Winrar Şifre Kırma

Winrar Şifre Kırma

Rar dosyaları sıkıştırılmış dosya anlamına gelmektedir, dosyaların açılabilmesi için rar şifresi nasıl kırılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Rar dosyaları şifre ile korunan dosyalardır, bu dosyaların şifresinin akılda tutulması kimi zaman zorlaşabilir. Bu durumla karşılaşıldığında şifreyi bulmaya çalışmak oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu sebeple şifreyi aramak yerine rar şifre kırma işlemleri birçok kişiye cazip gelmektedir. Böyle can sıkıcı bir durumla karşılaşılması halinde dosya şifresi kırılarak dosyaya erişim sağlanabilmektedir. Rar dosyalar WinRar dosya olarak’da bilinmektedir, sıkıştırılmış arşiv olarak nitelendirilen dosyaların iyi korunması oldukça önemlidir. İçerisinde barındırdığı bilginin dışarıya kolaylıkla çıkmaması ve ulaşımının zor olması sebebiyle şifre uygulaması mevcuttur. Sıkıştırma oranı diğer uygulamalar ile karşılaştırıldığında çok daha iyidir. (Windows Sıkıştırma)

Rar Şifresi Kırma İşlemleri

Oldukça geniş bir sıkıştırma oranına sahip olduğu için rar dosyalar tercih edilmektedir, bu dosyaların olabildiğince iyi korunması için konulan şifreler kaybedilebilir veya unutulabilir. Bu süreçte şifrenin kırılması yapılabilecek en kolay ve zahmetsiz işlemlerden biridir. Rar şifresi kırma programsız yapılması oldukça zordur. Rar şifresi kırma işlemi güvenliğe bağlı olduğu için oldukça zor bir işlemdir. Sanıldığının aksine rar şifresi kırmak için gerekli birçok unsur bulunmaktadır. Bu unsurların yerine getirilmesi durumunda rar şifresi kırılarak dosyaya erişim sağlanabilmektedir. Rar şifresinin kırılması için belirli programlar mevcuttur, bu programlar aracılığıyla şifrenin gerekli kombinasyonlar uygulanarak kırılması mümkündür. Komut sistemi kullanılarak rar şifresi kırılması için belirli metotlar da mevcuttur. Fakat bu metotlar yalnızca tam sayı ve karakter kombinasyonu üzerine çalışmaktadır. Programsız şifre kırma işlemi bu yüzden oldukça zaman alıcı ve uğraştırıcı bir işlem türüdür. Bu sebeple dosya anahtarının geri alınması için uygulamalar bulunmaktadır.

winrar sifre kırma

Adım Adım Rar Şifresi Kırma

  • Öncelikle rar dosyası herhangi bir siteden indirildiyse, o site aracılığı ile dosya şifresi bulunabilmektedir. Bunun için indirilen siteye girilmesi ve dosya türüne göre şifre bulunması gerekmektedir. Bu işlem biraz zaman alıcı olsada kesin çözümler sunabilmektedir. Birçok site indirilen dosyanın rar şifresini, site içerisinde yayınlamaktadır.
  • Yayınlanan şifrelere bakılarak deneme yanılma yolu ile şifre bulunabilir. Belirli indirme işlemi yapılan sitelerde ise dosya adında şifre bulunmaktadır. •Örneğin Oyun-password-12546.rar şeklinde görülebilirler, bu aynı zamanda şifrenin dosya adında bulunduğu anlamına gelmektedir. Şifre yazılırken bu şekilde de denenebilir. Bunların yanı sıra ücretli ve ücretsiz birçok uygulama rar şifresini kırmak için hali hazırda bulunmaktadır. Bu uygulamalar farklı işleyişe sahip olsada kesin sonuç vermektedir.
  • Brute-Force, cRARk ve WinRAR Unlocker şifre kırılması için kullanılan oldukça gözde uygulamalardır. •Bu uygulama arasında en çok tercih edileni ise WinRAR Unlocker’ dır. Brute-
  • Force olası kombinasyonları tahmin ederek şifrenin bulunmasına olanak sağlamaktadır.
  • Program indirildikten sonra üstüne tıklanarak çalıştırılmaya başlanmalıdır.
  • WinRAR Password Genius’ a dosyanın aktarılması gerekmektedir bunun için dosyanın sol üst kısmında yer alan “Open” seçeneğine girilmelidir.

Rar şifresi kırma işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz, bizi takipte kalmaya devam edin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile birçok sorununuza pratik çözümler bu bloglarda.

Rar Ne Demektir?

Rar, Bilgisayar dosyalarının sıkıştırılmış biçimlerine verilen uzantı ismidir. Sıkıştırılan dosyalar, yani .rar haline getirelen dosyalar daha az yer kaplayacak ve daha kolay bir şekilde transfer edilebilecektir.

Rar Dosyalar Şifrelenebilir mi?

Bilgisayarda yer alan dosyalarınızı .rar haline getirdikten sonra, onları güvenli tutmak adına şifreleyebilir ve bu şekilde başka kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Rar Şifre Nasıl Bulunur?

Sıkıştırılmış olan ve şifreli olan .rar dosyalarını açmak için mutlaka şifreye ihtiyacınız olacaktır. Şifre olmadan .rar dosyalarını açmak ve klasör dışına çıkarma yapamazsınız. Rar şifresi bulmak için blog yazımızdan detaylı olarak faydalanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir