WordPress Podcast Eklentileri

WordPress Podcast Eklentileri

Çeşitli özel Podcast yazılımları var olmakla beraber son yıllarda popüler olan en iyi WordPress Podcast eklentileri de adından sıklıkla söz ettiriyor. İnternet ortamında istediğiniz zaman ve yerde indirme yapılabilirken sonrasında dinleme olanağı vermesi ayırt edici özelliğidir. Kolaylıkla özel Podcast yazılımları kullanılabileceği gibi hiçbir ücret ödemeden de WordPress tabanlı Podcast eklentileriyle kendi yayınlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress En İyi Podcast Eklentileri

Popülerliği her geçen gün artan içerik türüdür. Açık kaynaklı sistem geliştiricileri tarafından ortaya konulan birçok eklentinin WordPress özelinde kullanımı söz konusudur. Mevcutlar içerisinde ise bazıları tüm özellikleriyle birkaç adım öne çıkarken sizlere en iyi WordPress Podcast eklentileri listesini derledik. Birçok yönden incelendiğinde en iyi podcast eklentileri şu şekilde sıralanır;

  • PowerPress Podcasting Plugin by Blubrry
  • Seriously Simple Podcasting
  • Libsyn Publisher Hub
  • Podlove Podcast Publisher
  • Podcast Player By Vedathemes
  • Buzzsprout Podcasting

Podcast Eklentileri Kullanımı

Sonradan indirme ve dinleme en bilinen özelliği olmakla beraber çeşitli cihazlar üzerinden kullanılabilir. Farklı cihazlara kopyalama durumları da söz konusu olurken internet olmasına gerek olmadan çalınır.

Seriously Podcasting Özellikleri

Seriously Simple Podcasting halihazırda verim alma konusunda en iyilerden olup çokça kullanılır. Panel üzerinden yükleme ve kurulum problemsiz gerçekleştirilir. Sahip olduğu kapasitesi oldukça yeterlidir. Hem video hem de ses destekleyici özelliğiyle kaliteli bir Podcast yayını hizmeti verir. Daha geniş kitlelerce dinlenmesi noktasında da iyi seviyededir.

Libsyn Pocasting Eklentisi

Mobil açıdan da sorunsuz bir şekilde dinleme sunan bir başka wordpress Podcast eklentisidir. En önemli imkanları ise kendi yönetim işlemlerinin gerçekleşmesindeki kullanıcı dostu yapıdır. Ayrıca farklı mobil cihazlardan uygulama üzerinden dinleme sunulur. HTML 5 media player özelliği var olurken 2020 yılına damga vurma potansiyeline sahiptir.

Smart Podcast Eklentisi

Çokça kullanılan Smart Podcast Player seçeneklerden arasında olup tüm MP3 Podcast destekleme özelliği içerir. Hızlı ve slow playback özelliği verir. Otomatik bir şekilde kütüphanesi güncellenir. Yine doğrudan istenen bölümlerin indirilmesi yapılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Spam Yorumlar Nasıl Engellenir?

wordpress podcast eklentileri

Blubrry PowerPress Eklentisi

Blubrry PowerPress video oynatıcı özelliği bulundururken basit ve avantajlı kullanım modları vardır. SEO uyumlu yapısından ötürü de Google Play indirmesiyle hemen kullanılabilir. Var olan en iyi WordPress Podcast eklentileri listesinde Podlove ilk beş sırada yerini alır. Dokunmatik destekli HTML 5 uyumludur. Güçlü analitik yapısından ötürü de aramalarda önemli başarı getirir.

Birçok Podcast eklentisinde olduğu gibi harici barındırma imkânı verilir. HTML 5 oynatıcılı olması, play by play analitik motoru bulunması da Buzzsprout Podcasting için ayrıcalıklardandır. SEO noktasında da yine en iyi WordPress Podcast eklentisi seçimleri belirleyici olurken kullanımları konusunda da daha kolaydan zora göre bir seçim yapılabilir. Bunların dışında sahip oldukları barındırma alan imkanları ya da geniş kitlelere yayılma konusundaki olanakları bazında da ayrımları vardır.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir