WordPress Popup Eklentisi

WordPress Popup Eklentisi

SEO uygulamaları sonucunda önemli düzeyde bir trafik oluşturulmasına karşın WordPress popup eklentisi olmaması halinde geri dönüşler oldukça azalacaktır. Kullanıcıların tekrardan siteye gelmesi için yapılabileceklerin başında popup süreçleri gelir. Açılır pencere sayesinde bir çeşit abone yapılan kullanıcıların devamlı olarak siteyi ziyaret edeceği de unutulmamalıdır. Her ne kadar bazı durumlardan ötürü itici gelse de doğru eklenti kullanımı ve süreçlerin son derece başarılı uygulanmasıyla kazanan olabilirsiniz. Web sitesinin gelişimi noktasında da e posta aboneliği son derece mühim bir meseledir. Peki, var olan süreçlerin iyi yönetilmesi adına WordPress popup eklentileri hangileridir?

En İyi 3 WordPress Popup Eklentisi

  • Popup Maker

En popüler eklentiler arasında olmasının yanı sıra birçok esnek yöne sahip olan Popup Maker rahatlıkla kullanılabilir. Hızlı bir şekilde WordPress ücretsiz popup eklentisi indirilerek kurulabilir. Editör ve ayarlar kısmından boyut, poziyon ve animasyonlar ayarlanabilir. Başlık çubukları ve diğer yapışkan popuplar ise aşağı kaydırarak görülecektir. Her popup için birden fazla tetikleyici eklenmesine izin verilmesi de kalitesini gösterir. Birçok farklı popup temaları var olurken çeşitli programlarla bir arada kullanımı da söz konusudur. Ücretsiz bir şekilde hemen kullanıma başlanabilir.

  • Popup Builder

Görsel, HTML ve Facebook ile abone formu popuplarının yaratılmasında kullanılır. WordPress popup eklentileri arasında ücretsiz olanları arasında en iyilerdendir. Popup eklentileri ve tasarımlar özelinde çeşitli ayarlamaların yapılmasına izin verilir. Ayrıca yapılacak kampanyalı durumlar için de özel efektler oluşturulabilir. Müşteri etkileşimi arttırma noktasında sahip olduğu avantajları diğerlerine kıyasla çok daha iyidir. Farklı eklentileri dahil edebilmek de söz konusudur. Google Haritalar ya da hava durumu raporlarıyla beraber sosyal medya ağları da eklenir. Ninja Forms, Gravity Forms, AWeber uyumluluğuna sahip olması da dikkatleri çeker. Önemli özelliklerinden bir başkası ise yapılabilecek veri takip durumlarıdır. Özellikle WordPress popup plugin müşteri davranışlarının analizlerinde en iyi eklentidir. Gelecekte yapılması gerekli kampanyaların geliştirilmesi ve analitik uzantı durumları çerçevesinde de kullanımı, avantajlar getirir. Lisanslı olarak da yıllık alımı yapılabilir ve çok daha detaylı imkanlarıyla kullanmaya başlanılabilir. Ancak bilinmelidir ki ücretsiz versiyonu da oldukça yeterlidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

wordpress popup eklentisi
  • Popup by Supsystic

Ücretli sürümü olmasına karşın hemen her şeyinin ücretsiz olarak da kullanılabildiği WordPress popup eklentisidir. Kişisel özgün popup tasarımları yapılabilir veya var olan tüm şablonları kullanabilirsiniz. Onclick özelliğiyle web sitenin belirli kısımlarında popup çıkması da sağlanabilir. Bu durumda önemli bir artı olarak kabul edilirken form-abonelik popup sahibi de olunması söz konusudur. Yüksek yeterlilik yapısı ve sahip olunan özelliklerin kolay ulaşılabilir olması da WordPress sitelerinde kullanımı arttıran diğer unsurlardır. İlk üç WordPress popup eklentisi bu şekilde sıralanabilirken sizlerde web siteniz için istediğinizi kullanabilirsiniz. Bunların haricinde özellikle mobil dostu olması bakımından ARI Fancy Lightbox kullanımı da yapılabilir. Ücretsiz kullanıcılara bile 24 saatlik destek sunan eklenti özelinde dokunma hareketleri desteklenir. Ayrıca farklı video programları ve uygulamaları gösterilebilir. PDF dokümanları ve Google Maps bağlantıları da gösterilebilir.

WordPress Popup Ekleme

Web sitesinin çok daha popüler hale gelmesi ya da daha doğru ifadeyle etkileşim oranını yükseltmek adına bu eklentiler kullanılmalıdır. Bütçe sorunu yaşayanlar için tamamen ücretsiz olan bu eklentileri anında indirebilir, birbirinden farklı popup tasarımlarıyla sitenizi çok daha hale getirebilirsiniz. Yükleme ve sonrasındaki bağlantı konularında herhangi bir zorluk olmadığını rahatlıkla dile getirilebilir. Hemen herkes tarafından WordPress popup süreçleri bu eklentiler aracılığıyla kolaylıkla yapılabilecektir. En basit tasarımların dahi oluşturulması söz konusu olurken daha ziyade faydalı olacak politikaların geliştirilmesi de yine popup geri dönüşleriyle mümkündür.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Pop-up Ekleti Nedir?

WordPress sitelerine gelen anlık ziyaretçilerin karşısına açılır bir pencere olarak mesaj sunmak ve ziyaretçilerin sitede daha fazla süre geçirmesini sağlamak amacıyla kullanılan eklentilere verilen isimdir.

WordPress Pop-up Eklentisi Ücretli mi?

WordPress pop-up eklentileri ücretsiz olarak eklenti kütüphanelerinde yer almaktadır. Bu sayede hiçbir ücret ödemeden pop-up eklentilerinden yararlanabilirsiniz.

WordPress Pop-up Eklentisi Neden Önemlidir?

WordPress sitelerinize gelen anlık ziyaretçileri, sürekli ziyaretçiler haline getirmek önemlidir. Bu nedenle pop-up eklentileri hayat kurtarıcı eklentiler olabilirler. Bu konuda daha detaylı bilgi için blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

WordPress Eklentileri Siteyi Yavaşlatır mı?

WordPress altyapınızda kullanacağınız eklentiler sunucunuzda yük oluşturacak ve ister istemez site hızlarınıza etki edecektir.

WordPress Sitelerine Reklam Verilebilir mi?

WordPress sitelerine reklamlar verilebilir. İster kendi oluşturduğunuz alanlar ile isterseniz de google ads yardımı ile reklamlar oluşturabilirsiniz.

Site Hızları Neden Önemli?

Site açılış hızı web sitesinin kullanıcı deneyimini doğrudan etkiler. Sıralama algoritmaları arasında yer alır ve SEO açısından çok önemlidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress'e iFrame Kodu Nasıl Eklenir?

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir