WordPress Sayfa Kopyalama

WordPress Sayfa Kopyalama

Oldukça gelişmiş eklentileriyle bir web sitesinin kolay yönetilebilir olmasını sağlayan WordPress sayfa kopyalama işlemlerini de tek bir tıkla halletmektedir. Tüm yazıların kopyala yapıştır yaparak taşınmasına ya da bu şekilde efor harcanmasına gerek yoktur. Farklı nedenlerden dolayı sitedeki tüm sayfaların kopyalanarak korunması söz konusudur. Peki, WordPress sayfa kopyalanması neden gerekli olur?

WordPress Sayfa Kopyalama Neden Yapılır?

Herhangi bir tasarım değişikliği durumunda web sitesindeki içeriklerin kaybolmaması adına yapılır. Ayrıca blog ya da sayfanın kopyalanmasıyla bir sürü yenilikler denenebilir. Yeniliklerin sonucunda oluşan siteyle eskisi arasında kıyaslama yapılabilir. Beğenilmemesi durumunda eski sitenin tekrar getirilmesi WordPress sayfa kopyalama işleminin yapılmasıyla mümkün olur. Oldukça sınırsız gerekçelerden ötürü sayfaların kopyalanması söz konusu olurken işlemlerin belirli bir titizlikle yapılması da önemlidir.

wordpress sayfa kopyalama

WordPress Sayfa Kopyalama Eklentileri

  • Duplicate Post

Halihazırda WordPress özelinde bir sayfa ya da yazının kopyalanması için eklentiler kullanılabilir. Bunların başında ise Duplicate Post gelir. Kopyala haricinde özel seçeneklerin var olmasıyla özelleştirilmiş halde saklanması da söz konusudur. Eklentinin indirilmesi akabinde Sayfalar-Tüm Sayfalar seçimi yapılır. Sonrasında Klonla bölümüne tıklanır. Seçili yazının kopya versiyonunun ortaya çıkması anlamındadır. Yeni Taslak seçeneği ise ki hemen yanında görülecektir, seçili yazının kolon sürümünü oluşturur. Yazı editörü içerisinde bu yeni klon haldeki yazı açılır ve yayınlanabilir.

  • Duplicate Page And Post

Duplicate Page and Post isimli farklı bir eklenti aracılığıyla da yine sayfaların kopyalanması kolay şekilde yapılabilmektedir. Sayfalar seçimiyle birlikte yazılar clone me bölümünden kopyalanır. WordPress sayfa kopyalama eklentileri her an kullanıma hazırdır. Bunların haricinde eklenti kullanımı olmadan da WordPress sayfalarının kopyalanması süreçleri yapılabilir.

  • Post Duplicator

Diğer eklentilere kıyasla ihtiyaçların karşılanması adına Post Duplicator tercih edilebilir. Özel alan ve aynı zamanda sınıflandırma imkanlarının var olması da önemlidir. Ayrıca seçili yazının kopyalanma işlemleri birebir aynı olur. Herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olmadan kopyala işlemi için bu eklenti oldukça iyidir. İşlemler çerçevesinde ise uygulaması aynıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

Eklentisiz WordPress Sayfa Kopyalama

Eklenti olmadan da var olan kodun funchinos.php dosyasına yapıştırılmasıyla kopyalama sağlanır. FTP istemcisi ya da dahili WordPress editörü kullanıma uygundur. Tüm sayfalar bölümünde Duplicate butonu üzerinden yazıların kopyaları yine taslak olarak kaydedilecektir.

WordPress Site Dosyaları

Son derece önemli olan WordPress sayfa kopyası işlemleri için çok farklı yolların olduğu bilinmektedir. Yeniliklere açık olma noktasında kurumsal ve kişisel web sitelerde bu işlemler yapılır. Çok büyük emek harcanması sonrasında basit hatalarla tüm kazanımlarının kaybolmaması adına mutlaka kopyalamalar gerçekleştirilmelidir. Bunlara ilişkin olarak en iyi altyapıya sahip olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Sizlerde hemen şimdi yapacağınız güncelleme ya da değişiklikler öncesinde tüm site sayfalarını bu şekilde kopyalayarak koruma altına alabilirsiniz.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Sayfa Kopyalama Nedir?

WordPress sitenizde oluşturmuş olduğunuz sayfalarınızı ileride şablon olarak kullanmak adına kopyalama işleminden yararlanabilirsiniz. Bu sayede taslak olarak hazırlamış olduğunuz sayfanız sizlere zamandan tasarruf sağlar.

WodPress Sayfa Kopyalama Neden Yapılır?

WordPress sayfanızda daha önceden oluşturmuş olduğunuz sayfanızı aynı şekilde kopyalayarak içerisinde yer alan düzenlemeleri tekrar kullanabilir ve adeta bir şablon olarak bu sayfalardan yararlanabilirsiniz.

WordPress Sayfa Kopyalama Nasıl Yapılır?

Sayfa kopyalama işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgilerimize ulaşmak adına sizlere sunduğumuz blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentileri Neler?

WordPress sayfalarınızı daha renkli bir duruma getirmek ve istediğiniz tasarımları oluşturmak için kullanabileceğiniz eklentilerdir.

WordPress Eklentileri Ücretli mi?

WordPress eklentileri genel anlamda ücretsiz olarak kullanılabilir. Kimi eklentiler ise premim üyelikler istemektedir.

WordPress Sayfaları Yoruma Kapatılabilir mi?

WordPress sayfalarınızı ve yazılarınızı paylaşmadan önce yoruma kapalı bir duruma getirebilirsiniz. Ya da spam yorum engelleme eklentileri kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir