WP Fastest Cache

WP Fastest Cache

Kişisel ya da kurumsal olan tüm web sitelerin çok daha hızlı performanslara sahip olmasını sağlayan wp fastest cache birçok faydayı da beraberinde getirir. Eklenti hemen indirilebilirken site hızının artmasıyla arama motorları taramalarında çok daha ön sıralara çıkılmaktadır. Trafikteki büyük artışların doğal yolla kazanılması adına bu eklentinin katkısı büyüktür. Peki, Wp Fastest cache kullanımı nasıl olur? WP Fastest Cache ayarları

Wp Fastest Cache Eklentisi Nedir?

Kolaylıkla wp özelinde var olan eklentiler bölümünden indirme yapılabilir. Ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı sürümü var olmakla beraber wp fastest cache Premium bir kerelik fiyatla satın alınır. Tüm lisans ve destek hizmetleri her zaman için geçerli olmaktadır. Eklentinin yüklenmesi sonrasında etkinleştirme işlemi sol bölümden yapılır.

Eklenti içerisinde Wp Fastest Cache Seçenekleri açılacaktır. Burada tık konulmasıyla kullanıma başlanır ve herhangi bir zorluk olmaması adına da dil bölümünden Türkçe seçilir. Ardından ön yükleme, mobil, mobil tema, yeni yazı, update post, css ve js bölümleriyle tarayıcı önbellekleme durumlarının nasıl olup olmayacağı düzenlenebilir. En alt kısmında Gönder bölümüne tıklayarak seçimler kaydedilir.

Wp Fastest Cache Premium

Ücretli seçimiyle çok daha detaylı bir kullanım yapılabilir. Birçok farklı özelliğin sahibi olmak için Premium husus önemlidir. Bunların başında Widget Cache gelir. WordPress sitesinde bulunan kullanılan bileşenleri sabit sayfasına dönüştürür. Bu durum ise veri tabanı özelinde yapılan sorgulamaları minimum seviyeye düşürür. Böylelikle sitenin açılış hızı çok daha kısa sürede olur. Bekleme durumları olmamakla beraber hızlı yüklemeyle kullanıcıların çıkmaktan vazgeçmelerinin önüne geçilir. Her sayfanın daha hızlı açılabilmesi için wp fastest cache ayarları çok iyi bilinmeli ve gerektiği şekilde yapılmalıdır.

wp fastest cache ayarları

Wp Fastest Ayarları Neler?

  • Önyükleme

Var olan wp fastest cache kurulumu ardından birçok husus kendisini gösterir. Site içeriğinin önbellekte oluşturulması söz konusudur. Önyükleme yapılabilecek sayfaların seçimleri gerçekleşir. ana sayfa, yazılar ya da kategoriler kısmı vardır. Dakikada kaç adet sayfanın oluşturulması belirlenir. Normal barındırma paketlerinde bu kısım 4 ile 6 olarak işaretlenir. Ancak VPS kullanımı halinde 10 ya da daha üstü olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Video Ekleme

  • Mobil ve Mobil Tema

Günümüzde çokça görülen mobil girişler için önbellek oluşturulması anlamına gelir. Ücretli sürümle gelmekle beraber doğru tema seçimiyle şablonlar kullanılabilir.

  • Yeni Yazı

Site için oluşturulan yeni yazıların sonrasında cache sistemi özelinde yapılacak yenilik veya değişiklikleri ifade eder. Bu kısımdan tüm önbellek silinebilir ya da kategori veya etiketlemeler değiştirilebilir. Bunun dışında Update Post bölümünden de yazıların güncellenmesi yapılır. Ekstra alanların kaldırılması ya da satır sonları girintilerinin oluşmaması adına HTML küçültme yapılabilir. Ekstra küçültme özelliği ise yalnızca Premium sistemde vardır.

  • CSS Ayarları

CSS dosyaların küçültülmesiyle sitenin hızı yükseltilebilir. Daha hızlı açılış sağlanabilir. CSS küçült ekstra ise yalnızca ücretli sürümde vardır. Siteye dair yapılan isteklerin azaltılması adına CSS birleştir söz konusudur.

  • JS Ayarları

Sitenin açılışı süresinin en aza indirilmesi adına JavaScript dosyaların küçültülmesi de bir başka seçenektir. Eklentiyle birleştirme ya da Gzip sıkıştırma yapılabilir. Son derece detaylı olmasının ötesinde Wp fastest cache eklentisi birçok işlemin tek tıkla yapılarak devam ettirilmesi mümkün kılar. Yüksek bir düzeye çıkarılan açılış hızıyla diğer sayfaların görüntülenmesi de çok daha fazla olacaktır. Ayrıca geri dönüşlerin alınması kazanılacaktır. Daha kısa zamanda arama motorları taramasıyla sitenin üst sayfalarda kendisine yer bulması da kaçınılmaz olur. Sizlerde siteleriniz için mutlaka bu eklentiyi indirerek açılış noktasında kazanımlar elde edebilirsiniz.

WordPress Dersleri kategorimiz ile hızlandırılmış WordPress eğitimi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WP Fastest Cache Nedir?

WP Fastest cache wordpress sitelerine eklenti olarak kurulabilecek olan bir uygulamadır. Sitelerin daha hızlı açılmasını ve hızlı cache almasını sağlayarak kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunar.

WP Fastest Cache Neden Kullanılmalıdır?

WP Fastest cache özellikle çok sayıda ziyaretçi alan siteler için hayati önem taşımaktadır. Sitenizez ne kadar çok kişi girer ise siteniz o kadar CPU ve RAM harcar. Bu da sitenizin daha yavaş açılmasına ve yüklenmesine neden olur. Bu gibi bir problemle karşılaşmamak için wp fastest cache ideal bir uygulamadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WordPress Tema Türkçeleştirme

WP Fastest Cache Ücretli mi?

WP fastest cache eklentisinin ücretli bir sürümü olduğu gibi ücretsiz bir sürümüde bulunmaktadır. İki sürüm arasında sunulan özellikler açısında farklar bulunur. Kendi tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir