WhatsApp Web Telefon Olmadan Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Telefon Olmadan Nasıl Kullanılır?

Telefon olmadan WhatsApp kullanma günümüzde sıklıkla tercih edilen alternatif yöntemlerden biridir. WhatsApp dünya üzerinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygularının başında yerini almıştır. Fakat akıllı telefon sahibi olmayanlar için bu durum oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu durumun önüne geçmek veya elinde ki akıllı telefonla mesajlaşmak istemeyenler için oldukça idealler yöntemler mevcuttur. Bunların başında ise WhatsApp Web gelmektedir. Hemen hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonları indirilen WhatsApp uygulaması sadece anlık mesajlaşma için değil görüntülü aramalar ve sesli aramalar için de kullanılmaktadır İnternet üzerinden yapılan bu aramalar ücretli olmadığı için ayrıca beğeni toplamayı başarmış ve tercih edilme nedeni haline gelmiştir. Buna rağmen akıllı telefon kullanmadan WhatsApp kullanmak isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Bilgisayar üzerinden kullanılacak olan uygulamalar ile cep telefonuna bağlı bir WhatsApp adresi oluşturulabilmektedir.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp web kullanıcıların bilgisayar üzerinden WhatsApp hesabına giriş yapabilmesi için gerekli olan bir uygulamadır. Web WhatsApp kullanımında dikkat edilmesi gereken belirli unsurlar mevcuttur.
Akıllı telefon sahipleri cep telefonuna WhatsApp uygulamasını indirdikten sonra, WhatsApp Web ile tarayıcıda kodu okutarak bilgisayardan uygulamayı kullanabilmektedir. Fakat akıllı telefonu olmayan kişiler tarayıcıda kod okutamayacağı için bu durum farklı bir işleyişe sahiptir. Bu işi kolaylaştırmak için belirli uygulamalar mevcuttur, ilk olarak bu uygulamaların bilgisayara indirilmesi ve kurulumunun tamamlanması gerekmektedir. (WhatsApp)

BlueStack ile WhatsApp Kullanımı

Bluestack Android uygulamaların bilgisayara indirilebilmesi ve bilgisayar üzerinden kullanımı yapılabilmesi için geliştirilmiş olan bir uygulamadır. Bu uygulama ile cep telefonuna ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla WhatsApp kullanılabilmektedir. Uygulamanın bilgisayara indirilmesi ardından WhatsApp kullanımı için geçerli bir cep telefonu numarasına ihtiyaç duyulmaktadır.

  • Uygulama indirildikten sonra Android işletiminde olduğu gibi Google hesap bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.
  • Bu bilgiler eksiksiz girildikten hemen sonra Google Play Store bölümünden WhatsApp uygulaması yüklenmelidir.
  • Yükleme işlemi tamamlandıktan hemen sonra WhatsApp masaüstünde görülecektir, kısayol ile uygulamaya tıklanması gerekmektedir.
  • Bilgisayardan WhatsApp açma işleminin tamamlanması için uygulamayı kullanacak olan kişinin numarasını girmesi ve ardından doğrulaması için gereken onay kodunun istenilen bölüme yazılması sonucunda kurulum tamamlanmaktadır.
whatsapp web blue stacks

Nox App Player ile Whatsapp Kullanımı

Nox App uygulaması bilgisayardan WhatsApp’a girmek isteyenler için ideal olan uygulamalardandır. Bu uygulama ile bilgisayardan Adroid uygulamalar kullanılabilmektedir. Gerek oyunlar gerekse Instagram gibi uygulamaların masaüstü versiyon şeklinde kullanılabilmesi için uygulamanın bilgisayara yüklenmesi gerekmektedir.

whatsapp web

Nox App Player ile WhatsApp girişi için bu adımları uygulamak gerekir;

  • Öncelikle uygulamanın bilgisayara indirilmesi gerekmektedir. İndirme işlemi internetin hızına göre değişkenlik gösterebilir.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra Google Play bölümünün kullanılabilmesi için Google hesabının girilmesi gerekmektedir.
  • İstenilen bilgiler eksiksiz girildikten sonra açılan bölümden Whatsapp uygulaması aranmalı ve masaüstüne indirilmelidir.
  • WhatsApp’a bilgisayardan giriş yapılabilmesi için telefon numarasının eklenmesi ve sonrasında onaylanması gerekmektedir.

Sosyal medya ile ilgili tüm konularda kategori yazılarımızdan destek alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bilgisayardan WhatsApp Kullanabilir miyim?

WhatsApp akıllı telefonlar için üretilmiş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak yeni çıkan güncellemeler ile birlikte bilgisayarınıza yükleyip, aktif olarak bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz.

Bilgisayara WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarlarınıza WhatsApp kurmak için ilk olarak WhatsApp Web uygulamasını indirmeniz gerekir. Daha sonra WhatsApp web üzerinden telefonunuz ile eşleşme yapacaksınız. Bu sayede sınırsız olarak bilgisayardan WhatsApp’a girebileceksiniz.

WhatsApp Web Ücretli mi?

WhatsApp web bilgisayarlarınız üzerinden kullanabileceğiniz ve tıpkı telefonlarda ki WhatsApp uygulaması gibi %100 ücretsiz bir uygulamadır. Hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web Güvenilir mi?

WhatsApp bilgisayar sistemi uçtan uca şifreleme ile güvence altında olan bir sistemdir. Tamamen güvenilirdir. Ancak bilgisayarınızın da tehdit altında olmaması gerekir.

WhatsApp Web Kod Sistemi Nedir?

Telefonunda yer alan WhatsApp QR kod okuma özelliği ile WhatsApp PC uygulamasının size sunacağı kodu okumalı ve sistemi aktif etmelisiniz.

Bir PC’de Kaç WhatsApp Web Açılabilir?

Bir PC üzerinde her bir tarayıcıdan farklı birer WhatsApp açabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp PC uygulamasını da indirebilirsiniz.

YouTube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir