WordPress Harita Ekleme

WordPress Harita Ekleme

Web sitelerin en büyük amacı potansiyel müşterilerin kazanılması olurken WordPress Google Maps ekleme nasıl yapılır sorusuna da ziyaretçilerin firmalara daha kolay ulaşmasında belirleyicidir. İşletmeler açısından harita kullanımı olmazsa olmaz olup önemli bir faktördür. Siteye birçok farklı yoldan ekleme söz konusudur. Doğrudan Google Maps eklentisi kullanarak işlemler yapılabileceği gibi WordPress sitelerinde tema kullanımıyla da süreçler tamamlanabilir. Ayrıca Google Haritalar embed özelliği de alternatiftir.

WordPress Google Maps Eklemenin Avantajları

Çeşitli amaçlarla WordPress Google Maps ekleme yapılabilirken kazanımlarının sayısı da oldukça fazladır. İşletmelerin web siteleri adına çok daha iyi fırsatlar yakalanması seçimleri etkiler. Harita eklemenin yararları şöyle listelenir;

  • İşletmelerin markalaşmasını sağlaması,
  • Potansiyel müşteriler tarafından daha kolay bulunması,
  • Adres sorma durumları olmadan da erişim imkanı verilmesi,
  • Konumun dışarıdan nasıl göründüğü öğrenilir,
  • Google Maps ile istenilen konum çok daha ön plana çıkarılabilir.

WordPress Google Maps Eklentisi

Hemen WordPress Google Maps ekleme yapılması adına eklenti indirme işlemlerine başlanabilir. Dakikalar içinde indirme tamamlanırken shortcode kullanımıyla sayfalara haritalar eklenir. Harita işaretleri kişiselleştirilebilir, farklı temalarla değişik halde kullanılabilir. Kullanıcı dostu harita üzerinden potansiyel müşteriler elleriyle koymuş gibi işletmeye bulabilir. Ayrıca Google Maps Widget eklentisi de yine kullanılabilir. Bu özel eklentinin farkı ise haritaların küçük boyutlarda olacak şekilde sayfalarda yer almasının sağlanmasıdır. Boş alan sıkıntısı varsa mutlaka widget eklentisi üzerinden harita ekleme yapılmalıdır. Kurumsal web siteler için ise bazı sayfalarda daha büyük haritaların olması ise gereklidir

google maps ekleme

WordPress Google Maps Ayarları

Eklentiler kısmından Map denilerek indirme yapılır, Google API anahtarı alarak Google şartları kabul edilir. Google Maps kısmına girilerek haritaya isim verilir. Harita boyutları, zoom durumu ve harita tipi ayarlanır. Genişlik-boyut durumları da yine kişiselleştirilebilir. Markers bölümünden haritanın hangi konumu göstereceği işaretlenir. GPS ayarı yapılır ve istenmesi halinde haritaya animasyonlar dahil edilebilir. Save Marker denilir ve orta kısmındaki Save Map denilerek yapılan tüm işlemler kaydedilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

  • WordPress Maps Embed

İstenen WordPress harita ekleme için bir eklentiye ihtiyaç yoktur. Embed Google Maps ile kod kullanımıyla harita üzerinden seçimler yapılır ve web siteye eklenir. Bu amaçla HTML kod oluşturulması yeterli olur. Kodun kopyalanması sonrasında WordPress yönetici paneli açılır. Haritanın eklenmek istediği sayfa editörde açılır ve metin görünümü sekmesine tıklanır. Haritanın sayfa üzerinde nerede görüntülenmesi isteniyorsa ona dair ayarlamalar yapılır. Kod yapıştırma sonrasında kaydedilir ve ardından sayfa yenilenir. Kullanımı kolay olmasına karşın WordPress harita ekleme özelinde her harita için yeniden kod oluşturma ve ilgili sayfaya gelerek yapıştırılması lazımdır.

  • WordPress Temasıyla Harita Ekleme

Var olan sitenize WordPress harita ekleme adına eklenti ya da kod kullanımına gerek de yoktur. Doğru tema seçimiyle siteye uygun haritalar hemen eklenmiş olur. Bu özelliği destekleyen temaların sayısı az olduğu için bulmak oldukça zor olabilmektedir. Genellikle premium özellikli ücretli temalar için harita oluşturma olanağı verilir.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Siteme Harita Ekleyenilir miyim?

WordPress sitelerinize harita ekleyebilirsiniz. Özellikle iletişim sayfalarınız için harita eklemeniz kullanıcı deneyimleri adına iyi sonuçlar verebilir.

WordPress Siteme Nasıl Harita Eklerim?

WordPress sayfalarınıza harita eklemek için çeşitli sayfa düzenleme eklentilerinden yararlanabilirsiniz. Ya da özel olarak oluşturduğunuz harita kodunu kullanarak sayfanıza ekleyebilirsiniz.

WordPress Siteme Neden Harita Eklemeliyim?

Sitenizin iletişim bilgilerini paylaşmak ve fiziksel adresiniz ile kullanıcılara daha kolay erişmek adına web sitelerinize haritalar eklemeniz sizlerin yararına olacaktır.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir