WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri

İçindekiler

Halihazırda en çok kullanılan web sitesi yazılımı olmasının ötesinde yararlı olması bakımından da wordpress SEO eklentileri tercih edilmektedir. SEO uygunluğu denilince akla gelen birçok ücretsiz eklenti kullanılabilirken çeşitli hizmetlerin aynı anda alınması da eklenti seçimlerini etkiler. Sizlerde kişisel ya da kurumsal web siteniz için birden fazla wordpress eklentisini aynı da kullanabilir, kolaylıkla indirerek yararlanmaya başlayabilirsiniz. Peki, WordPress en iyi SEO eklentisi hangisidir?

1- Yoast SEO

Her ne kadar kullanımı çoğunlukla zor olarak ifade edilse de benzersiz deneyim yaşamak isteyenler için Yoast ilk sıradadır. Milyonarca web sitesinin arama motorlarında daha iyi yerlerde olması amacıyla kullandığı bir eklentidir. Hem genel açıdan bakıldığında sitenin işleyişini SEO uyumlu hale getirir hem de her bir içerik parçasının SEO optimizasyonuna sahip olmasını sağlar.

Yoast SEO Faydaları;

  • Arama motorları botlarının siteyi çok daha kolay taramasını sağlar.
  • Otomatik XML site haritası oluşturur.
  • Anahtar kelime optimizasyonu gerçekleştirir.
  • Arama sonuçlarında görünen meta açıklamaları ve başlık için Snippet hizmeti alınır.
  • Okunabilirlik kontörlü sağlarken paragraf, listeleme ve alt başlık eklenmesini sağlar.
  • Sitenin iki haftada bir güncellenmesini sağladığı için Google özelinde taraması daha iyi yapılır.

2- Rank Math

Özellikle birden fazla SEO eklentisinin yapabileceklerini tek başına yapabilmesinden dolayı tercih edilen Rank Math, en fazla kullanılanlar arasındadır. Diğer wordpress SEO eklentileri üzerinden veri alımı yaparken kullanımı ise çok daha basittir. Kullanıcı dostu ve ücretsiz olurken teknik SEO detayları bulunur. İçeriklerin oluşturulması sonrasında başlık ve meta açıklamaları ayarlar. Odak anahtar kelime çerçevesinde yazıya dair öneriler belirtir. Otomatik altyazı ekler. Google Search entegrasyonuna sahip olup sade bir arayüzü bulunur.

wordpress seo eklentileri

3- All in One SEO Pack

Milyonarca WordPress web sitesinde kullanılan eklenti, online satış hizmeti veren kurumsal siteler için vazgeçilmezdir. Analiz etmemekle birlikte teknik açıdan tüm bölümlerin ayarlanmasında yardımcıdır. Sema işaretlemesi, Google Analytics ve Google Sitelink desteği bulunur. Siteyi yavaşlatan unsurların tespiti gerçekleşirken botlar engellenir, web yöneticisi araçları doğrulaması yapılır. Premium versiyonunda ise video site haritaları ve gelişmiş WooCommerce desteği söz konusudur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

Analiz Araçları

4- Semrush

Rakip analizi ve anahtar kelime araştırması noktasında en iyi wordpress SEO eklentisi olan Semrush kolaylıkla kullanılabilir. Organik trafik alımı noktasında yapılacakların neler olacağı, takip ve veri analizleriyle iyi sonuçlar elde edilir.

5- Broken Link Checker

2020 yılında wordpress SEO eklentisi denilince iç ve dış bağlantılar nezdinde Broken Link Checker akla gelir. HTTP durum kodları, bağlantı kaynağının belirtilmesi, bozuk bağlantılarının görülmesi, bağlantıların onarılması noktasında en iyi eklentidir denilebilir. Bunların haricinde Google Keyword Planner, Squirrly SEO, SEOPress eklentileri de yine ücretli ve ücretsiz sürümleriyle tercih edilebilir. Var olan WordPress en iyi SEO eklentisi seçimleriyle sizlerde çok daha kaliteli hale getireceğiniz sitelerinizin üst sayfalarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Eklentisi Nedir?

WordPress eklentileri, siteniz içerisinde yazılım, görsel ve daha kapsamlı alanlarda güncellemeler ve iyileştirmeler adına oluşturulmuş olan ek araçlardır. WordPress sitelerine eklenebilir ve kullanılabilir.

WordPress SEO Eklentisi Nedir?

WordPress SEO eklentileri, sitenizi SEO çalışmalarına uygun hale getirmek, sıralamalarda daha iyi sonuçlar almak ve optimize etmek adına kullanabileceğiniz eklentilerdir.

WordPress SEO Eklentileri Nelerdir?

WordPress sitelerinde SEO için kullanılmakta olan Yoast SEO , All in Page SEO eklentileri bulunmaktadır. Bunun haricinde site hızlandırma, görsel optimize eklentileri de bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yoast SEO Nedir?

Yoast SEO eklentisi, wordpress siteler adına SEO ayarlarını yapmak ve takip etmek adına kullanılan bir eklentidir.

Cache Eklentileri Nedir?

Cache eklentiler wordpress sitelerinin ön bellek alma işlemlerinin gerçekleştirildiği eklentilerdir.

Aksimet Nedir?

Aksimet eklentisi, wordpress sitelerine gelen spam yorumları tespit etmek ve engellemek adına kullanılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress'e iFrame Kodu Nasıl Eklenir?

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir