WordPress Eklentileri

WordPress Eklentileri

Gerek yapısal anlamdaki kazanımları gerek ise zengin imkanlarıyla adından söz ettiren WordPress eklentileri hemen her konuda öne çıkmaktadır. Çok farklı çözümler sunan eklentilerin sayısı fazla olduğu için bir liste oluşturmak da epey zahmetli oldu. Ancak hemen herkes tarafından kullanılabilir olan ve yeni başlayanlara hitap eden WordPress ücretsiz eklentiler sizlerin de işinize yarayacak.

WordPress Eklenti Nedir?

Sıklıkla duyulan eklenti aslında var olan işlemlerin çok daha kolay ve bir sistem içerisinde yapılmasını sağlayan araçtır. Web sitesinin daha güvenli hale gelmesini sağlayan eklentiler olduğu gibi, sosyal paylaşımları kolaylaştıran eklentilerin sayısı da oldukça fazladır. Ayıca site yedeklemesi ya da sitenin kullanıldığı alana dair WordPress eklentileri bulunmaktadır. Panel bölümünden admin girişiyle indirmeler yapılırken sonrasında sayfaya eklenerek kullanılabilir. Peki, tüm bu durumların özelinde en iyi WordPress eklentileri nelerdir?

  • WooCommerce

Özellikle sanal mağaza kurmak isteyenler için en iyi eklentilerin başında gelen WooCommerce, profesyonel anlayışı bulundurur. E-ticaret eklentisi olmasının ötesinde müşterilerin çok daha geniş kapsamlı hizmetler almasını sağlar. Özellikle ABD’de online alışveriş deyince akla gelen ilk eklentilerden bir tanesidir. Kurulumu kolay olurken farklı ödeme yöntemleriyle işlemlerin yapılmasını mümkün kılar.

  • Yoast SEO

SEO bazında bakıldığında Google gibi arama motorları için verilebilecek en iyi hizmeti sağlamaktadır. Yüksek kaliteye sahip olan eklentiyle arama motorlarına optimize edilmiş şekilde içeriklerin yayınlanması söz konusudur. Bilindiği gibi sitelerin daha fazla trafik alabilmesi için üst sıralara çıkması gerekir. Bunun için arama motorları taramaları çok önemlidir. Halihazırda WordPress SEO eklentileri denilince Yoast SEO ilk sıralardadır. Sayfaların ve gönderilerin analizi yapar ve SEO zayıflıklarını tespit ederek giderir. XML site haritaları oluşturur ve aynı zamanda uyumlu WordPress temalarında içerik haritası sunar. Sayfa analizlerini devamlı güncel tutarken arama motorlarının ilk sayfasına kadar çıkmak isteyen site sahipleri için idealdir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Video Ekleme

  • W3 Total Cache

Var olan WordPress ücretsiz popüler eklentiler arasındaki W3 Total Cache yavaşlık sorunlarını giderir. Önbellek eklentisi olmakla beraber site sayfalarını ziyaretçilerini bilgisayarına kaydeder. Bu sayede açılma hızı çok yükselirken hemen her hosting sunucuyu desteklemesi de tercih edilmesinde etkendir.

  • Jetpack

Web sitesinin güvenli hale getirilmesi ve performansının izlenmesi noktasında avantajları bulunduran Jetpack, daha fazla çevrimiçi trafik oluşturmak isteyenler için olmazsa olmazdır. Temel özelliklerinin hepsi ücretsiz olmakla beraber WordPress eklentileri özelinde bulunur.

  • Keyy Two FactorAuthentication

Web sitelerinin ziyaretçileri için en önemli unsurlardan bir tanesi güvenlik olurken ihlallerin giderek fazlalaşması da tereddütleri arttırmaktadır. Akıllı cihazlar aracılığıyla kimlik doğrulaması sunan WordPress eklentisi şifre girme gerekliliklerini ortadan kaldırır. Yetkilendirilmemiş olan kişilere karşı ise tam koruma sağlar.

wordpress eklentisi

Kırık Link Eklentisi

  • Broken Link Checker

Liste sıralamasında WordPress en iyi eklentiler arasındaki yerini almış Broken Link Checker, tüm bozuk ve hatalı durumların tespitinde kullanılır. Hem panel hem de mail aracılığıyla bilgilendirme yapılırken kırık bağlantıların bulunması ve sonrasında arama motorlarının bu kırık bağlantıları takip etmesini engeller.

  • Contact Form 7

Bir web sitesi için en önemli hususlardan birisi de bilindiği gibi iletişimdir. İletişim sayfalarıyla web sitesinin kullanıcılarının neler düşündükleri, neler istedikleri bilinebilir. Bu uygulamayla çok daha işlevsel iletişim formları eklenir. Özgünleştirme yapılabilir ve spam mesajlarına engel olunur.

  • Google Analytics Dashboard for WP

Kurulum işlemi basit olmakla beraber ücretsiz WordPress popüler eklentileri özelinde değerlendirilen GAD for WP doğrudan gösterge tablosudur. Site analizlerinin bilinmesi, ziyaretçi detaylarının öğrenilmesine dair canlı raporlar verir. (WP Destek)

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Eklentisi Nedir?

WordPress eklentileri, wordpress sayfalarınıza yeni özellikler eklemenize ve kullanıcılarınıza daha kapsamlı bir site sunmanıza olanak sağlar.

WordPress Eklentileri Neden Önemlidir?

WordPress eklentileri kullanmak sitenize çok sayıda özellik kazandıracaktır. Bu nedenle bu eklentilerden yararlanmak içeriklerinizin daha görünür bir hale gelmesine ve sıralamada yükselmesine olanak sağlar.

En İyi WordPress Eklentileri Nelerdir?

En iyi ve en faydalı wordpress eklentilerinden haberdar olmak ve sitelerinize eklemek için sizlere sunmuş olduğumuz blog yazımızdan faydalanabilirsini

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Tema Türkçeleştirme

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir