Instagram sınırları

Yaş Sınırı Instagram’ı Da Kapsayacak

Sosyal medyanın etkileri daha geniş alana yayılmaya başladı. Artık sadece sosyal medya uygulaması içinde değil bunun dışında gerçek hayatta da sosyal medyanın etkileri yaşanmaya başladı. Yapılan paylaşımlar ve benzeri birçok ifade nedeniyle bu zaman kadar yaşanmış birçok olumsuz örnek ile karşılaştığımızı biliyoruz. Bu durum ve bu durumun giderek artış göstermesi bakanlığı da harekete geçirdi. Yaşanan sosyal medya kaynaklı olumsuz davranışların önüne geçebilmek için artık sosyal medyanın kuralları da değişiyor.

İlk olarak çocukların durumdan olumsuz etkilenmesi engellenecek. Bu nedenle de ilk olarak sosyal medyanın yaş sınırının yükseltilmesi işlemi başladı. İlk olarak Facebook ardından Twiter derken şimdi ise Instagram’a da yeni yaş sınırlarının geleceği ortaya çıktı. Çalışmanın başlatıldığı ve artık resmi yaş sınırının 16 olacağı gelen bilgiler arasında. Fakat Instagram dahil birçok uygulamayı etkileyecek olan bu yeni düzenlemenin hangi süre ile işleme gireceği ve ne kadar sıkı bir şekilde yönetileceği merak konusu. Zira bu uygulamaya sosyal medya uygulamalarının da karşı çıktığını biliyoruz. Fakat bu kuralında bir yasa haline geleceği ve tüm uygulamaların bu kurala uyması gerektiği de belirtiliyor. Şimdi ise ne zaman yeni yaş sınırlarının uygulanacağı merak konusu. Bu durumda resmi bir açıklama yapılması da beklentiler arasında yer alıyor.

Yaş Sınırı Instagram’ı Da Kapsayacak
4.5 (89.66%) 298 votes

Bir önceki yazımız olan Kylie Jenner Instagram’da En Çok Beğenilen Fotoğrafı başlıklı makalemizde Instagram fenomenleri, Instagram ünlüler ve Kylie Jenner hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Son Dönemde Hangi Güncellemeleri Aldı?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir