WordPress Giriş

WordPress Giriş

WordPress giriş nasıl yapılır? Halihazırda kurumsal ve kişisel web siteleri için en ideal sistemlerin başında gelen WordPress için panel kullanımı son derece önemlidir. Kolaylıkla yapılacak indirme işlemlerinin ardından dosyaların hostinge taşınmasıyla kurulumlar başlatılır. Ardından ise admin tarafından yapılacak girişle birlikte site kullanımına başlanır.

WordPress Admin Panel Giriş

Yüklemelerin tamamlanması, kullanıcı adı ve şifre oluşturma süreçlerinin onaylanması ve ardından eklentilerin indirilmesiyle beraber hemen yazı yazmaya başlamak isteniyor. Bununla birlikte WordPress giriş sonrasında yönetim paneli menüsüne geçiliyor. WordPress girişin sağlıklı olması için kullanıcı adı ve şifre çoğu zaman yeterli olmaktadır. Ancak çok daha güvenlikli bir yapıya sahip olunması da istenebilir. Böyle bir durumda ise kayıtlı telefon numarasına sms bildirimi yapılmaktadır. Eğer sağlıklı bir şekilde WordPress girişi yapılabilmesi için diğerlerine ek olarak cep telefonuna gelen kodun da girilmesi isteniyor. Böylelikle cep telefonuna sahip olmayan kişilerin cpanel kullanımına izin verilmiyor. Ancak bu durum telefona sahip olunmadığı hallerde kullanımı ortadan kaldırıyor.

wordpress giriş

WordPress Nedir?

Sitelerin çok daha kurulmasını ve doğrudan açık kod üzerinden aktif bir şekilde pratik kullanımı sağlayan sistemdir. Dünya üzerinde en çok kullanılan ağa sahip olurken hemen birçok sitenin WordPress altyapısına sahip olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Gerek kullanıcıların kullanım kolaylığı yaşaması ve çok daha hızlı bir şekilde sitenin kurulabilir olması avantajları arasındadır. Site kurmak isteyenler için de WordPress en iyisidir denilebilir. Hosting ve site adına sahip olunmasıyla hemen klasörlerin taşınmasıyla süreçler başlatılabilir. Sonrasında ise güncellemeler otomatik bir şekilde yapılarak istenilen eklentiler indirilebilir.

Başta tema olmak üzere birçok farklı konu özelinde WordPress kullanımı basit olurken geniş imkanlar vaat edilmesi, ücretsiz olarak seçimlerin yapılabilmesi de önemlidir. Sizlerde hemen WordPress kullanımına başlayabilir, giriş yaparak kendi blog sitenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca var olan sitelerin altyapı değişikliğini yaparak da daha kaliteli bir şekilde yolunuza devam etme şansınız vardır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Video Ekleme

WordPress Girişleri

  • Kullanıcı adı ve şifreyle hemen her zaman WordPress admin ve kullanıcı girişleri yapılır.
  • Girişlerle birlikte içerikler oluşturulabilir, tema seçimleri yapılabilir.
  • Eklentilerin indirilmesi ya da araçların kullanımı da girişle olur.
  • Ayarlar kısmından kullanıcı bilgileri güncellenebilir, değişiklikler yapılabilir.
  • Var olan tüm güncellemelerde WordPress admin girişi ardından görüntülenir.

WordPress Kullanımı

WordPress kurulum esnasında belirlenen kullanıcı adıyla işlemler yapılır. Panel bölümüne girişler şifreyle olurken başlangıç bölümünün altında varsa eğer güncellemeler gösterilir. Eklentiler kurulabilir. Sol bölümde menü listelenir. Cpanel üzerinden işlemler buradan yapılır. Yazılar, ortam, sayfalar, yorumlar kontrol edilir. Eklemeler gerçekleştirilir. Ayrıca WordPress admin girişi ile birlikte yeni kullanıcıların dahil edilmesi de söz konusudur. Bunların haricinde görünüm, eklentiler, kullanıcılar, araçlar, ayarlar ise menüde var olan diğer sayfalardır. Halihazırda Avada, Enfold gibi ücretsiz WordPress temaları seçimleri gerçekleştirilebilir. Farklı eklentilerin ilave şekilde kurulumu de mümkündür. Doğrudan yazı ve içerikler oluşturmaya başlanabilir. Video ve görseller eklenebilir. Bunlara göre yapılacak tema seçimleri ise kullanımın daha zahmetsiz ve kaliteli olmasını beraberinde getirir.

WordPress Eklentileri

İndirme ve sonrasındaki WordPress giriş işlemi ile eklentilerin neler olabileceği de sorgulanmaktadır. Burada bilindiği gibi site kullanım amacına uygun eklenti seçimleri yapılır. Zaten tema kullanımıyla belirli eklentiler ilave olurken aynı zamanda çok daha geniş kapsamlı kullanımlar yapılabilir. Online site, oyun veya video siteleri oluşturulabilir, rezervasyon ya da kayıtların yapılabileceği siteler için eklenti seçimleri söz konusudur. Ücretsiz bir şekilde bu hususlara dair tema ve eklentilerin varlığı da Google arama motoru üzerinden kolay taranabilir olması kadar önemlidir.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Nedir?

WordPress websitelerine yönetim paneli sunmakta olan açık kaynak kodlarına sahip bir uygulamadır. Dünya üzerinde milyonlarca websitesi tarafından tercih edilmektedir. İçinde barındırdığı özellikler sayesinde her geçen gün daha fazla kullanıcı çekmektedir.

WordPress Ücretli mi?

Sahip olduğunzu websiteniz için wordpress kurmak istiyorsanız, hiçbir ücret ödemenize gerek yok. WordPress sitesi üzerinden dosyaları indirip sunucunuza kurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca içerisinde bulunan ücretsiz temalar ve eklentilerden de kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

WordPress Panel Girişi Nasıl Yapılır?

WordPress siteniz var ise ve admin paneline giriş yapmak istiyorsanız alanadı.com/admin yazarak ardından da kullanıcı adı ve şifrenizi girerek kolaylıkla sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu konu hakkında ki detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir