WordPress Logo Ekleme

WordPress Logo Ekleme

Kurumsal veya kişisel olmasının bir önemi bulunmazken wordpress logo oluşturma ve var olan logoların eklenmesinde son derece büyük yarar vardır. SEO açısından uygunluk göstermesi gereken web sitesinin kalitesi de belirli tasarımlara göre şekillenir. Farklı yöntemler üzerinden logo ekleme söz konusu olurken özel logo yapımlarına dair eklentilerde mevcuttur. Öncelikli olarak görüntü yüklenmesi adına işlemler panel üzerinden gerçekleştirilebilir.

WordPress Siteye Logo Ekleme

Sol bölümde yer alan Görünüm temasından Başlık kısmına girilir. WordPress logo ekleme için ücretli ve ücretsiz tema seçimleri gibi imkanlar vardır. Logo yükleme alanı var olurken temalara uygun logolar bulunur. Öneriler çok fazla sayıda olabileceği gibi temaya göre kırpma işlemleri de yapılabilir. İstendiği şekilde logonun eklenmesi talep edilir. Bunun için bilgisayardan dosya seç yapılır. Sonra pano üzerine yükleme gerçekleştirilir. Ardından logo değişikliği yapılabileceği gibi pano logonun ön izlemesini gösterir. Böylelikle logonun sayfada nasıl duracağını görmek mümkün olur. Buna göre ufak oynamalar, değişiklikler yapılmasına izin verilir.

Farklı temalarda logo kullanımları da değişkenlik gösterir. Her ne kadar belirli bir standart olsa da logonun site içerisinde yerleştirildiği yerler çok yetersiz kalabilir. Logonun menü altına yerleştirilmesi durumlarında manuel olarak müdahale edilmesi gerekir.

WordPress Site Logosu Ekle

  • FTP üzerinden WordPress girişiyle logo eklenebilir.
  • WordPress panel üzerinden admin girişiyle işlemler yapılabilir.
  • Var olan logo eklentileri kullanılarak da logo seçimi, eklemesi ve özelleştirilmesi gerçekleştirilebilir.
wordpress logo ekleme

WordPress Tema Özelleştirme

Farklı temalar özelinde logo değişikliği sağlanmakla beraber wordpress logo eklentisi kullanımı da söz konusudur. Çok daha pratik şekilde işlemlerin yapılması mümkündür. Bunların başında ise Theme Logo gelir. Kolaylıkla indirilerek kullanılabilir olan eklenti, doğrudan Görünüm menüsü altında kendisine yer bulur. Özellikle bu eklentinin kullanılmasının temel amacı, sürekli olarak logo değiştirmek istenmesidir. Bu durum çoğu zaman FTP kullanımından kaynaklı yorucu hale gelebilir. Bunun olmaması için wordpress logo değiştirme ile ilgili tüm durumlarda basit eklenti kullanılabilir. Scriptli sitelerde FTP kullanımından kurtulmak isteyenler için iyi bir seçenek olan eklentiye dair özellikler ise yeterli düzeyde olduğunu ortaya koyar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

WordPress Logo Eklentisi Kullanımı

WordPress Görünüm özelinde eklenti var olurken ayar sayfasında da URL bilgisi bulunur. Logoya dair URL girişi yapılması ve sonrasında işlemin kaydedilmesiyle birlikte logo sitede görünmeye başlar. Bunun olması için tek yapılması gereken ise header dosyası içinde kısa kodun eklenmesidir. Bunun haricinde çok kapsamlı bir işleyiş bulunmadığı gibi farklı yollara girilmesine de ihtiyaç yoktur. Her zaman için wordpress logo ekleme bu şekilde yapılabilir.

Temalara göre header için gerekli olan kod ise farklılık gösterebilir. Kod bilgisinin header.php dosyasına aktarılmasıyla logo şekillenmiş ve kullanıma hazır hale getirilmiş kabul edilir. Bağlantı kurulumu gerçekleşmemesi halinde bir kullanım olmayacağı da bilinmelidir. İstenilen şekilde wordpress logo boyutu ayarlanabilir, büyük gelmesi halinde kesme yapılabilir ya da ek durumlar ilave edilebilir. SEO açısından son derece önemli olan logo eklemeleriyle sitenin daha profesyonel hale dönüştürülmesi sağlanır.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

WordPress Logo Nedir?

Logo, siteniz içerisinde yer alan ve sitenizin görsel kimliği olarak değerlendirilebilecek bir ikondur. Sitenizin belli bölümlerinde, özellikle de Header kısmında yer almasında büyük fayda bulunur.

WordPress Logo Nasıl Eklenir?

WordPress logo eklemek için tema içi özelliklerinizden veya site içerisinde ki görünüm özelleştirme panelinizden yararlanmanız mümkündür.

WordPress Logo Nasıl Oluşturulur?

Logo oluşturma işlemleri için kullanabileceğiniz web siteleri bulunmaktadır. Bu web sitelerinden kendinize özgü tasarımlar oluşturabilir ve logo olarak kullanabilirsiniz. Logonuz sizi temsil etmeli ve temanıza uygun boyutlara sahip olmalıdır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir