WhatsApp Web

WhatsApp Web

Telefon olmadan Whatsapp kullanma günümüzde sıklıkla tercih edilen alternatif yöntemlerden biridir. Whatsapp dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygularının başında yerini almıştır. Fakat akıllı telefon sahibi olmayanlar için bu durum oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek veya elinde ki akıllı telefonla mesajlaşmak istemeyenler için oldukça idealler yöntemler mevcuttur. Bunların başında ise Whatsapp Web gelmektedir. Hemen hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonları indirilen Whatsapp uygulaması sadece anlık mesajlaşma için değil görüntülü aramalar ve sesli aramalar için de kullanılmaktadır İnternet üzerinden yapılan bu aramalar ücretli olmadığı için ayrıca beğeni toplamayı başarmış ve tercih edilme nedeni haline gelmiştir. Buna rağmen akıllı telefon kullanmadan Whatsapp kullanmak isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Bilgisayar üzerinden kullanılacak olan uygulamalar ile cep telefonuna bağlı bir whatsapp adresi oluşturulabilmektedir.

Whatsapp Web Nedir?

Whatsapp web kullanıcıların bilgisayar üzerinden whatsapp hesabına giriş yapabilmesi için gerekli olan bir uygulamadır. Web whatsapp kullanımında dikkat edilmesi gereken belirli unsurlar mevcuttur.
Akıllı telefon sahipleri cep telefonuna whatsapp uygulamasını indirdikten sonra, Whatsapp Web ile tarayıcıda kodu okutarak bilgisayardan uygulamayı kullanabilmektedir. Fakat akıllı telefonu olmayan kişiler tarayıcıda kod okutamayacağı için bu durum farklı bir işleyişe sahiptir. Bu işi kolaylaştırmak için belirli uygulamalar mevcuttur, ilk olarak bu uygulamaların bilgisayara indirilmesi ve kurulumunun tamamlanması gerekmektedir. (WhatsApp)

whatsapp web

BlueStack İle Whatsapp Kullanımı

Bluestack android uygulamaların bilgisayara indirilebilmesi ve bilgisayar üzerinden kullanımı yapılabilmesi için geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Bu uygulama ile cep telefonuna ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla Whatsapp kullanılabilmektedir. Uygulamanın bilgisayara indirilmesi ardından Whatsapp kullanımı için geçerli bir cep telefonu numarasına ihtiyaç duyulmaktadır.

  • Uygulama indirildikten sonra Android işletiminde olduğu gibi Google hesap bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.
  • Bu bilgiler eksiksiz girildikten hemen sonra Google Play Store bölümünden whatsapp uygulaması yüklenmelidir.
  • Yükleme işlemi tamamlandıktan hemen sonra Whatsapp masaüstünde görülecektir, kısayol ile uygulamaya tıklanması gerekmektedir.
  • Bilgisayardan whatsapp açma işleminin tamamlanması için uygulamayı kullanacak olan kişinin numarasını girmesi ve ardından doğrulaması için gereken onay kodunun istenilen bölüme yazılması sonucunda kurulum tamamlanmaktadır.

Nox App Player İle Whatsapp Kullanımı

Nox App uygulaması bilgisayardan WhatsApp’a girmek isteyenler için ideal olan uygulamalardandır. Bu uygulama ile bilgisayardan adroid uygulamalar kullanılabilmektedir. Gerek oyunlar gerekse Instagram gibi uygulamaların masaüstü versiyon şeklinde kullanılabilmesi için uygulamanın bilgisayara yüklenmesi gerekmektedir. WhatsApp pc girişi için bu adımları uygulamak gerekir;

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

  • Öncelikle uygulamanın bilgisayara indirilmesi gerekmektedir. İndirme işlemi internetin hızına göre değişkenlik gösterebilir.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra Google Play bölümünün kullanılabilmesi için Google hesabının girilmesi gerekmektedir.
  • İstenilen bilgiler eksiksiz girildikten sonra açılan bölümden Whatsapp uygulaması aranmalı ve masaüstüne indirilmelidir.
  • Whatsapp pc giriş yapılabilmesi için telefon numarasının eklenmesi ve sonrasında onaylanması gerekmektedir.

Sosyal medya ile ilgili tüm konularda kategori yazılarımızdan destek alabilirsiniz.

Bilgisayardan Whatsapp Kullanabilir miyim?

Whatsapp akıllı telefonlar için üretilmiş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak yeni çıkan güncellemeler ile brlikte bilgisayarınıza yükleyip, aktif olarak bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz.

Bilgisayara Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarlarınıza whatsapp kurmak için ilk olarak Whatsapp Web uygulamasını indirmeniz gerekir. Daha sonra whatsapp web üzerinden telefonunuz ile eşleşme yapacaksınız. Bu sayede sınırsız olarak bilgisayardan whatsappa girebileceksiniz.

Whatsapp Web Ücretli mi?

Whatsapp web bilgisayarlarınız üzerinden kullanabileceğiniz ve tıpkı telefonlarda ki whatsapp uygulaması gibi %100 ücretsiz bir uygulamadır. Hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir