Yanlış Etiket Kullanımı Instagram’da Takipçi Kaybettirir Mi?

Yanlış Etiket Kullanımı Instagram’da Takipçi Kaybettirir Mi?

instagram takipçi satın al instatakipci

Instagram’da takipçi kazanmak en çok önem verilen konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Sadece takipçi kazanmak değil bunun yanında yapılan paylaşımlara beğeni ve yorum artışları da sağlamak Instagram kullanıcılarının ilk hedefleri arasında gösterilebilir. Bu şekilde Instagram’da popülarite kazanarak fenomen olma yolunda ilerlemek isteyen birçok kullanıcı olduğunu da söylemek gerek. Yanlış Etiket Kullanımı na dikkat etmek gerekiyor.

Bu şekilde Instagram üzerinden fenomen olmak ya da diğer bir söylemle Instagram üzerinden popülarite kazanmak için ise Instagram’da denenebilecek birçok yöntem bulunuyor. Doğrudan Instagram tarafından da kullanıcılara sunulan bu yöntemlerle beraber Instagram üzerinden fenomen olmak ya da en azından belli bir takipçi kitlesi kazanmak çok daha kolay.

Bu yöntemler arasında en çok dikkat çekeni ise etiket kullanımı. Instagram’da bir nevi paylaşımlarınızın adresleri olarak adlandırabileceğimiz etiket sistemi Instagram’ın son güncellemelerinden sonra çok daha önemli hale gelmeye başladı. Zira doğru etiket kullanımıyla beraber takipçi kazanmak için büyük bir avantaj sağlıyorsunuz. Bunun dışında bir de durumun ters ihtimali var. Instagram’da etiket kullanımı takipçi kazanma konusunda büyük bir artı sağlarken Yanlış Etiket Kullanımı ise tam tersi bir etki yapabiliyor. Peki, yanlış etiket kullanımı ne gibi sonuçlara neden olabilir? Bakalım.

Paylaşımları Değersiz Kılabilir

Yanlış Etiket Kullanımı ilk olarak paylaşımlarınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Paylaşımlarınızı öne çıkarmak isterken yanlış etiket yüzünden paylaşımlarınıza gösterilen ilgi terci olarak düşebilir.

Özellikle paylaşımlarınızdan alakasız etiketler kullanmanız böyle bir durum ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle etiket kullanımında ilk olarak paylaşımınızla alakalı etiketlerin kullanılmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

instagram-takipci-arttirma

Takipçilerinizin Takibi Bırakmasına Neden Olabilir

Instagram’da takipçi kazanmaktan çok kalıcı bir takipçi kitlesi oluşturmak oldukça önemlidir. Anlık ya da çok kısa süreli olarak Instagram hesabınızı takip eden kullanıcıların takibi bırakması hesabınızın çok daha olumsuz bir etki almasına neden olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Müzik Bulunduğun Bölgede Kullanılamıyor Sorunu & Çözümü

Takipçilerinizin takibi bırakmasına neden olan durumlardan birisi ise yine yanlış etiket kullanımı. Hem paylaşımlarınıza uygun olmayan etiketleri kullanmanız hem de takipçilerinize gönderdiğiniz yorumlarda bile etiket kullanmanız takipçilerinizin size bakışını bir hayli değiştirecek ve takipçi kaybetmenize neden olacaktır.

Bu nedenle çok fazla etiket kullanmanız tam tersi olumsuz bir etki oluşturacaktır. Bunun yerine az ve doğrudan paylaşımı öne çıkaran etiketler kullanmanız çok daha yararlı olacaktır.

Instagram-etiiketler

Açıklama Kısımına Sürekli Etiket Eklemek Takipçileri Kaçırır

Daha fazla kullanıcıya ulaşırım düşüncesiyle beraber paylaşımların açıklama kısımlarına da çok sık etiket eklemeniz de ters bir etki yapacaktır. Kullanıcıların gözünde reklam yapma ya da takipçi kasma çabası içerisinde gözükebilirsiniz. Bu durum Instagram tarafından da önerilmeyen bir durum olarak dikkat çekmekte.

Bu olumsuzluğun önüne geçmek için ise açıklama kısmında etiket kullanmak yerine daha sonradan paylaşımlarınıza göndereceğiniz yorumlara etiket eklemeyi deneyebilirsiniz.

https://www.instatakipci.com/

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Yanlış Etiket Kullanımı Instagram’da Takipçi Kaybettirir Mi?
4.3 (85.56%) 18 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir