WordPress Temaları

WordPress Temaları

Sizde en yeni ve en iyi WordPress tema tarzına sahip olmak ister misiniz?Her ne kadar yapılan işin yansıtılması ve hizmet kalitesi önemli olsa da WordPress temaları özelinde görünümde son derece değerlidir. Blog ya da var olan işletmenizin değerlerini en iyi yansıtacak tema seçimiyle sizlerde çok daha özgün bir yapıya sahip olabilirsiniz. Amacın anlatılması, pratiklik açısından çok daha cazip olması ve kullanılabilir durumlar tema seçimlerini etkiler. Birbirinden farklı öne çıkan hususlarıyla en iyi ücretsiz WordPress temaları 2020 yılında da adından söz ettirmeye devam ediyor. Peki, sizce hangi temaların kullanımı çok daha iyi bir seçim olacaktır?

WordPress Ücretsiz Kurumsal Tema

Kurumsal değere sahip internet siteleri için akla ilk gelen tema seçimleri mobil özelliğe sahip olması, hızlı sayfa açılma imkânı bulunması ve kullanım kolaylığıdır. Arama motorları üzerinden gelen ziyaretçilerin isteklerine daha kolay ulaşabilmesi tema pratikliğiyle sağlanabilir. Bu durum ise WordPress temaları arasında yapılabilecek seçimlerde en etkili hususların başında gelir.

  • Avada

Ücretsiz olmasının yanı sıra sahip olduğu 1.93 s yüklenme süresiyle tercih edilebilir. Var olan WordPress tema seçenekleri arasında ilk sıralarda kendisini belirtmek yanlış olmayacaktır. Masaüstü performansı çok daha iyi olmakla beraber kullanım kolaylığı, teknik destek ve buna ilave olarak ücret konularında tam nota sahiptir. Hızlı bir başlangıç yapmak isteyen site sahipleri için mobil uyumlu özelliğiyle Avada teması kullanılabilir. Fusion eklentisi var olurken CSS 3 animasyonları da diğer mega menü modelleriyle eklenir.

  • Enfold

Avada sonrasında tercih edilebilecek WordPress tema 2020 için Enfold oldukça iyidir. Popüler temalar arasında olmasıyla kullanıcı dostu özelliği gelişmiş bir yapı sunar. Yüklenme süresi 974 ms olmakla beraber Google sayfa hızı değerlendirildiğinde masaüstü skoru 97, mobil skoru ise 73 olarak ölçülmüştür. Daha çok kurumsal siteler için ücretsiz WordPress temaları arasında listelenir. Online satış, rezervasyon işlemleri veya video-oyun durumlarında hızlı yükleme olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Wp-Admin Adresi Yolunu Değiştirme

wordpress tema
  • Zerif Lite

SEO destekli olup ücretsiz temalar WordPress nezdinde çokça ismi duyulmaktadır. Freelance çalışanlar için cazip olmasının ötesinde paralaks efekti vardır. Güzel fotoğraflama açısından da en değerli temadır.

  • Zıllah

Görsel ya da videonun arka planda kullanılmasını imkanlı hale getiren WordPress teması aynı zamanda ultra hızla yükleme süresiyle dikkatleri çeker. Avada kadar kullanıcıya sahip olup ücretsiz ve mobil uyumlu olması da tercihleri beraberinde getirir. Blog açmak isteyenler için en ideal WordPress teması olduğunu söylemek de yanlış değil. Çok dilli web site oluşturmak isteyenler içinde daha iyisini yoktur.

  • Astra

WordPress ücretsiz temaları özelinde ilk beşte kendisine yer bulan Astra, yüklenme hızı bakımından iki saniyenin altındadır. Google tarafından istenilen birçok özelliği barındırır. SEO açısından sıkıntılı olmamakla beraber mobil cihazlardan da kullanımı rahattır. Var olan girişlerin ardından ziyaretçilerin çıkış süreleri de oldukça uzatılabilir. Bununla birlikte kolay hareket etme bakımından da Astra temalı sitelerin avantajları çok daha fazladır.

Ücretsiz WordPress Temaları Seç

Birbirinden farklı ücretsiz WordPress temaları arasında yapılacak seçimlerle sitenizi çok daha yüksek albenili hale getirebilirsiniz. Tema seçimlerinde belirli özellikler kriter olurken sitenin ne amaçla kullanılabileceği de son derece önemlidir. Görsellerin ağırlıklı olacağı sitelerde daha farklı temalar kullanılması gerekirken hız ya da pratik hareket veya mobil uyum bazında da değişkenlikler söz konusudur. Tüm bu hususlara bakılarak en iyi ve doğru ücretsiz tema seçimi gerçekleştirebilir. Ayrıca çok daha farklı ve özgün yollara girilebilirken binlerce seçenek arasında kullanımlarda WordPress sistem kalitesini gösterir.

SEO Destek kategorisi yazılarımız ile Google’da sitenizi en üst sıraya taşıyın!

WordPress Temalarını Kurmak Ücretli Mi?

WordPress üzerinden sunulan temaları kurmak ve bu temalar üzerinden sitenizi inşa etmek çok basittir. Kimi temalar tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulurken kimi temalar için belli ücretlerin ödenmesi ve tüm özelliklerinin açılması gerekir.

WordPress Temaları Nasıl Yüklenir?

WordPress içerisine girdikten sonra, sol sütünda yer alan “Görünüm” kısmından temalar bölümüne gidebilirsiniz. Bu temalar bölümünden var olan bir temayı ekleyebilir veya “Yeni Ekle” diyerek wordpress üzerinde ki temalardan birini seçip kolayca etkinleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Malware Redirect Hack Nedir? Nasıl Tespit Edilir?

En İyi WordPress Temaları Hangileridir?

İlk olarak sitenizi ne amaçla kullandığınız önemlidir. Sitenizi temel belli bir amaca oturttuktan sonra “Yeni Tema Ekle” kısmından istediğiniz temayı arayabilir ya da blog yazımızda sizlere sunmuş olduğumuz en iyi temalar arasından birini seçip ekleyebilirsiniz.

WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

WordPress siteleriniz için tema seçerken, temanın temiz kod yapısına sahip olmasına ve site hızlarınıza olumsuz etki etmemesine dikkat etmelisiniz.

WordPress Tema Satın Alınabilir mi?

WordPress siteler için özel olarak oluşturulmuş olan temalar themeforest gibi siteler üzerinden alınabilir.

WordPress Temalar Site Hızı Etkiler mi?

WordPress sitenize yüklediğiniz temalar site hızınıza direkt olarak etki etmektedirler.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir