu kez güncelleme haberiyle gündeme gelen uygulama WhatsApp oldu. Son kullanıcı rakamlarıyla yeni bir rekora imza atan ve neredeyse 1 milyar kullanıcı rakamına ulaşan uygulama artık kullanıcılara farklı yazı stilleriyle hizmet vermeyi hedefliyor. Söz konusu yeni güncellemeyle beraber kullanıcıların yazı stillerini de özelleştirmesi sağlanacak. Güncelleme haberinin yayınlanmasının ardından gözler bu kez WhatsApp’ın üzerine çevrilirken güncellemenin ne zaman uygulamaya entegre edileceği de merak konusu oldu. Zira bu sürenin çok fazla uzamayacağı da kesin. Facebook çatısı altında çalışan uygulamalara gelen bu güncellemelerin ise daha uzun bir süre boyunca da devam edeceği kesin. Zira verilen haberlere göre yakın zamanda her iki uygulama içinde yeni güncellemelerle karşı karşıya kalacağız.

Instagram’ın durdurulamaz yükselişi, Facebook’un aktifliğini arttırmak için yaptığı çalışmalar derken 3’lüyü tamamlayan uygulama WhatsApp içinde yenilikler gelmeye devam ediyor. Mesajların geri çağrılması, hikayeler bölümünün uygulamaya eklenmesi, durum bölümünde yer alan yeni kullanımlar derken sistemi sosyal medya uygulaması haline getirmeye başlayan WhatsApp, şimdi ise 3 yeni özellik üzerinde daha çalışıyor.

Hatta bu 3 yeni özelliğinde şimdiden açıklandığını ve beta sürümde testlere başladığını da belirtelim. Uygulamayı kolaylaştıracak ve uygulamanın aktivitesini arttıracak olan yeni güncellemelerle beraber sistemin nasıl değişeceğine bakalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Engellediğim Kişiyi Tekrar Nasıl Bulabilirim? 2019

WhatsApp Yeni Saat Çıkartmaları

Uygulamanın çok daha ilgi çekici bir hale gelmesini sağlayacak olan ilk güncelleme oldukça tanıdık. Daha önce Instagram uygulamasında kullanılan ve fotoğraflara zaman göstergesi eklenmesini sağlayacak olan dinamik saat göstergelerinin artık anlık mesajlaşma uygulamasına da dahil edileceği açıklandı.

Fotoğrafların üzerine eklenecek olan dinamik saat çıkartmalarla beraber, fotoğraf üzerinde saati göstermek mümkün olacak. Bu özelliğin şu an için test aşamasında, beta sürüm üzerinde kullanıma açıldığını belirtelim. Fakat beta programının ne zaman kararlı sürüm olarak yayınlanacağı konusunda bir bilgi elde edemedik. Muhtemelen bir sonraki güncellemede yeni özellikleri göreceğiz.

WhatsApp Emoji Güncellemesi

Bir diğer yenilik ise emoji sistemi üzerinde olacak. Kısa süre önce iOS işletim sisteminde yer alan emojileri uygulamaya ekleyeceğini açıklayan WhatsApp uygulamasının yine emoji üzerinde bir geliştirme yapacağı açıklandı. Bu geliştirme sayesinde kullanıcıların sadece kelimelerle beraber emoji araması mümkün kılınacak.

WhatsApp

İstediğiniz emojinin adını yazarak, doğrudan bu emojilerin görüntülenmesini sağlayabileceksiniz. Beta sisteminde kullanıma geçen yeni özellik için kullanım detayları da açıklanmış durumda. Buna göre kullanıcılar “:emojiadı” şeklinde bir kullanım ile istedikleri emojileri bulabilecek.

WhatsApp Gruplarında Sesli Görüşme Güncellemesi

Son yeniliğimiz ise gruplar için gelecek bir yenilik. Bu yeni sistemle beraber kullanıcılar grup içerisinde sesli görüşme gerçekleştirebilecek. Sadece yazışma değil sesli bir şekilde görüşme özelliğinin gruplara eklenmesi sonrasında WhatsApp uygulamasının, rakiplerini bir hayli geride bırakacağı düşünülüyor.

Daha önce birkaç kez deneme haberleri gündeme gelen yeni özelliğin kullanımı için yine beta testlerinin devam ettiğini belirtelim. Tüm bu özelliklerin bir sonraki büyük güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

Facebook’un hemen arkasında yer alan en büyük sosyal medya uygulamalarının başında WhatsApp geliyor. 1 milyara yaklaşık bir kullanıcı sayısına ulaşan dev uygulama kullanıcı sayısıyla yakaladığı bu başarıyı ise yenilenme çalışmalarıyla devam ettirmeyi amaçlıyor. Bu bağlamda WhatsApp çok kısa bir süre önce yeni bir güncelleme paketi yayınlayacağını duyurmuştu. Birçok konuda net değişiklikler yapması beklenen güncellemenin detayları da ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Facebook ve Instagram gibi bir nebze daha tecrübeli uygulamalardan yararlanacağını açıklayan WhatsApp yetkilileri güncelleme hakkında ilk bilgileri de verdi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram DM Kapatma Mesaj Gelmesini  Engelleme İstemiyorum 2019

Gelen ilk bilgilerde ise WhatsApp’ın genelde Instagram benzeri güncellemeler yapacağı ortaya çıktı. Yeni belli olan detaylara göre 2016 içerisinde yayınlanacak olan uygulamada yakın zamanda Instagram’a gelen 3D Touch özelliği yer alacak. Daha önce verilen bilgilerde fotoğraflarda Instagram gibi filtre uygulamasının yapılacağı bunun dışında tasarım kısmında da Instagram’ddan yararlanılacağı duyurulmuştu. Şimdi ise yakın zamanda Instagram’a getirilen yeni akıllı dokunma sisteminin WhatsApp’da yer alınacağı haberleri bir kez daha WhatsApp’ın Instagram yolunda devam edeceğini net bir şekilde gösteriyor. Beklenen bu yeniliklerin ne zaman uygulamaya dahil edileceği ise merak konusu. Zira henüz bu konuda her ne kadar 2016 yılında içerisinde geleceği söylense de net bir tarih bildirimi henüz yok.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Son Güncellemeyle Gelen WhatsApp Sticker Özelliği
5 (100%) 4 vote[s]

Hümeyra Ö.

1994 yılı Mersin doğumluyum. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunuyum. Teknoloji ve sosyal medya konularına karşı ayrı bir ilgim var. Sosyal medya kullanımı, kodlamalar ve teknolojiye dair diğer gelişmeler konusunda uzun zamandır çalışma yapm...

 1. Aslı Şahin

  Sonunda beklediğimiz haber. Facebookta olan bir özelliğin whatsapta olmaması büyük eksiklikti. Bilgi için teşekkürler

 2. Mustafa ÇALTEPE

  Bence ileride daha da iyileri yapılacak. Bunu şimdilik küçük bir adım olarak görebilirsiniz. Whatsap ileride sosyal medyaların lideri haline gelecek.

 3. Emre SARTAN

  WhatsApp sticker özelliği gelmesi iyi oldu. Değişik ikonlar var bence çok güzel. Sizde yükleyince göreceksiniz. Yakında diğerleri de aynısını yapar

 4. Ali SERTA

  Sticker özelliğini kullanmayı pek sevmiyorum. Aslında her sözden sonra yapılan bir paylaşım olması lazım. Bizim millet her kelimenin önüne arkasına bir ikon ekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir