WordPress Ziyaretçi Sayacı

WordPress Ziyaretçi Sayacı

Genellikle birçok SEO faaliyetinin yapılarak kazanılan kullanıcılarla ilgili wordpress ziyaretçi sayacı kullanımları değişkenlik göstermektedir. Birçok farklı sayaç var olmakla birlikte birbirinden farklı yararlara sahip sayaçların birlikte kullanımıyla çok daha önemli kazanımlar alınır.

WordPress Sayaç Kodu Ekleme

Doğrudan Google Analytics üzerinden birçok veri kazanımı olurken aynı zamanda wordpress ziyaretçi sayacı eklentisi olarak da alternatifler vardır. Ancak bilinmelidir ki farklı araçların bir arada kullanımı, verilerin kontrol edilmesi ve karşılaştırılmaları bakımından değerlidir. Unutulmamalıdır ki bir wordpress sitesi için en önemli hususların başında verilerin doğru okunması gelir. Aksi durumda yapılacaklar bilinemez, sitenin kullanım kalitesi giderek kötü hale gelir. Bunun olmaması için wordpress ziyaretçi sayacı ekleme noktasında da bazı hususlara dikkat edilmelidir. Sizlere belirteceğimiz sayaç eklentilerini birlikte kullanarak çok farklı istatistik alımları sağlayabilir, böylelikle daha profesyonel şekilde site işleyişini mümkün kılabilirsiniz.

  • Jetpack Eklentisi

Son derece popüler bir WordPress eklentisi olmakla beraber Jetpack, sayaç özellikleri noktasında da iyilerdendir. Temel özellikleri arasında sayaç okuma var olurken gün içerisinde hangi yazıların okunduğu, hangi kaynaklardan ziyaretçilerin siteye giriş yaptığı görülebilmektedir. Bunların dışında günlük, haftalık ve toplam ziyaretçi verileri de vardır. Özellikle çok yüksek ziyaretçi rakamlarına sahip siteler için kullanışlıdır. Gün sonunda alınan hit durumları ve genel veri ayarlamaları da pratik şekilde yapılabilmektedir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olması, eklenti olarak sayaç okuma dışında da kullanılabilir olması Jetpack tercihini kaçınılmaz hale getirmektedir.

wordpress ziyaretçi sayacı
  • Slimstat Analytics

Çok fazla bilinmemesine karşın gelişmiş bir sayaç eklentisi olan Slimstat Analytics Jetpack ile birlikte kullanılmalıdır. Özellikle Google Analytics ile farklı yönlere sahip olması, daha gelişmiş özellikler sunması da tamamlayıcı öğe olarak tanımlanmasını beraberinde getirir. Bir IP adresinin siteye kaç kere girip çıktığı hangi cihazların bu süreçlerde kullanıldığı, hangi çözünürlükle siteye girişler yapıldığına kadar her konuda sayaç hizmeti verir. Var olan wordpress ziyaretçi istatistik özelinde en iyisidir. Siteye giriş yapan cihazların işletim sistemlerine kadar görülebilirlik vardır. Ayrıca giriş günleri, haftalık periyotlar ve toplam analizler çerçevesinde de kullanışlıdır. Yapılacak wordpress ziyaretçi sayacı eklentisi açısından oldukça kullanışlı olması, çok ayrıntılı imkanların sunulması da hemen kullanımına etki etmektedir. Sizlerde eklentiyi indirilerek faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ücretsiz WordPress Canlı Destek Eklentileri

Slimstat Özellikleri Neler?

  • Dışarıya giden tıklamalar gösterilir.
  • En çok okunana içerikler gösterilir.
  • En çok gezilmiş kategoriler gösterilir.
  • İstenilen ülkelerden gelen veri paylaşımları gösterilir.
  • Siteye giriş yapan kullanıcıların konumları gösterilir.

Google Araçları

  • Google Analytics

Mevcutta eklentiler üzerinden süreçler yönetilirken wordpress ziyaretçi sayacı ekleme noktasında destekleyici en önemli unsur Google Analytics verileri olabilmektedir. Eklenti olarak siteye yük olmadığı gibi işlemlerin uzaktan yapılması söz konusudur. Etkin kullanıcı sayısı, masaüstü ve mobil giriş durumları, en çok yapılan yönlendirmeler, en fazla trafik getiren sosyal kanallar ya da en çok kullanılan anahtar kelimeler çerçevesinde yararlanılacak ilk unsurdur. Bu üçlünün bir arada kullanılmasıyla wordpress ziyaretçi noktasında herhangi bir sıkıntı çekilmeyeceği, verilerin son derece güvenli şekilde alınabileceğini söylemek yanlış olamayacaktır.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

Ziyaretçi Sayacı Nedir?

Ziyaretçi sayacı, siteye gelmiş olan kullanıcıların sayısını canlı olarak gösteren bir sayaçtır. Bu sayaç sayesinde sitenin anlık ve toplam ziyaretçi sayıları kullanıcılara yansıtılabilir.

WordPress Ziyaretçi Sayacı Nasıl Eklenir?

Ziyaretçi sayacı eklemek için eklentilerden yararlanmak mevcuttur. Ayrıca özel kodlamalar ile de ziyaretçi sayacı eklenmesi yapılabilmektedir.

WordPress Ziyaretçi Sayacı Eklemenin Faydaları Nelerdir?

WordPress ziyaretçi sayacı sayesinde sitenizin popülerliğini kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz. Böylece kullanıcılarınızın dikkatini çekmiş olursunuz.

Google Analtyics Nedir?

Google analytics, web sitelerinizin tüm trafiklerini takip edebileceğiniz, site yollarını gözlemleyebileceğiniz ve raporlar oluşturabileceğiniz bir google aracıdır.

Yandex Metrica Nedir?

Yandex metrica, web siteleriniz adına trafik izleme işlemlerini yürütecek olan bir analiz servisidir.

SEO Analiz Araçları Nedir?

SEO analiz araçları, web siteleriniz ile ilgili tüm analizlere ulaşabileceğiniz sistemlerdir. Ahrefs, Semrush ve Moz gibi sistemler ile analizler yapabilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir