Yandex Haritalara Kayıt

Yandex Haritalara Kayıt

Firmanız Yandex Haritalar uygulumasında var mı? Halihazırda günümüzde online yapılacak birkaç işlemle çok daha yüksek kazanımların sahibi olunabilirken Yandex harita için firmanın eklenmesi de bunların başında gelir. Çok daha kolay bir şekilde kullanıcıların doğru aramalar yaparak firmanızı bulmasını sağlayabilir, potansiyel müşterilerinizi çekebilirsiniz. Kurumsal olma açısından da değerli olurken hemen Yandex üyeliğine sahip olunmasıyla işlemlere başlanır.

Yandex Haritalar Firma Ekleme

Adres, iletişim bilgileri ve çalışma saatleriyle birlikte şirkete dair tüm verilerin kolay erişime açık olması için Yandex haritalar oldukça iyi bir seçimdir. Günümüzde birçok işletme için olmazsa olmazlar arasında yer alması da getirilerin ne kadar büyük olduğunu gösterir. Sizlerde hemen Yandex haritalara firma eklemesi yaparak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Konumunuzun ziyaretçilerle paylaşılması ve firmaya ait bilgilerle görsellerin çıkması da çok daha güvenilir olduğu izlenimini vermektedir. Hem telefon hem de Navigasyon cihazları için geçerli olan bu durum için ücret ödemeleri söz konusudur. Hemen Yandex haritalar bölümünden firma ekleme yapabilir, var olan hataların düzeltilmesi istenebilir. Yandex kullanıcı hesabıyla süreçler gerçekleşirken cihazlarla potansiyel ziyaretçilerin çok daha kolay bir şekilde firmanızı bulmalarını da sağlayabilirsiniz.

Yandex Firma Ekleme Avantajları

  • Firmanın müşteri kitlesi arttırılır, çok daha hızlı bir şekilde etkileşim olanağı yaratılır.
  • Kurumsal açıdan değerlendirildiğinde hem profesyonel hem de güvenilir bir firma olduğu gerçeği yansıtılır.
  • Saygın bir yer elde edinilmesiyle kolay ulaşım hali ortaya çıkarılır.
  • Firmaya dair tüm bilgilerin verilmesiyle müşteriler için iletişime geçme zahmetinden kurtulmuş olunur.
  • Süreklilik taşıması ve her an kullanıma açık olması da firma bakımından bir başka avantajdır.
yandex haritalar

Yandex Rehber Kurum Ekleme Süreci

Yandex özelinde rehbere firmalarınızı da ekleyebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak sağ-üst bölümden giriş yapılır. Yandex firma ekleme amacıyla giriş yapılırken hesabın oluşturulmasına da hemen başlanabilir. Dakikalar içerisinde Yandex hesabı alabilir ve sonrasında mail ile birlikte tüm Yandex hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Son derece çok kullanılan konum ekleme sayesinde işletmenin çok daha kolay bulunabilmesi sağlanır. Hesap dışında Yandex kurumlar için mail hesabından da giriş yapılabilmesine olanak tanınır. Ardından ise yeni kurum ekleme seçilir. Çıkacak formdaki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması istenir. Var olan Yandex yer ekleme özelinde rehber bilgileri kullanılır. İsim, adres, telefon, işletmenin hangi faaliyet alanında olduğu ve varsa web sitesi belirtilir. Yandex haritalar özelinde konum paylaşımı yapılır. Çalışma saatleri bile hemen ilave edilebilir. Bununla birlikte rehber ekleme sürecinde doğrulamalar Yandex veri tabanına göre gerçekleşir. Bilgilerin eşleştiği firma taraması yapılır. Yetki durumunun doğrulanması talep edilebileceği gibi yeni kurum bilgilerine dair süreçler onay bekleyenler sekmesinden takip edilir. Onayla butonuna tıklanmasıyla birlikte kurumun hesaba bağlanması için arama yapılır ve özel bir kod verilir. Böylelikle Yandex haritalara firma ekleme süreçlerine dair tüm hususlar anlaşılabilir olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Ads

Yandex Haritalar Konum

Yandex konum ekleme özelinde bazı yanlışlıklarla karşılaşılması da ihtimal dahilindedir. Özellikle haritalarda adreslerin yanlış yol bağlantıları nedeniyle hataya düştüğü görülür. Yeni yapılan yol ve alanların görüntülenmemesi veya değişimlerin güncellemelerde bulunmaması böyle bir durumu da ortaya çıkarabilmektedir. Bundan dolayı her ne kadar Yandex haritalar için firma eklemesi yapılmış olsa da adreslerin belirli bir zaman dilimi sonrasında kontrolü de sağlanmalıdır. Farklı konumlara yönlendirme yapılmasıyla müşteri kaybı yaşanabilir. Bunların düzeltilmesi ise son derece basittir. Konum bilgilerin hatalı olması durumunda doğrudan düzenleme yapılabilir. Ne şekilde firmanıza-işletmenize ulaşmalarını istemenizde burada rol oynar. Bununla birlikte firmaya dair diğer bilgilerin düzeltilmesi de söz konusudur.(Yandex)

SEO Destek kategorisi yazılarımız ile Google’da sitenizi en üst sıraya taşıyın!

Firmamı Haritalara Neden Eklemeliyim?

Haritalarda yer alan firmalar kullanıcılar açısından her zaman daha güvenilir olmuştur. Ayrıca haritalara firmanızı eklerseniz daha ulaşılabilir olursunuz ve satış oranlarımızda yükselme yaşanabilir.

Yandex Haritalara Firma Nasıl Eklenir?

Firmanızı haritalara eklemeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli husus konum bilgilerinizi doğru ayarlamış olmanızdır. Daha sonrasında firmanızı eklemek için sizlere sunmuş olduğumuz blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Yandex Haritalara Firma Eklemek Ücretli mi?

Yandex haritalar özelliği tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılara hizmet sunar. Bu nedenle haritalara firma ekleme sırasında herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir