WordPress Slider Eklentileri

WordPress Slider Eklentileri

Halihazırda ücretli ya da ücretsiz yararlanılabileceğiniz en iyi WordPress Slider eklentileri var olmakla beraber sahip oldukları yönleriyle birbirlerinden ayrılır. Siteye en uygun slider seçimi için birçok noktanın bilinmesi ve ona uygun belirlemelerin yapılması gereklidir. Sitenin çok daha dikkat çekici bir yapıya kavuşturulması ve etkileşim düzeyinin yükseltilmesi adına kullanımı şarttır. SEO özelinde de olmazsa olmazlar arasında bulunup eğlenceli bir site havası yaratması bakımından kendisini gösterir. Çeşitli özelliklere sahip eklentilerin sayısı oldukça fazla olmakla beraber sizlere en iyi Worpdress Slider eklentileri hangileri, bunun bilgisini vereceğiz.

MetaSlider

Ücretsiz olmasına karşın en iyi WordPress premium slider eklentileri ile arasında çok büyük farklar yoktur. Oldukça kullanışlı yapıda olup en popüler slider eklentisi olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Dört farklı slayt gösterisini desteklediği bilinir. Her zaman için tüm web sitelerde kullanılabilir.

Smart Slider 3

Mümkün olması pek düşünülemez slaytların oluşturulmasında kullanılan Smart Slider 3 en iyi WordPress Slider eklentileri arasında önemli yere sahiptir. Sezgisel farkındalığı konusunda en iyisidir. Ayrıca SEO optimize edilmiş yapısıyla tam uyumlu çalışır. Herhangi bir WordPress temasıyla uyumlu olarak kullanılabilir.

Social Slider Widget

Diğerlerinden farklı olarak instagram gönderilerinin gösterilmesi noktasında yardımcıdır. Yazılarda ya da ilgili sayfaların haricinde istenilen diğer yerlerde de kısa kod kullanımı yoluyla gösterilmesini sağlayan bir Slider eklentisidir.

wordpress slider eklentileri

Ücretsiz WordPress Eklentileri

Video Slider Carousel

Özellikle ücretsiz özellikli en iyi WordPress video slider eklentisi olmasıyla bilinir. Duyarlı olup mobil cihazlarda da hiçbir sınırlandırma olmadan çalışır. Çarpıcı video slider oluşturma noktasında yüksek performanslıdır. Buna ilave olarak programlama bilmeye gerek de yoktur. Hemen herkes tarafından slider eklentisi zahmetsiz bir şekilde kullanılır, kısa zamanda özelliklerinin tamamı anlaşılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

Royal Slider

Duyarlı kaldırma galeri ve Navigasyon alanında en iyilerden olup ücretlidir. Yapısı çok daha kapsamlı olurken profesyonel sitelerde çoklukla tercih edilir. HTML içerik slider eklentisi olarak da yararlanılan Royal Slider en iyi WordPress slider eklentileri arasında fark yaratır. Özellikleri şu şekilde sıralanır;

  • Dokunmatik slider Navigasyon ve HTML içerik slider imkanları bulunur.
  • Mobil uyumlu olmakla beraber özel slayt gösterileri hazırlanır.
  • CSS3 afiş döndürücüler yaratılabilir, kullanılabilir.
  • Resim ve video olanakları olup kullanımı ücretlidir.

Slider Pro

Hem profesyonel hem de daha zarif yapılı slider örnekleri oluşturmak isteyenlere tavsiye edilen ücretli Slider Pro özelliklerinde yok yoktur. Temiz yönetici paneli kullanımı ve sezgisel arayüzü vardır.

Super Carousel

Değerlendirildiğinde en iyi wordpress slider eklentileri listesinde bulunan Super Carousel imaj ve içerik yönetim sistemi bulundurur. Görüntü ve içerik slider eklentisi olarak tanınırken posta ve özel posta ile Taksonomi destekler. Ayrıca Youtube, RSS Feeds ve Flickr destekleme olanaklarıyla da oldukça kapsamlıdır. Dahili şablon sistemi söz konusu olduğu gibi filtreleme tercihinde bulunarak çok daha hızlı ve kolayca özelleştirmeler yapılmaktadır.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

WordPress Eklentileri Ücretli mi?

WordPress eklentilerini ücretsiz ya da ücretli bir şekilde kurmanız mümkündür. WordPress eklenti lütüphanesinden tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

WordPress Eklentileri Kullanmak Avantajlı mı?

WordPress eklentileri web sitenizin ihtiyacı olan konularda sizlere kolaylık sağlar. Bu sayede web sitenizi görsel, teknik ve SEO gibi konularda ileri taşıyabilirsiniz.

WordPress Slider Eklentisi Nedir?

WordPress slider eklentileri, sayfalarınızın içine sliderlar eklemenize olanak tanır. Bu sayede daha dikkat çekici içerikler üretebilir ve sayfanızı geliştirebilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir