Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

WordPress için ücretsiz canlı destek eklentileri; siteyi ziyaret eden kullanıcılar için daha kurumsal bir yapı sağlarken, ziyaretçilerin de sitede daha uzun vakit geçirmesine katkı sağlıyor. Canlı destek yapısının sitelere sağladığı birçok avantaj varken, bunu ücretsiz bir eklenti ile kurgulamak sitelere daha büyük bir avantaj sağlatıyor. E-Ticaret siteleri başta olmak üzere birçok site yapısında artık kullanılmaya başlanmıştır. Dijital yapılan alışverişlerin %83’ünde müşteriler destek sayesinde alışverişlerini tamamlayabiliyorlar. Eğer gerekli desteği göremezlerse müşterilerin %45’i satın alma işini tamamlamadan siteyi terk ediyorlar.

WordPress İçin Ücretsiz Canlı Destek Eklentileri Listesi

WordPress için ücretsiz canlı destek eklentileri listesi içerisinde sizler için en çok tercih edilen eklentileri bir araya getirdik. Canlı sohbet eklentileri sayesinde müşterileri ve ziyaretçileri daha sağlıklı bir şekilde yönlendirebilecek ve sitenize SEO anlamında da katkı sağlayacaksınız. Misafirlerin canlı destek sayesinde sitede geçirdiği zaman artacak ve bu da SEO noktasında ortalama geçirilen sürenize katkı sağlayacaktır.

wordpress canlı destek eklentileri

WordPress Ücretsiz Canlı Destek Eklentileri: JivoChat

JivoChat canlı destek eklentisi, site sahiplerine kullanıcıların taleplerine karşılık sunmak adına canlı bir iletişim kurma olacağı sunar. Üçüncü parti uygulaması olan JivoChat, stabil bir kullanım sağlayarak, hızlı bir şekilde kullanıcıların site içerisinde iletişim kurmasına yardımcı olur. Uzaktan sunucu üzerinden veri tabanı oluşturduğu için kullanıcılarına daha avantajlı bir geri dönüş sağlatacaktır. JivoChat ile birlikte;

  • E-Posta
  • Telegram
  • Facebook

Üzerinden iletişim kurabilecek ve müşterilerinizle anında iletişim kurabileceksiniz. Kurulumu ve entegrasyonu oldukça basit olan bu yapıyı, mobil ve masaüstünüzde kullanmanız mümkün. Sistem sayesinde ziyaretçinin hangi şehirden bağlandığını, hangi sistem üzerinden bağlandığını ve daha önce sitenizin ziyaret edip etmediğini, nereden sitenize ulaştığını ve hangi sayfada olduğunu görebilmektesiniz. JivoChat bu yapısıyla en çok tercih edilen eklentiler arasında yer almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Hosting Nedir?

Canlı Destek Eklentileri: Live Chat Unlimited

Şimdiye kadar WordPress üzerinde en çok kullanılan canlı destek eklentisi olan Live Chat Unlimited, kullanıcılarına bir kez satın aldıktan sonra istedikleri kadar web sitesinde kullanma imkanı sağlıyor. Güvenilir hizmeti ve profesyonel yapısı, site içerisinde istediğiniz şekilde de yönlendirebilmenize olanak sağlıyor. Live Chat Unlimited’in öne çıkan özellikleri:

  • Sitenizin alt yapısı üzerinden konuşmaları yürütür. Bu da güvenlik anlamında size katkı sağlar.
  • Kod yapısının ağırlığı oldukça azdır, bu da hem SEO hem de yükleme alanında sitenize katkı sağlar.
  • Eklenti sayesinde aynı anda 100 kullanıcı ile tek seferde sohbet edebilmeniz mümkün.
  • Canlı destek yazışmalarının tamamını kayıt alınabilir.
  • Katılımcının bütün verileri yine site içerisinde gözükür (Tarayıcı, konum, bulunduğu sayfa, hangi bağlantı üzerinden geldiği, sitenizi kaç kez ziyaret ettiği)
  • Bir müşteri bağlantısına, birden fazla canlı destek katılım gösterip iletişime katılım gösterebilmektedir.
wordpress canlı destek eklentisi

Canlı Destek Eklentileri: WhizzChat

WhizzChat, müşterilerinizle önceden hazırladığınız cevaplarla hazır cevap vermesine olanak sağlayan robot sistemi ile size kolay bir kurulum vaat ediyor. Bu sayede cevaplarınızı önceden ayarlayabilecek, sesli uyarı, emoji desteği, dosya paylaşımı ve spam filtresini yazışma içerisine dahil edebileceksiniz. Sohbet uygulaması yapısında olan bu uygulama genel olarak blog merkezli sitelerde kullanılmaktadır. E-Ticaret sitelerinin aksine daha çok kullanıcı ile etkileşime ihtiyaç duyulan yapılara uygundur.

WordPress canlı destek eklentisi ne işe yarar?

Canlı destek eklentileri sayesinde müşterileri ve ziyaretçileri daha sağlıklı bir şekilde yönlendirebilecek ve sitenize SEO anlamında da katkı sağlayacaksınız.

WordPress için ücretsiz canlı destek eklentileri nelerdir?

JivoChat, Live Chat Unlimited ve WhizzChat WordPress için tercih edilen canlı destek eklentilerinden birkaçıdır.

WordPress ücretsiz eklentilerin avatajları nelerdir?

Sitenizin daha kurumsal görünmesini sağlayacaktır. Buna ek olarak gelen ziyaretçileriniz en doğru şekilde yönlendirilecektir. Organik kitlenizin artış göstermesi dolayısı ile de SEO anlamında kazanım sağlayabileceksiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir