Yandex SEO

Yandex SEO

Web sitelerinin performanslarının iyileştirilmesine yönelik olan Yandex seo süreçleri birçok farklı alanda web yöneticilerine sunulmaktadır. Var olan webmaster özelinde siteye ilişkin pek çok bilgiye sahip olunabilir. İndeksleme durumu, tarama istatistikleri, var olan hatalı ve sorunlu durumların tespitleri kontrol edilebilir. Diğer arama motorlarında olduğu gibi ücretsiz bir şekilde kullanımı söz konusu olmakla birlikte pratik kullanıma sahiptir. Bundan dolayı hemen herkes tarafından kolaylıkla öğrenebilir olan Yandex SEO çalışması için çok fazla bilgiye gerek olmadığı da unutulmamalıdır.

Yandex Webmaster Kullanımı

Ücretsiz bir şekilde anahtar kelime sorguları yapılabilirken TO ve TBM veri analizleri gerçekleştirilmektedir. Bu açıdan kıyaslandığında Google Webmaster benzeri olduğunu söyleyebiliriz. Mobil kullanım noktasında da son derece gelişmiştir.

Yandex SEO Püf Noktaları

  • Sayfaların üst kısımları çok daha değerli olduğu için içeriklerin buralarda görüntülenmesi sağlanmalıdır.
  • Site içi ve site dışı toplamı olmak üzere bir sayfada maksimum 100 link bulundurulmalıdır.
  • Reklam alanlarının sınırlandırılmasıyla site kullanımı ve açılışı çok daha hızlı olacaktır.
  • Gereksiz özelliklerin kapatılması ve faydasız içeriklerin kaldırılması da yavaşlatıcı durumları yok edecektir.
  • Site içi gezinme noktasında iyi dizayn edilmesi önemlidir.
  • Kullanıcı ve arama sonuçlarının kolay görüntülenmesi ve hedef kitleye uygun şekilde hazırlanması Yandex SEO olmazlarındandır.
  • Doğal olmayan yorum ve spam oluşturulması riskli kabul edilirken taklitçi yazılım ve eklentiler kullanılmamalıdır.
  • Rahatsızlık verici şekilde reklamların gösterilmesi, alan kaplaması da ziyaretçiler tarafından hoş karşılanmaz.
  • Üst düzey sıralama özelinde domain yaşı belirleyici olurken kaliteli bir geçmişe sahip siteler avantajlı kabul edilir.
yandex seo

Yandex SEO Nasıl Yapılır?

Yapılacak arama Yandex özelinde bazı püf noktalar var olurken domain yaşı, meta etiketleme durumları, anahtar kelime ve içerik kalitesi de rol oynar. Google ile kıyaslandığında çok daha katı bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte meta etiketlerine dikkat edilmelidir. Herhangi bir gerekçeyle yapılacak spam durumlarına ilişkin ise cezai yaptırımlar son derece ağırdır. Bundan dolayı Yandex webmaster tools eklentileri veya yazılımları çerçevesinde taklitçi durumlar kullanılmamalıdır. Arama motoru botlarını kandıracak unsurların tespiti halinde telafisi imkânsız zararlarla karşı karşıya gelinebilir. Çok ufak bir kazanım elde edilmesi için tüm sitenin riske atılmasına gerek yoktur. Bir anda sıralamada geriye düşülebilir, yasaklı siteler arasına alınabilir. Etiketlerin optimize süreçlerinde organik düzenleme yapılması istenir. Doğal olmayan yöntemlerle trafik oluşturulması da tehlikeli olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Churn Analizi Nedir?

Yandex SEO özelinde anahtar kelime ve başlıkların dikkat çekici olması, içeriklerin oluşturulması sürecinde büyük değerdedir. Ayrıca tam anlamıyla özgün ve kaliteli içeriklerin sayfa üstünde olması, sıklıkla site içeriklerinin güncellemesi de istenir. Yandex haritalar kaydı oluşturularak kurum eklemesi yapılabilir. Var olan diğer eklentiler noktasında da Yandex SEO çalışmaları en iyiler arasında bulunmaktadır. Sıralamalarda yükselebilmek için black hat SEO tekniklerinin tercih edilmesi son derece yanlış olacaktır. Kullanıcı deneyimi ve yararı ise Yandex webmaster için daha fazla üzerinde durulan konulardır. SEO işlemleri dışında Yandex reklamları sayesinde potansiyel müşteriler elde edilebilir, trafik kazanılabilir.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yandex SEO Çalışması Nedir?

Yandex arama motorlarında yer almakta olan websiteleri için yapılmakta olan optimizasyon çalışmalarına verilen isim Yandex SEO’dur. Site iyileştirmeleri ve sıralama yükseltmeleri ile ilgilenmektedir.

SEO Neden Önemlidir?

Yandex, arama motorları arasında ikinci sırada yer almaktadır. Bu nedenle günlük olarak milyonlarca arama kapasitesine sahiptir. Milyonlarca arama yapılması nedeniyle web siteleri adına büyük önem arz eder.

Yandex SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarının ilk aşaması, Yandex Webmaster aracılığı ile sitenizi arama motoruna kaydetmek olacaktır. Daha sonra yapılması gerekenler ile ilgili detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yandex Webmaster Nedir?

Yandex webmaster, yandex üzerinde sitenizin yayınlanması adına kullanabileceğiniz bir araçtır.

Yandex Reklam Ağı Nedir?

Yandex reklam ağı, web siteleriniz, ürünleriniz ya da hizmetleriniz için yandex üzeride reklamlar paylaşmanıza imkan tanıyan bir sistemdir.

Yandex SEO Neden Gereklidir?

Yandex optimizasyonu ile, yandex arama motorunda üst sıralarda yer alabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir