WordPress Ana Sayfa Düzenleme

WordPress Ana Sayfa Düzenleme

WordPress ana sayfa ayarı yaparak sayfanızı kişiselleştirin! WordPress’te bir blog ya da sayfa oluşturmak istiyorsanız eğer kesinlikle diğer blog sayfalarından farklı bir görünüme sahip olması gerekiyor. Çünkü sayfanızı ziyaret eden kişiler paylaştığınız gönderiler kadar sitenin profesyonelliğini de incelemektedir. Bu sebeple de sayfanızın özenli ve orijinal gözükmesi önemlidir. Bu yazımızda WordPress sitenizin ana sayfasını yani ön sayfasını nasıl kişiselleştirebileceğinizi ve gerekli ayarları nasıl yapacağınızı sizler için araştırdık.

WordPress Ana Sayfa Ayarı

Hemen hemen bütün WordPress bloglarında mevcut olan hali hazırda bir WordPress sayfası, paylaştığınız gönderileri web sitenizin ana sayfasında yayınlar. Fakat oluşturulan bu düzenden memnun değilseniz ya da daha farklı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız WordPress Ana Sayfa ayarlarını değiştirerek istediğiniz görünümü elde etmeniz mümkün. WordPress sayfanızı istediğiniz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız yapmanız gereken adımlar aslında oldukça basit. Her işte olduğu gibi ana sayfa oluşturma ayarlarında da dikkat etmeniz gereken hususlar olacaktır. Sizler için adım adım tüm detayları paylaşacağız.

  1. Ana sayfanızı düzenlemek istiyorsanız ilk olarak WordPress üzerinde yeni bir sayfa oluşturmanız gerekiyor. Oluşturacağınız bu sayfayı Home dizinini kullanarak isimlendirebilirsiniz.
  2. Ardından farklı bir sayfa oluşturarak bu sayfada blog yazılarınızı görüntüleyebilmek adına güncellemeniz gerekmektedir.
  3. Son olarak ise WordPress yöneticisinde yer alan ayarlar kısmında – Okuma Sayfasına gidin ve Ön Sayfa Görüntüler seçeneğinin altında bulunan Durağan Bir Sayfa kısmını seçin.
  4. Bu adımdan sonra yeni oluşturmuş olduğunuz sayfaları ana sayfa ya da blog sayfanız şeklinde düzenleyebilirsiniz. (WordPress Destek)
wordpress ana sayfa ayarı

WordPress Ana Sayfa Düzenleme Kodu Nasıl Oluşturulur?

Ana sayfanızı düzenleyebilmek ve de genişletebilmek adına özel bir ana sayfa şablonu oluşturmanız mümkün. Kullanacağınız pratik bir içerik düzenleyicisi ile yeni bir dosya oluşturmanız ve aşağıda yer alan kodu üst tarafına eklemeniz yeterli.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

<?php /* Template Name: Custom Homepage */ ?>

  1. Yukarıdaki kodu dosyaya ekledikten sonra oluşturmuş olduğunuz bu dosyayı masaüstünüze custom-homepage.php şeklinde kaydetmelisiniz.
  2. Ardından bir FTP istemcisini kullanmanız ve de web sitenize bağlanmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise / wp-content/themes/your-current-theme/ klasörünüze gitmelisiniz.
  3. Daha sonra ise oluşturduğunuz dosyayı tema klasörüne ekleyin. Ardından WordPress admin kısmına geri dönerek ana sayfanızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
  4. Metabox sayfası özelliklerinin altında yer alan özel ana sayfa şablonunu seçerek düzenleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  5. Son olarak ise yapmış olduğunuz işlem sonucunda sayfa tamamen boş görünecektir. İsteğiniz üzere kendi sayfa düzeninizi oluşturabilirsiniz. Bu sayfa düzenini oluşturabilmek için ise HTML / CSS ya da WordPress şablon etiketlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
  6. Tüm bunların yanı sıra düzenleyeceğiniz sayfaya sürükleyip bırakma araçlarını kullanarak oldukça basit bir şekilde sayfa oluşturucu eklentisi yüklemeniz de oldukça kolay.

WordPress Dersleri kategorimizi ziyaret ederek WordPress konusunda uzman kadromuzun derslerini okuyabilirsiniz.

WordPress Nedir?

WordPress, internet sitelerine altyapı sağlayan ve basit bir kullanım imkanı sağlayan uygulamadır. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Dünya üzerinde WordPress tabanlı web site sayısı hızla artmaktadır.

WordPress Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress sizlere basit bir kullanım ve hız sağlayacaktır. WordPress kullanarak website oluşturma aşamasında bilgi sahibi olmadan bile ortaya güzel bir ürün çıkartabilirsiniz.

WordPress Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress ayarlarınızı yapmak aslında çok karmaşık değildir. Ancak blog yazımızdan sizlere sunmuş olduğumuz profesyonel bilgilerimizden yararlanabilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir