WordPress Tema Yükleme

WordPress Tema Yükleme

Kişisel veya kurumsal olarak kullanılabilecek web siteler özelinde wordpress tema kurulumu nasıl yapılır sorusu öneme sahiptir. Çünkü WordPress hesabı özelinde yapılacak ilk işlem olurken farklı şekillerde kurulumlar tamamlanır. WordPress Admin panelinden son derece kolay bir şekilde tema kurulumu gerçekleştirilebileceği gibi FTP kurulum süreçleri de söz konusudur. Ayrıca yine WordPress Zip tema kurulumu nasıl yapılacağının bilinmesi de istenebilir. Peki, bu kurulumlara dair süreçler nasıl başlar? İşte WordPress tema yükleme ile ilgili tüm detaylar bu blogda.

WordPress Panel Tema Kurulumu

Halihazırda diğer yazılımlara göre her şeyin panel üzerinden yapılabilmesine olanak sağlaması WordPress kullanımını arttırmaktadır. Eklentilerin kullanılması ya da süreçlerin dizinler üzerinden tamamlanması yardımcıdır. Var olan wordpress tema kurulumu admin paneli üzerinden tema dizininden gerçekleşir. Hem de ücretsiz binlerce temanın bulunması da ayırt edici özellikleri arasındadır. Var olan kişisel isteklere göre seçimler yapabilir, konulara göre uygun temalar belirlenebilir. WordPress Admin Paneli tema kurulumu şu şekildedir;

  • Panel girişi sonrasında sol kısımda Görünüm seçeneğinden Temalar sayfasına girilir.
  • Yeni Ekle denilerek tema seçimi yapılır.
  • Var olan temaların üzerine gelinmesiyle “Kur” görülecek olup hemen yeni bir işlemle süreçlere onay verilir.
  • Mevcut olan özellik filtresi sayesinde ne tür bir tema seçilmek istendiğine göre yardım alınabilir, hangi temaların daha uygun olduğu görülebilir.
  • İşlemler sonucunda dakikalar içerisinde tema kurulumu tamamlanır ve kullanılmaya başlanır.
wordpress tema yükleme

WordPress Zip Tema Kurulumu

Siteye uygun olması düşünülerek özel satın alınan WordPress tema kurulumu zip dosyasıyla gerçekleşir. Ücretli temaların WordPress tema dizininde olmadığı bilinirken burada temanın satın alındığı firma üzerinden bir zip dosyası gönderilir. WordPress zip tema kurulumu şu sırayla yapılır;

  • Bilgisayara zip dosyası indirilirken sonrasında tema yükle kısmına girilir.
  • Alt bölümden dosya seç tıklanır ve bilgisayardaki zipli dosya seçilir.
  • Yandaki hemen yükle kısmından işlem yapılır ve tema gönderimi sağlanır.
  • Sonrasında yüklenen tema için etkinleştir başlatılır.
  • Kurulumu tamamlanan wordpress zipli tema kullanılır.

WordPress FTP Tema Kurulumu

Var olan wordpress tema kurulumu seçeneklerinden FTP yüklemesi de sorunsuz gerçekleştirilmektedir. Masaüstüne çıkartılan zip formatlı tema dosyası açılır. FTP bağlantı programı olan Filezilla bu amaçla kullanılabilir olurken FTP bilgileri girilir. Sunucu dizinine bağlanıldıktan sonra Pleks panel için “httpdocs-wp content-themes” dosyası içine tema klasörü gönderilir. Cpanel özelinde de yine themes içinde var olmalıdır. Ardından panel üzerinden Görünüm kısmından Temalar açılır. Buradan yükleme yapılarak wordpress FTP tema kurulumu tamamlanıp kullanıma geçilir. Buna dair işlemlerin zahmetsiz gerçekleştirildiği söylenebilirken yine de bazı püf noktaları olduğu unutulmamalıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

Farklı yöntemlerle wordpress tema kurulumu nedir ve ne şekilde yapılır cevaplanmış olur. Sitenin yüzü olduğu gibi nasıl bir site hayal ediliyorsa temayla anlatılmak istenende odur. SEO çerçevesinde kullanıcı dostu olmasına dikkat edilir. Pratik yapısı ve işleyişlerde sağladığı alternatifli farkları da bir temadan beklentileri açıklar niteliktedir. WordPress tema yükleme işlemi hakkında tüm detayları sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Tema Nedir?

WordPress siteleriniz adına kendiniz oluşturabileceğiniz ya da dış kaynaklardan tedarik edebileceğiniz web sitenizin genel görünümünü etkileyecek olan görsel düzenlemelere tema denilmektedir.

WordPress Temalar Ücretli mi?

WordPress temaları ücretsiz ya da ücretli olarak bulunabilmektedir. WordPress tema kütüphanesi üzerinden ücretsiz olarak istediğiniz temayı kurabilirsiniz. Ayrıca tema satın alma siteleri üzerinden istediğiniz ücretli temayı da sitenize kurmanız mümkün.

WordPress Temaları Nasıl Olmalıdır?

Web sitenize yükleyeceğiniz temalarınız, sitenizin içeriklerine ve genel düzenine uygun olmalıdır. Ayrıca SEO uyumlu bir tema seçerek sitenizi arama motorlarında daha görünür kılabilirsiniz.

Backlink hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir