Word Sayfa Silme

Word Sayfa Silme

Hemen herkes tarafından kullanılan Office programlarının başında gelen Word sayfa silme işlemleri farklı şekillerde yapılabilmektedir. Metin, grafik ya da farklı görsellerin yer aldığı sayfaların silinme işlemleri için hem klavye hem de Mouse kullanılabilir. Basit ve kişisel yazıların yanı sıra çok daha profesyonel araştırma yazıları ya da tez çalışmalarının dahi hazırlanabileceği bir yeterliliğe sahiptir. Bilgisayar kullanıcılarının belki de en aşina olduğu program olarak Word söylenebilir.

Word Sayfa İşlemleri

Farklı metin stillerine sahip olmasıyla birlikte istenilen formlarda yazıların oluşturulmasına yardımcı Office programı Word birçok özelliğe sahiptir. Ekle kısmından istenilen dosyalar dahil edilebilir, tasarım ve düzen sekmelerinden sayfaların tüm unsurlarıyla düzenlenmesi sağlanabilir. Ayrıca görünüm özelinde de ilgi çekici hale getirilmesi mümkündür. Metin kutusundan özgün tarzlı yazılar oluşturulabilir, sanatsal başlıklar atılabilir. Grafiklerin ve ekran görüntüsü eklemelerin kolaylıkla yapılabildiği word dosyalarında sayfa sayısı ise sınırsızdır. Hemen her içerik için yazı bitiminden sonra otomatik sayfa ekleme gerçekleşir. Ayrıca ekle sekmesinden sol bölümde yer alan boş sayfa eklemesi de birkaç tıklama ile yapılmaktadır. Peki, Word’de sayfa silme nasıl olur?

Word Sayfa Silme Yöntemleri

  • Delete Kullanımı

Word yazıları yazarken çok fazla sayıda boş sayfa eklenebilir ya da kullanmaktan vazgeçilen sayfalar olabilmektedir. Bu sayfalar belirli bir düzen içinde bulunabileceği bile dosya özelinde çok farklı yerlerde de olabilmektedir. Yapılacak word boş sayfa silme işlemi için ilk olarak delete tuşu kullanılabilir. Tüm klavyelerde var olan delete silme tuşuyla gereksiz olan boş sayfanın artık olmaması sağlanır. Bunun için öncelikli olarak boş sayfalar belirlenir. Sonrasında bir üstündeki sayfanın en alt kısmına gelinir. Mouse ile tıklama yapıldıktan sonra delete tuşuna basılır. Böylelikle altta bulunan boş word sayfa silinmiş olacaktır. Birkaç sayfanın olması durumunda bu yöntem sıklıkla kullanılır. Özellikle çok yüksek sayfalı çalışmaların sonucunda arada kalan birkaç boş sayfa için hemen delete tuşuyla Word’de boş sayfa silme yapılabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

word sayfa silme
  • Gezinti Kullanımı

Halihazırda Word’de sayfa silme için bir başka yöntem olarak Görünüm sekmesi kullanılmaktadır. Göster bölümünden Gezinti Bölmesi seçilir. Cetvel ve Kılavuz Çizgileri altında yer almaktadır. Sonrasında sol panelde küçük resim olarak boş sayfalar görüntülenecektir. Böylelikle boş sayfalara gelerek hemen hızlı bir şekilde silme işlemleri yapılabilir. Çok daha fazla sayfanın silinmesi adına bu yöntem kullanılmaktadır. İşlevsellik yönü fazla olmakla beraber word sayfa silme daha hızlı olur.

  • Paragraf Boş Sayfa Silme

Giriş sekmesinden açılan paragraf işareti üzerinden de boş sayfalar çıkarılmaktadır. Sağ bölümde bulunan paragraf simgesi üzerinden işlemler yapılır. Boş sayfalardaki paragraf işaretleri kaldırılır ve işlemler bu şekilde tamamlanır. Çok farklı yollardan Word’de boş sayfa silme işlemleri bu şekilde tamamlanırken sayfa sayısının az ya da fazla olmasına göre de yöntem seçilir.

Nedir kategorisi yazılarımız ile sosyal ve güncel tüm konulara erişebilirsiniz.

Word Nedir?

Word, Microsof tarafından geliştirilmiş olan ve Ofis ortamlarında kullanılması amaçlanmış olan bir metin düzenleme programıdır.

Word Ücretli mi?

Microsoft Word ilk olarak ücretsiz bir şekilde bilgisayarlar ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış ve kullanıcılara sunulmuştur. Ancak son yıllarda Ofis ürünleri paket olarak ücretli bir şekilde sunulmaktadır.

Word Ne İşe Yarar?

Microsoft tarafından sınulmakta olan ofis programı olarak, düz metinler düzenlemek ve paylaşmak adına oluşturulmuş bir programdır.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir