WordPress Üyelik Eklentileri

WordPress Üyelik Eklentileri

Ücretli ve ücretsiz olarak ayrılan wordpress üyelik eklentileri çeşitli imkanları da beraberinde getirir. Siteye kullanıcıların üye olmasıyla daha fazla giriş yapmaları sağlanırken çeşitli olanaklardan yararlanma da bu şekilde olur. Web sitenize kayıt olan kullanıcıların sayısal karşılığı da vardır. Bu işlemlerin güvenli gerçekleşmesi, hızlı ve zahmetsiz olması, ileriye dönük hatalı durumların ortaya çıkmaması da doğru üyelik eklentileri kullanılmasına bağlıdır. Peki, en iyi WordPress üyelik eklentisi hangisi?

User Role Editor

Kayıtlı kullanıcıların yetkilerin kontrol edilmesi, düzenleme yapılması ve bu alanda çeşitli kısıtlamalara gidilmesi söz konusu olurken User Role Editor ücretsiz eklentilerdendir. Ortam eklemelerine izin verir ya da üyelerin daha yetkili olmalarını da sağlayabilirsiniz.

Members

Kullanıcılar, roller, yetenekler tam olarak kontrol altında tutulurken ücretsiz wordpress en iyi üyelik eklentileri arasında Members yerini almıştır. Ayarlar sayfası açılarak buradan üyelere verilecek roller belirlenir. Roller geri alınır ya da kullanıcı grubundan çıkarma dahi yapılabilir. Dakikalar içinde indirilmesi ve çalıştırılması söz konusudur.

User Switching

Var olan WordPress en iyi üyelik eklentisi olarak ücretsiz şekilde kullanılabilir durumdadır. Diğerlerine kıyasla çok daha basit ve pratiktir. Hesapların çok sık değişimi olması durumlarında en rahat kullanılabilecek eklentidir.

New User Approve

Siteye kayıt olan üyelerin doğrudan işlemlere başlayıp başlamaması belirlenebilir. Üyelikler sitenin kendi adresi üzerinden de yapılmak durumunda değildir. Var olan bu eklentinin kurulması ve kullanılmasıyla hesapların doğrulanmadan kullanımı söz konusu olmayacaktır. Site güvenliği açısından önemli bir özellik olup site yöneticisinin onay vermediği durumlarda kullanıcıların dahil edilmeleri olmaması adına tercih edilir.

wordpress üyelik eklentisi

User Submitted Posts

Ücretsiz bir şekilde kullanımı söz konusu olup WordPress en iyi üyelik eklentilerinden olan User Submitted Posts aktiflik sağlar. Var olan üyeliklerin ardından kullanıcıların siteye içerik göndermesini mümkün kılar. Böylelikle kullanıcılar aynı zamanda sitenin ilerlemesine katkı yapar. Etkileşim söz konusu olurken çeşitli sayfalarda istediğiniz kullanıcıların düzenli içerikler yazması da ayarlanabilir. İçeriklerin zenginleştirilmesinin yanı sıra bunlara uygun SEO yararlı dosya ve resimler talep edilebilir. Kategoriler oluşturulabilir ve site birlikte daha iyi noktalara getirilebilir. Basitliğin önüne geçmesi adına iyi bir eklentidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress E-Ticaret Temaları

PHP Login and User Management

Kontrol paneli üzerinden kullanılabilir olup en iyi ücretli üyelik eklentilerinden kabul edilir. Sadece oturum sahibi kullanıcılar özellikleri görür. Var olan panel üzerinden şu işlemler yapılabilir;

  • Kullanıcı seviyelerinin değiştirilmesi,
  • Yeni kullanıcıların eklenmesi,
  • Kullanıcı listelerinin görüntülenmesi,
  • Erişim mesajlarının görüntülenmesi, postaların özelleştirilmesi
  • Kullanıcılara ait şifrelerin sıfırlanması yapılabilmektedir.

Kayıt alanlarının özelleştirmek ya da sosyal medya hesaplarının kullanımı adına da yine oturum açılmasıyla eklenti kullanılabilir. Kullanıcılar için sayfalarda güvenlik var olurken “Are You Human-Sen insan mısın? Kayıt doğrulaması da vardır. Son derece risksiz bir şekilde bu eklentinin kullanılmasıyla sitenin hızlı bir şekilde üyelik kazanması sağlanır. Tereddüt etmeden WordPress en iyi üyelik eklentileri arasında bulunmasından ötürü kullanıcıların üyeliklerini gerçekleştireceği de rahatlıkla söylenebilir. Ayrıca WordPress sitenizin güvenlik eklentilerini kurarak kullanıcılara daha güvenilir bir deneyim yaşatabilirsiniz.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

WordPress Üyelik Eklentisi Nedir?

WordPress üyelik eklentileri, wordpress tabanlı web sitelerinize üye kaydı yapılabilmesini ve üyelerin kendi profillerini oluşturabilmesine olana tanıyan eklentilerdir.

WordPress Üyelik Eklentileri Ücretli mi?

WordPress üyelik eklentileri ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Ancak daha detaylı ve kapsamlı hizmetler sunan eklentiler genellikle ücretli olarak sunulmaktadır.

En İyi Üyelik Eklentileri Nelerdir?

WordPress siteleri için oluşturulmuş olan üyelik eklentilerinden en bilinenleri Restrict Content Pro, LearnDash ve s2Membet eklentileridir. Bu konuda daha detaylı bilgilere ve daha kapsamlı eklenti listesine blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir