WordPress PDF Ekleme

WordPress PDF Ekleme

Günümüzde birçok dergi, kitap, tez ya da çalışmalarının pdf formatında olduğu bilinmekle beraber wordpress siteye pdf ekleme süreci son derece önemlidir. Son derece hızlı bir şekilde pratik yollarla ekleme işlemleri yapılabileceği gibi indirmeye hazır hale getirilmesi de mümkündür. En iyi web sitesi yazılımı olmasıyla bilinen wordpress birçok eklentiye sahiptir. PDF özelinde de eklentiler var olmasına karşın hiçbir eklentiye ihtiyaç duymadan da wordpress pdf ekleme yapılabilir. Peki, ama nasıl?

WordPress Siteye PDF Ekleme

Doğrudan eklenti olmadan mesaj ve sayfalardaki PDF dosyalarının yüklenmesi post şeklinde yapılmaktadır. Burada yazı editörü kısmından “Medya ekle” bölümüne basılır. Açılır dosya üzerinden istenilen PDF dosyası seçilir. Sonrasında hemen yükleme işleminin yapılması için onay verilir. Böylelikle wordpress pdf dosyasının siteye yüklenmesi tamamlanırken sorunsuz bir şekilde açılacaktır. Buna ilişkin olarak küçük resim ön izlemesi yapılırken dosya başlığı, açıklaması eklenir. PDF dosyanın yayın için eklenme sürecinde “İnsert into post-postaya yerleştir” düğmesine basılır. Ortam yükleyici pencere kapanacak olup artık PDF dosyasının indirme bağlantısı da çıkacaktır. Yazı düzenlemesi istenilen zaman yapılabileceği gibi hemen yayına alınabilir.

PDF Ekleme Durumları

  • Herhangi bir şablon durumu için PDF eklenebilir.
  • Ürün kataloglarının gösterimi adına PDF dosyaları eklenebilir.
  • Bir yazarın tez çalışması ya da istenilen kitaplar için PDF eklemesi yapılmaktadır.
wordpress pdf ekleme

WordPress PDF Ekleme Eklentileri

Yapılacak eklenti kurma işlemleri sonrasında PDF dosyasının posta ya da sayfa içerisinde görüntülenmesi söz konusudur. Bunun yapılabilmesi adına ilk eklenti Google DOC Embedder olacaktır. Son derece hızlı bir şekilde kurulum yapıldıktan sonra işlemlere başlanılabilir.

  • Google DOC Embedder

WordPress Eklentiler bölümü üzerinden arama yapılarak bulunduktan sonra indirme işlemlerine başlayabilirsiniz. Hemen yüklemesi ve kurulum gerçekleşir. Eklenti ayarlarının yapılandırılması adına ise Ayarlar bölümünden GDE Ayarları kısmında girilir. En alt bölümde görülecek kısım üzerinden eklenti özelinde yükseklik, genişlik, dil gibi ayarlamalar yapılabilir. Link indirme, dosya açma durumlarıyla link pozisyonu da görüntülenecektir. Yapılandırma sonrasında hemen PDF dosyaları yüklenebilir, var olanlar indirilebilir. Bu işlemler öncesinde ise özelleştirme yapılmaktadır. Belgenin nasıl görünür olacağı, nasıl indirileceği, boyutu ve büyüklüğü ayarlanır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

  • PDF Viewer

Tek başına da kullanılabileceği gibi destekleyici olan PDF Viewer, dosyaların görüntülenme durumlarını sağlar. Ne şekilde ve neyin görüneceği kişiselleştirme yapılarak belirlenebilir. Kullanımı oldukça zahmetsiz olurken PDF dosyalarının wordpress sitesi üzerinden takibi, işlemleri yapılabilir.

  • Google Drive Embedder

Google Drive içerisinde PDF dosyalarının kolay yoldan wordpress sitesine aktarılmasını mümkün kılar. Hızlı işlemler yaparak yükleme olanağı verirken ücretsiz eklentiyi hemen siz de kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Real3D FlipBook

Flash kullanımı olmadan PDF dosyalarının ve var olan resimlerin dergileştirme süreçlerini başlatabilirsiniz. Flipobook olarak ücretsiz yerleştirme yapan bir başka WordPress pdf eklentisi ise Flowpaper olarak öne çıkar. Ücretsiz sunulan bir başka eklenti Wonder PDF Embed ise doğrudan site üzerinden dosyaların görüntülenmesini imkanlı hale getirir.

WordPress PDF Dosyaları Ekle

Herhangi bir nedenle pdf wordpress ekleme yapılması sorun olmaktan çıkmıştır. Hızlı bir şekilde çeşitli eklentiler yardımıyla dönüştürülebilir, kişiselleştirilebilir olan pdf dosyalarını her wordpress sitesinde kullanabilirsiniz. Görüntüleme ve yerleştirme bakımından son derece güçlü imkanlar bulunmaktadır. Ne kadar çok fazla sayıda olmasının da etkisi yoktur.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress PDF Eklemek Mümkün mü?

WordPress sitenize ortam dosyası eklemeleri yaptığınız gibi PDF eklemeleri yapmanızda mümkündür. Bu eklemeler siteniz için az bir boyut kaplayacağından dolayı herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır.

WordPress PDF Neden Eklenir?

Sitenizde üretmiş olduğunuz içeriklerinize kaynak eklemek veya daha uzun boyutlu yazıları dosya şeklinde paylaşmak veya ürün kataloglarınızı eklemek isteyebilirsiniz. Bu nedenle PDF olarak oluşturulmuş içerikleri ziyaretçilerinizle paylaşabilirsiniz.

WordPress PDF Nasıl Eklenir?

WordPress PDF ekleme işlemleri çok basit işlemlerdir. PDF dosyalarınızı ortam sekmesinden yükle diyerek çok kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Daha sonra bu PDF dosyalarını indirilebilir içerik olarak paylaşabilirsiniz.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir