WordPress Anket Eklentisi

WordPress Anket Eklentisi

Sitenizde daha önce WordPress anket eklentisi kullandınız mı? Özellikle kullanıcılarla etkileşimin arttırılması, devamlı kitlenin meşgul edilmesi noktasında WordPress anket yapma son derece işlevseldir. Bununla beraber müşterilerin ya da kitlenin hangi yönelimlerde olduğu ortaya çıkarılabilir. Buna uygun stratejiler belirlenebilir ve viral içerik oluşturulabilir. Hemen her önemli sitede bu kadar sık anketlerin kullanılmasının temel nedenleri de bunlardır. Web sitede geçirilen sürenin arttırılması ve buna bağlı olarak çok daha iyi geri dönüşler alınması adına da sıklıkla wordpress anket oluşturma yapılmaktadır. Peki, bu anket eklentileri konusunda nelere dikkat edilmelidir?

WordPress Anket Eklentileri Seçimleri

  • WordPress anket eklentisi çok kolay kullanıma sahip olmalı ve pratiklik sunmalıdır.
  • Anketler daha güzel ve ilgi çekici tarzda görünmelidir.
  • Sayfalar veya kenar çubuğu widgetleri için de geçerli olan eklemeler sınırsız olmalıdır.
  • Hızlı anket eklentisi olması ve oluşturulma noktasında çok zorluk yaşanmamalıdır.
  • Kullanımı sırasında web sitesinin hızını düşürücü olmamalıdır.
  • Anket sonuçları detaylı grafiklerle gösterilmelidir.
wordpress anket eklentisi

WordPress Anket Eklentisi

Var olan çeşitli WordPress anket eklentisi adına çeşitli özellikler, seçimleri de etkiler. SEO açısından da önemli bir paya sahip olan anketlerin kullanımlarında sosyal medya etkisi de vardır. Ayrıca sitede daha uzun süre kalıcı olunması için daha detaylı anketler hazırlanabilir, Yayın süreleri daha uzun olabileceği gibi bazı anketler ise önemli çıkarımların yapılmasını da beraberinde getirir. Peki, wordpress anket eklentisi denilince akla hangileri gelir?

  • WPForms

WordPress özelinde en iyi iletişim formu eklentisi olarak kabul edilirken çevrimiçi anketler hemen düzenlenebilir. Sitenin herhangi bir bölümüne yerleştirilmesi noktasında da alternatifleri vardır. Kullanıcılar anketlerde birden fazla seçeneği de işaretleyebilir. Alınan oylar sonrasında sonuçlar hemen görüntülenebilir ve site özelinde kullanıcılarla paylaşılabilir. Son derece geniş kapsamlı yapıda olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

  • YOP Poll

Siteye çevrimiçi olacak WordPress anket ekleme noktasında YOP Poll iyiler arasındadır. Çoklu sayfalarda anket görüntülenebilir olurken istenilen zaman sıfırlanabilir. Kayıtlı ya da misafir kullanıcılara yönelik de yapılabilir. IP sınırlandırması konulabilir veya çok daha yoğun katılımlar alınması sağlanabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

  • Polldaddy Polls and Ratings

Kolaylıkla ekleme bölümünden wordpress anket eklentisi Türkçe olarak hazırlanabilir. Stil durumlarına göre özelleştirilmesi söz konusu olmakla beraber IP filtreleme durumu vardır. Aynı kullanıcından gelen çoklu yanıtlar kabul edilmez, API anahtarı oluşturulabilir. Ücretsiz bir eklenti olmasından ötürü de hemen sitenize dahil edebilir, kullanıma başlayabilirsiniz. Son derece geniş analizlerin bulunması ve her an anketlerin yapılması da sitenin canlı tutulmasında önem taşır.

  • Responsive Poll

Daha güncel ya da basit anketler oluşturulması noktasında en iyilerden olurken animasyon efektleri kullanımıyla da sonuçlar listelenir. Bununla birlikte her seçenek için resim eklenebilir, çok daha farklı bir görünümle anketler hazırlanabilir. Var olan wordpress anket eklentisi yüklemesi yapmak isteyenler için ücretsiz sürümü bile oldukça yeterlidir.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

Anket Eklentisi Nedir?

Anket eklentileri, WordPress sitenizde anketler yapmanızı ve ziyaretçilerden istediğiniz konu hakkında veriler toplamanıza imkan tanımakta olan özelliklerdir.

Anket Eklentileri Ücretsiz mi?

WordPress üzerinden faydalanabileceğiniz eklentiler ücretsiz olarak sunulmakta olan eklentilerdir. Ancak belirli yükseltme imkanlarından yararlanmak için ücret ödemeniz gerekebilir.

WordPress Anket Eklentileri Ne İşe Yarar?

WordPress anket eklentiler sizlere müşterilerinizle etkileşim kurmak, görüşlerini almak ve bu görüşler sayesinde siteiniz veya içeriklerinizi yeniden düzenleme imkanı tanır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir