WooCommerce Nedir?

WooCommerce Nedir?

Günümüzde internet siteleri birer sanal mağaza hüviyetine sahip olurken bu alanda WooCommerce nedir sorusunun anlamı da ortaya çıkmaktadır. Yalnızca basit bir siteden çok daha fazlasını bekleyenler için online satışların önemi her geçen gün artmaya devam etmektedir. Teknolojinin nimetlerinden olan e-ticaret siteleri hem satış yapan hem alım yapan kullanıcılara zahmetsiz olanaklar sunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında WordPress sitelerinin e-ticaret sürümü olarak da ifade edilen WooCommerce kolaylıkla site kurulumlarını basit hale getirmektedir. Hiçbir kod olmaksızın sizlerde e-ticaret sitenizi bu araçla oluşturabilir, ürün satışlarını hemen başlayabilirsiniz.

Sunulan Özellikler Nelerdir?

WordPress altyapısının çokça tercih edilmesi kullanışlı ve kolay kullanıma sahip olmasıyla açıklanırken WooCommerce en çok tercih edilenler arasındadır. Var olan özellikleri ise şu şekilde sıralanır;

  • Geliştirilebilir bir tasarıma sahip olup hemen her sektör bazında e-ticaret sitesi oluşturulabilir.
  • Uygun tema seçimi noktasında geniş yelpazelidir.
  • Mobil uyumlu olmasından dolayı akıllı telefon ve tabletlerden de site işlemleri sorunsuz gerçekleştirilebilir.
  • Kullanıcı odaklı bir anlayışa sahip olup son derece basit ve pratik yapıdadır.
  • Şifreler ve diğer kişisel bilgiler güvenli bir şekilde korunur.
  • Google botlarının daha rahat dolaşması söz konusu olduğu için dizine ekleme hemen yapılır.
  • Ödeme altyapısı noktasında da oldukça kalitelidir.
  • Çeşitli eklentilerin kurulması noktasında altyapısı yeterli olmakla beraber güncel ve süreklilik noktasında da çokça kullanışlıdır.
woocommerce nedir

En İyi E-Ticaret Eklentisi

Eklentiler kısmından hemen yeni ekle denilerek WooCommerce indirme ve yükleme işlemleri gerçekleştirilir. Sonrasında etkinleştirme yapılır ve kullanımına başlanır. Binlerce özelliğe sahip olmakla beraber uygun tema seçimiyle düzenlemeler başlatılır. Kolayca bir e-ticaret sitesine sahip olmak isteyenler için ilk seçimdir. Var olan yatırım durumları ise hiçbir şekilde cep yakmaz. Çok kısa bir süre içinde yapılan yatırımların karşılığının alınacağı da bilinmelidir. Google botları tarafından oluşturulan site taramaları hiçbir eksik olmadan gerçekleştirilir. Tüm ürünlerin aratılması ve uygun kelime kullanımları noktasında da SEO gerekliliklerini kendisini gösterir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

Potansiyel Müşterilere Özel Sanal Market Yarat

Temel sürümü ücretsiz olmakla beraber geniş kapsamlı tüm kurumsal site kurulumlarında değerlendirilebilir. Bakıldığında müşterilere randevu verme ve ürünlerin listelenmesi yapılır. Abonelik ve sadakat programları da eklenebilir. Üst düzey koruma yapısına sahip olması da gerek kişisel bilgilerin gerek ödeme bilgilerinin tereddüt olmadan verilmesini mümkün kılar. Üçüncü kişiler tarafından bilgilerin çalınması söz konusu değildir. Tüm satış durumlarına bakılarak analizler yapılır, otomatik veriler raporlanır. Böylelikle sitenin neler getirdiği, nasıl başarılar kazandığı ya da hangi seviyede olduğu da zahmetsiz bir şekilde görülmektedir. Veri toplama noktasında da WooCommerce eklentisi oldukça iyidir. Mobil uyumlu yapısından dolayı da hemen her cihaz üzerinden uygun temalardan işlemler yapılabilir. Potansiyel müşterilerin bağımlı olacağı bir sanal market kurabilir, hiçbir kod ya da yazılım bilgisi olmadan kolaylıkla yönetebilirsiniz.WooCommerce nedir size tüm detayları ile açıkladık, bizi takipte kalmaya devam edin.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WooCommerce Nedir?

WooCommerce, WordPress web siteleri adına tasarlanmış olan bir eklentidir. E-ticaret siteleri kurmak ve düzenlemek adına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

WooCommerce Ücretli mi?

Woocommerce eklentileri ücretsiz bir şekilde indirilip kurulabilmektedir. Ayrıca daha detaylı ve kapsamlı kullanım için ücretli sürümlerinden de yararlanılabilir.

WooCommerce Neden Avantajlıdır?

Woocommerce her türlü e-ticaret sitesine uygun çözümler sunar. Kolay bir şekilde düzenlenebilir ve profesyonel bir görünüme sahiptir. Bu sayede daha uygun maliyetlere, daha az bilgi ile e-ticaret sitesi kurulmasına olanak tanır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir