WordPress ID Nasıl Bulunur?

WordPress ID Nasıl Bulunur?

Çokça kullanılan web site altyapılarından olan WordPress, ID nasıl bulunur işleminde iki yöntem vardır. Sistem içerisinde çeşitli yazı, sayfa ve kategoriler oluşturulur. Bunlar için birbirinden tamamen bağımsız ve ilgisiz ID numaraları verilir. Hiçbir sayfa ya da kategori bağlamında aynı ID kullanımı da söz konusu değildir. Sonrasında ise özel eklentilerin kurulmasında bu numaralara ihtiyaç duyulurken hangi sayfa ya da içerik için hangi ID numarasının kullanıldığını bulmak önemli bir hale gelir.

ID Numarası Özellikleri

Farklı amaçlar doğrultusunda bir ihtiyaç olarak görülmesiyle beraber özellikleri de ne işe yaradığı noktasında fikir verir. Genel anlamda bakılması halinde şu özelliklere sahip olduğu sıralanır;

  • Her web sitesinin içerik, sayfa ya da kategori bazında ID numarası vardır.
  • Kimlik tanımlaması içinde olup her bir numara farklılık taşır.
  • Çeşitli veri kontrollerinin sağlanması, daha kolay erişim adına bu numaralar kullanılır.
  • İçerik, sayfa veya kategorilerin site çerçevesinde düzenlenmesi adına bilgisine ihtiyaç vardır.
  • ID numaralarının aynı olması, tek numaraya sahip olunması ya da numarasının bulunmaması söz konusu değildir.

Manuel ID Numarası Bulma

Her bir veri için kullanılmakla beraber veri tabanı sistemlerinde ekli olan rakamsal bir ifadeye WordPress ID numarası denir. Daha açık bir ifadeyle “kimlik” özelliğine sahiptir. Verinin ne olduğunu gösteren unsurdur. Bundan ötürü o veriyle ilgili yapılacak işlemler için o ID numarası bilinmelidir. Bu amaçla manuel yöntem kullanılacak yolların başında gelir. İnternet tarayıcısı üzerinden bir içerik ya da yazıyla kategorilerin düzenlenmesi işlemler yapılabilir. Yönetici Paneli ile açılması sonucunda tarayıcı çubuğunda adres bağlantısı görülür. Burada var olan adres içinde aynı zamanda ID Numarası da bulunur. Tarayıcıda görülen adres bilgisinde rakamsal ifadelerin olduğu kısım WordPress ID olmakla beraber bu şekilde ulaşılabilir.

wordpress id bulma

Çok sık bir şekilde devamlı olarak ID numarasının kullanılmaması durumunda bu şekilde tarayıcı üzerinden site adreslerinden bulma sağlanabilir. İçeriklerin bulunduğu sayfalara ait link üzerinden numarayla işlemler yapılır. Basit bir yöntem olmasının yanı sıra çok fazla sayıda sayfa ya da kategori için yapılabilmesi ise zahmetli olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

Eklentiyle Bulma Nasıl Olur?

Sık sık WordPress ID numarası nasıl bulunur dendiğinde akla hemen WPsite Show IDS eklentisi gelir. Çeşitli eklentilerin varlığını bilinmesine karşın en iyi performansı vermektedir. Yönetici panelinden hemen eklenti indirilmesi, kurulması yapılır. Ardından giriş sonrasında içeriklerin bulunduğu alandan hangi yazının hangi ID Numarasına sahip olduğuna bakılabilir. İçerik başlığının yan kısmında kategori ve etiketler görülür. Onların hemen sağ kısmında ID başlığı altında sıralaması olacaktır. Buradan gözükeceği gibi hangi sayfa içeriğinde ya da kategoride hangi numara bulunduğu öğrenilir. Ayrıca her bir içerik için farklı bir ID numarasının bulunduğu da yine test edilebilir.

Her Listelenen Özellikte Numara

İstenilen zamanda yazılara ait numara görüntüleme yapılır. Yazılar, Sayfalar, Kategoriler olarak tüm bölümlerde listeler halinde WordPress ID numarası nasıl bulunur sorusuna cevap verilir. Geçerliliği ve doğrululuğu noktasında herhangi bir tereddüt olmaz. Çeşitli amaçlarla bu numaraları kullanmaya başlanılabilir.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress ID Nedir?

WordPress ID, wordpress kullanıcılarına, kategorilerine ya da postlarına ait olan benzersiz kimlik numaralarına verilen isimdir. Her kullanıcının ve kategorisinin ayrı birer ID’si bulunmaktadır.

WordPress ID Ne İşe Yarar?

WordPress ID sayesinde tüm kullanıcıların ya da kategorilerin eşsiz numaralarına erişebilir ve daha sonra bu numaraları istediğiniz sistemde ya da eklentide kullanabilirsiniz.

WordPress ID Nasıl Bulunur?

WordPress ID bulmak için farklı yöntemler mevcuttur. Yazılar için admin girişi yapılmış olan adres çubuğunda ki rakamlardan ID bulunabilir, kullanıcı ID bulmak için ise eklentiler mevcuttur. Detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir