İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Yasaklı Sitelere Giriş – Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Yasaklı sitelere giriş son zamanlarda en merak edilen konular arasında yerini almıştır. Sorunuzun cevabını detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Ülkemizde bazı durumlarda, internet sitelerine yasaklamalar gelebilmekte ve erişim engeli oluşturulabilmektedir. Yasaklı sitelere giriş işlemleri gibi durumlarda sorun yaşandığında, sürekli takip ettiğimiz site veya sitelere erişimimizi kaybediyoruz ve bu durum çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Örneğin, Wikipedia sitesinde yer alan erişim engeli geldiğinde birçok internet kullanıcısı bu durumdan şikayetçi olmuştu. Bu ve benzeri açılmayan siteler için, yasaklı sitelere girmeyi kolaylaştıracağınız güvenilir yöntemleri açıkladık. Verilen detaylı bilgileri inceleyerek kolayca yasaklı sitelere girebilirsiniz.

Son zamanlarda çeşitli ülke politikaları nedeni ile Türkiye dahil birçok ülkede bazı web siteleri için erişim engelleri getirilmiştir. Kullanıcılar açısından çok büyük problem teşkil eden bu siteler, herhangi bir tehdit veya uygunsuz bir konu içermese dahi ülkelerin izlediği bazı politikalara ters düşmesi açısından yasaklanabilmektedir. Bu sorunu çözmenin birçok kaynağı olmakla birlikte güvenilir bir kaynak bulmak ve en iyi Proxy hizmeti sağlayan bir site bulmak, oldukça iyi bir araştırma gerektirmektedir. Bu içerikte sizlere, güvenilir bir şekilde, yasaklı sitelere nasıl giriş sağlayabileceğinizi açıkladık. Detayları inceleyerek kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Programsız Nasıl Girilir?

Yasaklı sitelere giriş aşamalarından önce belirtmek gerekir ki illegal ve yasadışı siteler için belirtilen aşamalar kullanılamaz. Kullanılmaya çalışıldığı takdirde veya bir şekilde bu sitelere girildiğinde kişisel verileriniz tehlike altına girer ve verileriniz için güvenlik açığı oluşur. Bu nedenle, yasalara uymak adına illegal sitelere girmemeniz gerekmektedir. Aşağıda belirtilen aşamalar, ülke politikaları nedeni ile yasaklanmış ve illegal olmayan web sitelerine giriş sağlamanız için gereken aşamalardır. Bunun için daha önce yasaklanan ve yeniden kullanıma açılan Wikipedia sitesini örnek verebiliriz.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri Nedir? 

Girilmeyen sitelere giriş sağlayabilmek, bildiğiniz üzere Proxy’ler üzerinden sağlanmaktadır. Hem PC hem de mobil cihazlar için çeşitli firmalar tarafından Proxy hizmetleri sunulmaktadır. Ancak ücretsiz ve güvenilir bir Proxy hizmeti kullanarak kolay bir şekilde DNS ayarlarını değiştirebilir ve istediğiniz sitelere erişebilirsiniz.

Ücretli ve ücretsiz hizmetler arasında, reklamların bulunması veya bulunmaması gibi çeşitli farklar vardır. En çok bilinen Proxy hizmeti sunan siteler; CroxyProxy, Hide.me, Gir.im ve dtunnel.net gibi sitelerdir. Play Store’dan Tunnel Browser VPN Proxy Tarayıcı uygulamasını indirerek kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Opera VPN ile de kolayca yasaklı sitelere giriş sorununuzu çözebilirsiniz. Bilgisayarınıza Opera tarayıcısını yüklemek için aşağıdaki aşamaları izleyebilirsiniz.

yasaklı sitelere nasıl girilir
 • Öncelikle Opera’nın resmi internet sitesini açmanız gerekmektedir,
 • Bir sonraki aşamada ücretsiz olarak indir kısmından, bilgisayarınıza Opera’yı indirin,
 • Kurulum işleminin tamamlanmasının ardından, Opera tarayıcısını açın,
 • Buradan ‘menü’ kısmını açın,
 • Karşınıza çıkan açılır menüden, ‘ayarlar’ kısmına tıklayın, buradan ‘gelişmiş ayarlar’ kısmını açın,
 • VPN seçeneklerinin yer aldığı alandan, VPN seçeneklerini aktifleştirin,
 • Artık kolayca, yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Üstelik herhangi bir site giriş programı ihtiyacı duymadan tüm işlemleri kolayca gizli giriş gerçekleştirebileceksiniz.

Engelli sitelere giriş işlemlerini yukarıda belirtilen aşamaları sırasıyla izleyerek kolayca tamamlayabilirsiniz. Ancak belirtildiği üzere illegal veya yasadışı sitelere girmek her zaman suçtur. Bu duruma bir örnek verecek olursak, kumar sitelerini örnek olarak gösterebiliriz. Yukarıda bulunan yasaklı sitelere giriş aşama listesi en çok kullanılan ve en güvenilir yöntemler arasındadır. Üstelik I Phone veya Android cihazlarınızdan da içerikte belirtilen örnekleri uygulayarak kolayca istediğiniz tüm sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yasaklı sitelere girmek suç teşkil etmez. Ancak girmek istediğiniz yasaklı site bir kumar sitesi ise veya uygunsuz içerikler üreten bir site ise bu durumda cezalandırılabilirsiniz.

Yasaklı sitelere yalnızca DNS ayarlarını değiştirerek girilmemektedir.

Bu konuyu yazımızda kapsamlı olarak ele aldık. Hemen yazımızı okuyarak sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. Evet girilebilir.

VPN, tarayıcınızdan IP adresiniz değiştirerek farklı bir adres ile internete bağlanmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır.

VPN kullanımının yasa dışı olduğu söylenemez. Yasal bir uygulamadır.

VPN kullanmak internet bağlantınıza erişim verdiği için çok güvenilir bir bağlantı şekli sunmayacaktır.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yasaklı Sitelere Giriş – Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. ahmet ali şentürk
  ahmet ali şentürk

  Yasaklı Sitelere Sadece DNS Ayarlarını Değiştirerek Girebilir miyim?

  • İnci Kılıç
   İnci Kılıç

   Merhaba,

   Evet, DNS ayarlarını değiştirerek erişim sağlayabilirsiniz.