İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

WhatsApp Web İndirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web, mobilden açık olan WhatsApp uygulamanızı PC ya da tarayıcı üzerinden de açmanıza olana sağlayan bir eklentidir. Bu eklenti ile birlikte PC, tablet ya da web tarayıcılar üzerinden WhatsApp Web uygulamasına giriş yapabilirsiniz. WhatsApp Web PC indirme işlemleri doğrudan WhatsApp’ın web sitesinden yapılabileceği gibi, Microsoft Store üzerinden de yapılabilmektedir. WhatsApp web indir işlemleri ile ilgili işte tüm detaylar.

Web WhatsApp, bilgisayarınızdan WhatsApp mesajlarınızı göndermenize ve almanıza olana sağlayarak, mobil uygulama ile senkronize çalışan bir programdır. Telefon üzerinde yaptığınız işlemler, doğrudan WhatsApp Web içerisinde de uygulanmaktadır. Ayrıca web sitesine whatsapp ekleme ve whatsapp link oluşturma da bu süreçte yapılan işlemlerdendir. Bu kapsamda bir sosyal medya uygulamasını hem telefondan, hem de bilgisayardan aynı anda açtığınızı farz edebilirsiniz. En temel fark; telefonunuz mobil veri ya da Wi-Fi üzerinden internete bağlı değilse, WhatsApp uygulaması bilgisayarınızda da açılmayacaktır. WhatsApp Web’i kullanabileceğiniz iki farklı platform bulunmaktadır;

 • WhatsApp Masaüstü
 • Web WhatsApp

WhatsApp Web PC Nasıl İndirilir?

Web WhatsApp PC, kullanıcıların WhatsApp uygulamasını masaüstüne indirmelerine olanak sağlayarak, hızlı bir şekilde bilgisayarlarından işlem yapmalarına olanak sağlayan bir yazılımdır. WhatsApp Web PC indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • WhatsApp‘a giriş yapın.
 • İşletim sisteminize uygun olarak, PC ya da MacOs için kullanılan sürümü indirmek için işaretleyin.
 • Seçtiğiniz sürümü indirmek için yeşil şekilde hazırlanmış olan butona tıklayın. MacOs kullanıcısıysanız “MacOs X İÇİN İNDİR” seçeceği çıkmaktadır. Windows kullanıcısı iseniz Microsoft Store a giriş yaparak Whatsapp’ı bilgisayarınız için kullanabilirsiniz. Bu şekilde WhatsApp web indir işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
 • Dosya inmesinin ardından, indirilenler klasörü içerisine “WhatsApp Setup” dosyasını bularak yükleyin. Dosya ismi işletim sisteminize göre farklılık gösterebilir.
 • Windows işletim sistemlerinde, indirme adımlarını tamamlayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz. MacOs işletim sisteminde ise, WhatsApp simgesini uygulamalar klasörüne sürükleyerek, kurulum işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
WhatsApp Web PC Nasıl İndirilir?
 • WhatsApp masaüstü uygulamasını şimdi çalıştırabilirsiniz.
 • WhatsApp uygulamasını çalıştırmanızın ardından karşınıza QR kod bulunan bir ekran gelecektir.
 • Telefonunuzdan WhatsApp’a giriş yapın.
 • Ayarlar kısmına girin.
 • WhatsApp Web/Masaüstü seçeneğine tıklayın.
 • QR Kodunu Tara butonuna tıklayın ve telefonunuzun kamerasını, bilgisayarınızda açtığınız QR Koduna getirin.
 • Böylece optimizasyon tamamlanmış olacaktır.
 • Telefonunuzda internet bağlantınız kesilmediği sürece, WhatsApp üzerinde işlemleri sürdürmeye devam edebilirsiniz.
WhatsApp Web'e Tarayıcıdan Nasıl Girebilirim?

WhatsApp Web’e Tarayıcıdan Nasıl Girebilirim?

Wp Web tarayıcısına giriş yapmak, sizin çeşitli web tarayıcılar üzerinden WhatsApp ile bağlantı kurmanıza olanak sağlar. WhatsApp uygulamasına tarayıcı üzerinden erişim sağlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • PC, dizüstü veya tablet üzerinden internet tarayıcısını açınız.
 • web.whatsapp.com adresine giriş yapın.
 • Android ya da IOS işletim sistemi bulunan mobil cihazınız üzerinden WhatsApp’a giriş yapın.
 • Mobil cihazınızda Ayarlar kısmına giriş yapın.
 • WP Web/Masaüstü seçeneğine tıklayın.
 • QR Kodunu Tara butonuna tıklayın ve telefonunuzun kamerasını, bilgisayarınızda açtığınız QR Koduna getirin.
 • Böylece optimizasyonunuz tamamlamış olacaksınız.
 • Telefonunuzda internet bağlantınız kesilmediği sürece, WhatsApp üzerinde işlemleri sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Instagrama WhatsApp Linki Ekleme hakkında bilgi almak için ilgili blog yazımıza tıklayın!

WhatsApp Web’ten Nasıl Çıkış Yapılır?

Wp Web çıkış yapmak için iki opsiyon bulunmaktadır. Mobil cihazınız üzerinden çıkış yapabileceğiniz gibi, uygulamayı açtığınız tarayıcı ya da programdan da doğrudan çıkış yapabilirsiniz.

WhatsApp W, mobilden çıkış yapmak için;

WhatsApp’a giriş yapmanızın ardından Ayarlar kısmına giriş yapın. WhatsApp Web/Masaüstü seçeneğine tıklayın. Burada yer alan “Tüm cihazlardan çık” seçeneğine tıklayarak çıkış yapabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
WhatsApp Görüntülü Arama Kaydetme Nasıl Yapılır?
WhatsApp Görüntülü Arama Kaydetme Nasıl Yapılır?

WhatsApp görüntülü arama kaydetme, son zamanlarda WhatsApp kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılan bir konu haline geldi. Nitekim kullanıcıların...

WhatsApp Duruma Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
WhatsApp Duruma Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

2009 yılında eski Yahoo çalışanı Jan Koum’un aklına gelen bir fikirle doğan WhatsApp. Uygulama bugün telefonlarımızda en çok kullandığımız uygulamalar...

Wp Web, tarayıcı ya da masaüstü programdan çıkış yapmak için;

Uygulama içerisinde sol üst kısımda yer alan “↓” tıklayın. Burada yer alan “Çıkış” seçeneğine tıklayarak, uygulama içerisinden çıkışınızı tamamlayabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp web kullanımı ile ilgili tüm detaylara sitemizden erişebilirsiniz.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir: Whatsapp Karanlık Mod

Sık Sorulan Sorular

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mobilden açık olan WhatsApp uygulamanızı PC ya da tarayıcı üzerinden de açmanıza olana sağlayan bir eklentidir.

https://www.whatsapp.com/download/?lang=tr üzerinden masaüstü cihazınızın işletim sistemine göre indirerek kullanabilirsiniz.

WP Web’i kullanabilmek için mobilde de uygulamayı kullanıyor olmanız gerekmektedir.

WP Web tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir eklentidir.

Görüntülü görüşmek istediğiniz kişi ile olan sohbetinizi açın daha sonra “Görüntülü arama” tuşuna tıklayın görüşmek istediğiniz kişi aramayı kabul ettiği an görüntülü arama yapabilirsiniz.

Telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun, eğer sorun devam ediyorsa internet bağlantınızı sıfırlayıp tekrar deneyin.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
WhatsApp Web İndirme Nasıl Yapılır? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 25 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Mehmet
  Mehmet

  whatsapp-web nasil indirilir bilmiyordum sayenizde rahatca indirdim teşekkürler

 2. Yavuz Birol
  Yavuz Birol

  Benim gibi whatsapp-web nedir tarayıcıdan nasıl girilir nereden indirilir gibi soruları olanlara yardımcı bir blog yazısı