WordPress Reklam Eklentisi

WordPress Reklam Eklentisi

Kişisel ya da kurumsal web sitelerinin bir gelir kapısı dönüşmesi adına wordpress reklam alma imkanları kullanılmaktadır. Hangi sektörde ne şekilde faaliyet gösterilirse gösterilsin, reklam kazanımları söz konusudur. SEO uyumluluğuna sahip olunması, belirli bir kitleye hitap edilmesi, trafik yapısı ve istatistik analizler sonucunda hemen herkes için reklam kazanımı olabilmektedir. Web sitenin ilerleyen dönemlerde çok daha iyi noktaya gelebilmesi adına reklamlar kullanılmaktadır. WordPress reklam eklentisi ve diğer tüm detaylar bu blogda.

WordPress Reklam Oluşturma

WordPress özelinde yapılacak süreçlerde reklamlar iki farklı şekilde alınabilir. Bunlardan birincisi manuel olarak reklam kodlarının eklenmesidir. Tema üzerine yapılacak bu işlemler, doğrudan kişi tarafından düzenlenirken çok daha pratik olmasından dolayı WordPress reklam eklentisi programları kullanılmaktadır. Peki, ama bu eklentiler hangileri ve neler kazandırır?

WordPress Adsense Eklentisi

Gerek wordpress reklam ekleme gerek sonrasında yapılacak kaldırma işlemleri eklentiler özelinde çok daha kolaydır. Esnek yapılı olmasından ötürü her anlamda yardımcıdır. Popüler olan reklam eklentileri kullanılarak çok daha cazip fırsatlar yakalanabilir.

  • Ad Inserter

WordPress reklam eklentisi denilince akla gelenlerin başında Ad İnserter olmakla beraber en popüleridir. Başka bir reklam eklentisi olmaksızın uzun süre boyunca kullanılabilir, tüm özelliklere sahiptir. Reklamların nereye yerleştirileceği ayarlanır, yazı içerisinde bölgeler seçilir. Ücretsiz olarak da kullanılabilir olan reklam eklentisi içerisinde on altılı reklam sütunu vardır. Diğerlerine kıyasla yalnızca tek bir olumsuz özelliği mevcut olup o da yavaş olmasıdır. Reklam ayarları süreçlerinde beklenilir.

wordpress reklam
  • Advanced Ads

Yapılacak Ad İnsterter ile kıyaslanmasında çok daha az özellikli olup kullanımı konusunda ise avantajlıdır. Tüm temel bilgilere sahip şekilde birçok reklam ağıyla çalışması da avantajları arasındadır. Reklam rotasyonu ve reklam taslakları oluşturulur, var olan reklam yayını zaman planlaması gerçekleştirilebilir. Reklamların çok daha yüksek oranda yararlı olması adına oldukça iyi bir wordpress reklam eklentisidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

  • Adsense Plugin WP QUADS

Olabilecek tüm adsense reklamları çerçevesinde bu uygulamanın kullanımı söz konusudur. Adsense kodunun tema özelinde istenilen sayfalarda yerleştirilmesine olanak tanır. Farklı görünürlük kurallarına hakim olur. Reklam görünümü noktasında özelleştirme olanakları sağlar.  Halihazırda wordpress banner reklam eklentisi çerçevesinde geniş cihaz ağı da vardır. Reklamların telefon, tablet ya da masaüstü cihazlardan nasıl göründüğü de ayarlanabilir. Buna bağlı olarak devamlı kullanım isteyenler için caziptir.

  • Banner Ads Rotator

Bu eklenti kullanımıyla banner ve diğer reklam seçimlerinde fırsatlar yakalanır. Kolay ve esnek olmasıyla hızlı kullanımı da tercihlerinde rol oynar. Bununla birlikte harika veri istatistiklerin paylaşılması da reklamlar çerçevesinde yapılacak planların doğru şekilde olmasını mümkün kılar. Afiş girişleri yapılabilir, kod yardımıyla tüm süreçler başarılı sonuç verir. Resim banner eklemeleri noktasında da wordpress reklam özelinde kullanışlıdır. Ayrıca video ve HTML banner döndürme süreçleri amacıyla da kullanıma uygundur.

  • Popup Maker

Tam olarak reklam eklentileri olmasa da bilindiği gibi popup durumları reklamlar çerçevesinde değerlendirilmektedir. Doğru eklenti kullanımıyla ki bunlardan başlıcası popup maker olur, formlar, bildirimler, kayan yapışkanlar gibi özellikler bir arada sağlanır.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WordPress Reklam Eklentisi Nedir?

WordPress reklam eklentisi, wordpress sayfalarınıza reklam eklemek ve eklediğiniz reklamları kolay bir şekilde düzenlemek adına kullanabileceğiniz bir eklenti türüdür.

WordPress Reklam Eklentisi Nasıl Kullanılır?

WordPress reklam eklentileri, sürükle bırak şeklinde reklam yerleri düzenlemeniz ve reklamları eklemeniz mantığı ile kullanılmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

WordPress Reklam Eklentileri Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress reklam eklentileri, kod bilgisi gerekmeden reklamları düzenlemenize imkan tanır. Bu sayede sizlere vakit anlamında tasarruf sağlar ve daha güzel reklam tasarımları oluşturmanıza imkan tanır.

Adwords Nedir?

Google ads yani adwords sistemi, internet sitelerinde ya da arama motorlarında reklam vermeye olanak tanıyan bir sistemdir.

Yandex Direct Nedir?

Yandex direct, yandex reklam ağı üzerinde reklamlar vermeyi sağlayan bir sistemdir.

Kalite Puanı Nedir?

Kalite puanları, arama motorlarında verilen reklamların sıralamalarını belirleyen kriterlerdendir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir