WordPress E-Ticaret Temaları

WordPress E-Ticaret Temaları

2020 yılında en iyi WordPress e-ticaret temaları hangileri sorusu öne çıkarken birbirinden dikkat çekici temalar arasında kullanıcılara hitap etme yönü de bulundurmaktadır. Gerek pratik olması gerek kullanıcıların ilgisini çekebilmesi yönüyle temalar seçilir.

Avada Teması

Bir sıralama yapılması durumunda belki de en iyi wordpress e-ticaret temaları arasında ilk sıralarda gelecek Avada, hem imkanları hem de yapısıyla ayırt edicidir. Gelişmiş footer tasarımların oluşturulması oldukça kolay olmakla beraber özelleştirme imkanları da gelişmiştir. Özel 404 ve arama sonuç sayfalarını oluşturmak ya da farklı post tasarımları kullanmak söz konusudur. Çok amaçlı tasarım ve güvenilir yapısı öne çıkarken en iyi WordPress E-Ticaret temaları denilince akla gelir. Diğerlerine kıyasla hızlı kullanım avantajı vermesi de birkaç adım öne çıkarır.

The7 Teması

Gutenberg desteği olmasıyla ayrılan en özelleştirilebilir ve en iyi e-ticaret teması listesinde yer aır. WordPress 5.4 uyumlu olup WooCommerce 4.1 ile aktif olur. 1000 üzerinde tema ve görselleriyle 250+ sayfa seçenekleri yapısını da göstermektedir. Hazır web siteleri de var olurken ömür boyu güncelleme desteği vardır.

Flatsome Teması

Özellikle 2020 en iyi e-ticaret temaları denilince kendisinden bahsetmemek olmaz. Gelişmiş yapısı ve yeni Google fontları kullanımı ayırt edici olmasını sağlıyor. Bunun dışında Flatsome özellikleri şu şekildedir;

  • Zengin ikon ve arka plan seçenekleri sunar.
  • Arayüzü kullanımı rahat ve aynı zamanda hızlı olurken her türlü işletmenin kullanılabilmesini mümkün kılar.
  • Canlı sayfa oluşturucusu mevcuttur.
  • WordPress 5.0 desteği var olurken önizleme için hazır demolar kullanılabilir.
  • Sürükle bırak özelliğiyle yapılacak header oluşturma özelliği de tercihlerini etkiler.
wordpress e ticaret temaları

Birbirinden Kaliteli Temalar

BeTheme Teması

Ücretli satın alma yapılmasıyla kullanılabilen BeTheme özelllikleri bakımından değerlendirildiğinde en iyi WordPress e-ticaret tema seçimlerindendir. Özellikleri şöyle listelenir;

  • Hem WordPress 5.4 hem de WooCommerce 4.1 uyumludur.
  • 6 MB tema paketi var olurken 500 üzerindne kullanıma hazır site yer alır.
  • Tek tıklama sonrasında kurulum tamamlanırken 30 üzerinde Elementor uyumluluğu vardır.

Bridge Teması

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

Hem Elementor hem de WPBakery uyumluluğuna sahip olup profesyonel tasarım seçenekleri bulunduran en iyi WordPress e-ticaret sitesi teması özelliğindedir. Farklı konulara uygun temalar var olup demo ve blog girdi desteği kullanılabilir. Bunun dışında çeşitli temaların kullanımı ve kurulumu basit olmakla beraber imkanları özelinde seçimler yapılmalıdır. Çok daha geniş çerçeveli bir şekilde düşünülmelidir.

Oluşturulacak siteye göre hangi olanakların bulunması gerektiği ve işleyişlerin nasıl olması gerektiği kadar temada önemlidir. Her zaman için SEO katkısı göz önüne alındığında doğru temanın etkilerinin sınırları hesap edilemez. Rastgele bir tema bulundurulmasından ziyade hem konu hem de var olması istenen ürün-hizmetlere yönelik kullanıcı odaklı ve pratik yapılı temalar kullanılmalıdır. Böylelikle kaliteli bir e-ticaret teması sayesinde wordpress destekli sitenin kısa zamanda yüksek trafik elde etmesi sağlanır.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Temaları Nereden Satın Alınır?

WordPress temalarını çeşitli internet sitelerinden satın alabilirsiniz. Bu sitelerden en biliniri ve çeşitlisi themeforest olarak bilinmektedir.

E-Ticaret Siteleri İçin Tema Önemli mi?

E-ticaret alanında hizmet vermekte olan web siteleri adına tema çok önemlidir. Temaların kolay ve erişilebilir olması, kullanıcı deneyimlerine çok hitap etmesi gerekir. Bu sayede satış rakamları yükseltilebilir.

E-Ticaret Temaları Nereden Bulunabilir?

E-ticaret siteleri için uygun wordpress temalarını, tema kütüphanesinden ya da themeforest üzerinden bulmak mümkündür. Kapsamlı bir e-ticaret sitesi için profesyonel temaları tercih etmek gerekir.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir