WordPress AMP

WordPress AMP

Günümüzde web sitelerine girişler konusunda mobil cihazlar çok daha fazla tercih edilirken wordpress amp kurulumu bu noktada devreye girmektedir. Google Accelerated Mobile Pages olarak açılımı yapılan amp için farklı yöntemler bulunmaktadır.

WordPress AMP Kurulumu

Web sayfalarının mobil cihazlarla yapılacak girişlerde çok daha iyi görülmesini sağlayacak olan wordpress amp nedir sorusu çeşitli şekillerde yanıtlanabilir. Çok daha hızlı bir şekilde işlemlerin yapılmasını mümkün kılar. Ayrıca mobil cihazlarda herhangi bir donma ya da giriş sorunu yaşanmasını ortadan kaldırır. Akıcı ve yalın versiyonlarının oluşturulmasıyla sitenin daha pratik kullanımını da beraberinde getirmektedir. Açık kaynak bir kütüphane olarak da görülmesi söz konusu olurken AMP HTML kullanımlarıyla sitenin kopyaları oluşturulur. Bu çerçevede işleyiş

WordPress AMP Eklentileri

Çeşitli eklentiler üzerinden amp kurulumu yapılabileceği gibi yüklemeler oldukça kısa zaman diliminde tamamlanır. Var olan wordpress amp eklentileri arasında ilk sırada AMP for WordPress gelir. Bununla birlikte eklentiler aracılığıyla hemen kurulum yaparak faydalarını sizlerde test edebilirsiniz. Mobil cihazlar üzerinden sitenizin çok daha verimli kullanımını sağlayabilirsiniz.

  • AMP For WordPress

Kurulum noktasında herhangi bir sorun yaratmayan bu eklentiyle birlikte farklı eklentilerin kullanılması, kişiselleştirme durumlarını sağlar. Eklentiler bölümünden hemen indirim yapılabilir. Sonrasında Görünüm sayfasından AMP girişi yapılırken Tasarım sekmesine girilir. Burada AMP görünüm durumunun değiştirilmesi söz konusudur. Metin veya bağlantılarla beraber arka plan renk değişimleri de yapılabilir. Karanlık ya da çok daha aydınlık bir mobil kullanım sağlanabilir. Yapılacak işlemlerin ardından ön izleme seçeneği de vardır. AMP Settings bölümünden yazılar ve sayfalarla ilgili değişiklikleri kaydedilir.

wordpress amp kurulumu
  • AMP For WP Accelerated Mobile Pages

Bir başka wordpress amp eklentisi olan Hızlandırılmış Mobil Sayfalar farklı araçlara entegre olabilmesi bakımından değerlidir. Bununla birlikte yükleme sonrasında Setting, Design, Extensions bölümleri görülür. SEO kısmından sorunsuz bir şekilde entegrasyonlar yapılabilir. Performance bölümünde ise site hızı açısından dosyalar küçültülebilir. Google Tag Manager ile uyum içinde olan Analytics bölümü ise birçok veri içerir. Comments bölümünden yorumlar görülürken Header ve Footer için özel HTML girişleri de Advanced Settings kısmından yapılır. İstenildiği şekilde wordpress amp görünümü oluşturulabilir, tasarım ve renk seçimleriyle farklı kullanımlar söz konusudur. Ücretsiz versiyonunda dahi birçok özelliğin bir arada olması da eklentinin kullanımını kaçınılmaz kılar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

WordPress AMP Avantajları

  • SEO işlemlerinin güçlendirilmesi açısından önemlidir.
  • Web sitesinin mobil cihazlar için uygun hale getirilmesiyle kullanıcı artışı yakalanır.
  • Sunucu performansında gözle görülür artışı beraberinde getirir.
  • Site performansının çok iyi olmasını, işlemlerin hızlı gerçekleştirilmesini mümkün kılar.
  • Yüklenme hızı artışı sağlar, resimler için internet kullanım düzeyini azaltır.

WordPress AMP Eklenti Doğrulama

Eklentiler arasında seçimler yapılmasının sonrasında avantajlarına göre çeşitlilik kazandırılabilir. Bununla birlikte wordpress amp nedir sorusuyla birlikte doğrulama işlemlerinin nasıl olacağı da mühim bir meseledir. Tarayıcı geliştirici araçların kullanımıyla en rahat şekilde doğrulama yapılabilir. Google Chorme ya da Opera girişlerinde ise AMP validator uzantısıyla hemen doğrulama yaparak eklentileri kullanabilirsiniz.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

AMP Nedir?

AMP, web sitelerinin mobil cihazlara daha uyumlu çalışması ve mobil cihaz kullanan ziyaretçilerin daha iyi bir deneyim yaşaması adına kullanılmakta olan bir yazılımdır.

AMP Eklentisi Nedir?

AMP eklentileri wordpress üzerine kurulabilen ve wordpress sitelerinin mobil cihazlar ile daha optimize bir şekilde çalışmasını sağlayan eklentilere verilen genel isimdir.

AMP Eklentileri Ücretli mi?

AMP eklentileri ücretsiz olaran wordpress eklenti kütüphanelerinden bulunabilmektedir. Ayrıca ücretli yükseltme seçenekleri de mevcuttur.

AMP Faydaları Nedir?

AMP olarak kullanılabilen web siteleri google tarafından arama sonuçlarında daha iyi sıralamalar elde edebilmektedir.

GSC Nedir?

GSC, Google Search Console anlamına gelmektedir. Google üzerinde dizinde yer alma, hata ve trafik takibi yapma gibi işlevlerde kullanılabilir.

SEO Neden Önemli?

SEO çalışmaları web sitelerinin daha iyi sıralamalar almasını sağlar. Arama motorlarında rakiplerinizi geçmek adına büyük öneme sahiptir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir