WordPress Galeri Eklentileri Nelerdir?

WordPress Galeri Eklentileri Nelerdir?

Devamlı sitede aşağı kaydırma yapılması yerine küçük resimlerin kullanımı daha iyi bir seçim olurken en iyi WordPress galeri eklentileri nelerdir sorusuna cevapları sizler için derledik. Sitede görsel medyanın bir özeti niteliğinde olan görüntüleme ve isteklere göre seçimler yapılabilmesi galerilerle olur. Bir yazı ya da sayfada mevcut olan resim ve videoların görülmesi adına kullanılır. Ekleme yapılması da galeri eklentisinin kullanımıyla çok daha kolay olacaktır. Var olan galeri tasarımı değiştirilemediği gibi sınırlı bir kullanım sunar. Bundan dolayı mutlak surette isteklere göre şekillendirilebilecek özel bir WordPress galeri eklentisi kullanılmalıdır. Peki, ama nasıl?

Envira Gallery Eklentisi

Çok zahmetsiz bir şekilde sürükle ve bırak ile kullanılan en iyi wordpress galeri eklentileri listesindedir. Görsel ve videoların düzenlenmesi söz konusu olmakla beraber doğrudan eklemesi yapılır. Galerileri albümler şeklinde düzenleyebilir, görüntüler için filigran eklemesi gerçekleştirilebilir. Ayrıca slayt gösteri olanakları da vardır. Var olan WooCommerce ile çalışma özelliği de artısıdır. Dropbox üzerinden resim aktarılması söz konusudur. Sütun sayısı tanımlanır, ışık kutusu ayarları yapılandırılabilir. Görüntü koruması mevcut olup CSS stili yazdırma sağlarken hemen eklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

wordpress galeri eklentileri nelerdir

FooGallery Plugin

Ücretsiz sürümü de var olmakla birlikte yine sürükle ve bırak ile kullanılır. Resim görüntüleyici, duvarcılık, tek küçük resim şablonları vardır. Ayarlar kısmından birçok farklı değişken görülürken özellikleri şu şekildedir;

  • Filtreleme özelliğiyle daha iyi görüntü kullanımları gerçekleştirir.
  • Youtube, Vimeo ya da Wistia video hizmetlerinden görüntü alımı söz konusudur.
  • Efekt değişimleri yapılabilir, video galeri desteği alınır.
  • Sonsuz kaydırma seçeneği vardır.
  • Galeri boyutlarını küçük resim yapma, görünümleri özelleştirme ya da ışık kutu değişimlerini sağlama mümkündür.
  • Pro sürümüyle yeni galeri şablonları kazanılırken imkanları çok daha fazla olacaktır.

Essential Grid

Çeşitli sosyal medya araçlarından video ve görüntü alınması konusunda belki de en iyi WordPress galeri eklentileri arasındadır. Nextgen, WP Gallery haricinde Youtube, Vimeo, İnstagram, Twitter görselleri bile kullanılabilir. Tam genişlik ve değişken sütun şablon stilleri çokça tercih edilir. Yalnızca basit bir galeri eklentisi olduğunu söylemek de güçtür. Kategoriler, ilgili gönderiler, etkinlik durumlarına dair tablolar oluşturma gibi çeşitli işlemler yapılabilmektedir. Alışveriş düzenleyici yapısıyla e ticaret özelinde kullanımı vardır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

Nextgen Gallery

2020 yılında en iyi WordPress galeri eklentileri arasında ilk sırada kabul edilir. Uzunca bir zamandır etiketleri, albüm olanakları ve var olan görüntülerin düzenlenme imkanlarıyla adından söz ettirir. Farklı galeri stilleri olup çeşitli boyutlandırmalar yapılabilir. Eşsiz filigran yapıları oluşturulabilir, farklı ışık kutusu efekt seçimleri yapılabilir. Ayarlar kısmından varsayılan değerler değiştirilmesi de söz konusudur. Ayrıca roller ve yetenekler ayarlanır, kullanıcı rollerine göre de düzenlenir. Oldukça geniş bir çerçevede kullanımı olduğu görülür.

Robo Gallery

Yeni blog gönderileri için galeri oluşturulabilen Robo Gallery eklentisi aynı zamanda kullanıcı dostu yapısıyla tanınır. Izgara düzeninde görseller sıralanır ve polaroid düzeninde görüntüleme imkanı verir. Ücretsiz sürümünde üç galeri var olurken diğer özelliklerin açılması ise ücretli sürüm için söz konusudur. Buna ilişkin olarak en iyi WordPress galeri eklentileri sıralamasında kendisine yer bulan Robo Gallery güncelleme destekleyici özelliğine yıl boyu devam eder. Işık kutusu ayarları, galeri menü stilleri, arayüzü gelişmiş stilleri ve daha fazlası kullanılabilir.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

Galeri Eklentisi Ne İşe Yarar?

Galeri eklentileri WordPress sitelerinizde içeriklerinizle beraber resim galerileri oluşturmanızı ve bu galerileri paylaşabilmenizi sağlar.

WordPress Eklentileri Ücretli mi?

WordPress eklentiler ücretsiz bir şekilde eklenti kütüphanelerinden indirilebilir. Ancak Premium eklentiler için ücret ödemek gerekecektri.

WordPress Galeri Eklentileri Kullanmak Avantajlı mı?

WordPress galeri eklentileri kullanarak içeriklerinizi daha renkli hale getirebilir ve kullanıcı deneyimi konusunda olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir